Ekspert radzi: Wiosenna pielęgnacja włosów w 4 krokach

Wiosenne przebudzenie jest już na wyciągnięcie ręki. To prawdziwa ulga dla włosów, które zimą narażone są na niskie temperatury i różne okrycia głowy, których celem jest zabezpieczenie przed mrozami. Skorzystaj z podpowiedzi specjalisty, który doradzi jak powinna wyglądać wiosenna pielęgnacja włosów, aby nabrały blasku, były doskonale odżywione i tworzyły piękne fryzury damskie.

Pielęgnacja-wlosow-na-wiosnę

1. Wiosenna pielęgnacja włosów: przesuszone i elektryzujące się włosy

Maniewski12a

fot. Maniewski

Najczęściej spotykanym problem z którym kobiety zgłaszają się na wiosnę do salonów fryzjerskich są mocno przesuszone i elektryzujące się włosy. Sucha struktura włosów wynika z wielu czynników takich jak. np. brak witamin, stres, ale też częste zmiany temperatur i suchego powietrza. Kiedy włosy są wysuszone, zaczynają się puszyć i przylegać to wszystkiego, co nas otacza. Co wtedy robić?

Konieczna jest solidna kuracja nawilżająca i odżywiająca. Na początku dobrze, aby taką serię zabiegów pielęgnacyjnych na włosy wykonał specjalista, który doradzi odpowiedni szampon i odżywkę, a podczas wizyty na pewno zastosuje terapię wzmacniająco – nawilżającą na bazie ampułek witaminowych. W domu po każdym myciu włosów zalecam aplikować odżywkę nawilżającą, a raz w tygodniu zrobić maskę. Świetnie sprawdzają się również olejki nawilżające, które odżywiają suche końcówki włosów, a dodatkowo nadają blask. Żeby szybciej uzyskać efekty takiej terapii unikaj używania prostownicy i suszenia włosów gorącym powietrzem. Włosy elektryzują się mniej, gdy nie mają styczności ze sztucznymi tkaninami. Warto też pomyśleć o szczotce z naturalnego włosia, mówi Maciej Maniewski ambasador marki Fale Loki Koki.

2. Wiosenna pielęgnacja włosów: włosy przetłuszczające się

Przetłuszczanie się włosów to niestety też „zimowy” problem. Skórze ciężko wtedy oddychać, a to powoduje, że powstaje więcej łoju. Włosy wyglądają wtedy nieestetycznie, są obciążone i nieświeże. Należy otoczyć skórę troskliwą pielęgnacją stosując naturalne i lekkie kosmetyki oczyszczające. W tym przypadku doskonale sprawdzą się też masaże głowy.

3. Nadmierne wypadanie włosów na wiosnę

Każdego dnia tracimy kilkadziesiąt włosów. Jest to normalne i nie należy się tym martwić. Część z nas boryka się jednak z nadmiernym wypadaniem włosów. Przesilenie wiosenne to czas, kiedy problem często się potęguje. Winna jest zimowa dieta uboższa w witaminy i minerały. Najlepszym rozwiązaniem będzie zastosowanie kosmetyków wzmacniających cebulki włosów. Warto też jeść więcej warzyw i owoców, ewentualnie dobrać odpowiednią suplementację bogatą w witaminę A i E oraz cynk – dodaje Maciej Maniewski.

4. Rozdwojone końcówki

Rozdwojone końcówki to prawdziwa zmora większości z nas. Osłabione, targane wiatrem, przyciśnięte szalikiem są bardziej narażone na uszkodzenia mechaniczne. Łuski włosów przestają do siebie przylegać, tracą gładkość i zaczynają się plątać. Niezbędna jest regeneracja i odbudowa odpowiednimi kosmetykami. W tym przypadku również świetnie sprawdzą się odżywki i maski.

 

Wszystkie te problemy można rozwiązać w salonach fryzjerskich. Pozwólmy specjaliście dobrze zdiagnozować problem i wybrać idealną kurację. Lepszy efekt nawilżania i regeneracji zapewniają profesjonalne kosmetyki niedostępne w drogeriach. Wiosna to czas kiedy wszystko zaczyna się na nowo. Pomyśl wtedy o całkowitej metamorfozie. Modne cięcie nie tylko rozwiąże problem zniszczonych końcówek, ale też poprawi humor, doda wiosennej energii i świeżości w codziennym wyglądzie, radzi Maniewski.

maniewski.pl

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (179 głosów, średnia: 4,31 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. joanna252  31 marca 2016 10:41

    Rady jak zwykle przydatne i na czasie 🙂

    Odpowiedz
    • martucha180  31 marca 2016 16:49

      To prawda.

      Odpowiedz
  2. agata20  31 marca 2016 13:22

    Na przetłuszczające się to tylko nawilżanie, nawilżanie i jeszcze raz nawilżanie. Oleje, maski, odżywki nawilżające, najlepiej żeby były treściwe. Uwierzcie, że pomaga bo wypróbowałam na sobie.

    Odpowiedz
  3. efffciaa  31 marca 2016 14:12

    Bardzo ciekawy artykuł . Ostatnio miałam okazję przetestować serię nawilżającą do włosów Artego 🙂 Zapraszam na bloga : http://podrozeikosmetyki.blog.pl/2016/03/30/artego-rain-dance-kompleksowa-pielegnacja-wlosow/

    Odpowiedz
  4. efffciaa  31 marca 2016 15:02

    Bardzo ciekawy artykuł . Ostatnio miałam okazję przetestować serię nawilżającą do włosów Artego 🙂 Moim zdaniem są to świetne kosmetyki doskonale nawilżające włosy .

    Odpowiedz
  5. Uśmiechnij się :)  31 marca 2016 16:08

    Wolę zapobiegać, niż leczyć, więc cały rok dbam o włosy równie troskliwie, dzięki czemu nie są zmęczone zimą. Punkt drugi i trzeci często się ze sobą łączą, bo włosy przetłuszczające się mają tendencję do wypadania. Dlatego zaopatrzyłam się już we wcierkę do włosów, powinna złagodzić ewentualne skutki uboczne wiosny 😉 Rozdwojone końce może być ciężko naprawić (to chyba w ogóle niemożliwe), dlatego po zimie warto je podciąć nawet odrobinę, żeby zyskały trochę życia a włosy nabrały kształtu.

    Odpowiedz
    • Żanett  31 marca 2016 19:00

      Zgadzam się z Tobą 🙂

      Odpowiedz
  6. Melrose  31 marca 2016 17:43

    Na szczęście moje włosy we wiosnę i lato się nie elektryzują :p

    Odpowiedz
  7. Joanna007  31 marca 2016 17:55

    Po tytule artykułu spodziewałam się o wiele więcej, ale cóż, znowu reklama.

    Odpowiedz
  8. Ewelina  2 kwietnia 2016 12:06

    Ciekawe rady jednak warto zaznaczyć, że w przypadku rozdwojonych końcówek nie ma ratunku, nie ma produktów, które skleją nasze rozdwojone końcówki, w tym wypadku pomoże tylko ostre cięcie :p

    Odpowiedz
  9. lilkawodna  6 kwietnia 2016 09:46

    Ja cały rok dbam o włosy, aby wiosna nie wyrządziła im większych szkód. Łykam witaminy, stosuję odżywki , wcierki. Dbam aby całym rokiem w mojej diecie było dużo owoców i warzyw. Na wiosnę zawsze podcinam włosy aby zdrowo wyglądały.

    Odpowiedz
  10. A.  9 kwietnia 2016 22:20

    Od kiedy drastycznie zaczęły wypadać mi włosy zaczęłam bardziej dbać o włosy. Olejowanie, odpowiednie szampony, odżywki i maski oraz całkowita rezygnacja z używania suszarki pomogły 🙂

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany