Zadbaj o dobrą formę przed Sylwestrem

Spis treści:

Okres świąteczno-noworoczny to czas, w którym szczególnie zwracamy uwagę na nasze zdrowie i urodę. Chcemy przebojem wejść w nowy rok, dlatego wielu z nas podejmuje szereg bardziej lub mniej realnych planów, których celem jest radykalna poprawa naszego wyglądu. Czy istnieją sposoby na to, aby w krótkim czasie skutecznie zadbać o siebie i o własne ciało?

Zadbaj o dobrą formę przed Sylwestrem

Przesadne objadanie się podczas Wigilii i dodatkowe kilogramy, albo po prostu plan udanej nocy sylwestrowej to najczęstsze powody, dla których w ostatnich dniach grudnia przeglądamy się w lustrze z uwagą większą niż zazwyczaj. Końcówka roku sprzyja podejmowaniu planów i postanowień. Nic więc dziwnego, że w tym czasie postanawiamy poddać nasze ciało sporej rewolucji, aby poprawić nasz wygląd – zwłaszcza przed Sylwestrem.

 

Szczuplejsi w miesiąc

Aby najlepiej przygotować się do sylwestrowej nocy, powinniśmy zacząć dbać o nasze ciało z pewnym wyprzedzeniem. Warto więc kilka miesięcy wcześniej zapisać się do klubu fitness, natomiast jeśli brakuje nam motywacji do samodzielnych ćwiczeń, to jedną z interesujących możliwości jest pomoc trenera osobistego. – Trening personalny jest bardzo indywidualnym podejściem do klubowicza, ponieważ ćwiczenia dopasowane są w sposób optymalny do możliwości i do stylu życia osoby zainteresowanej poprawą swojej kondycji – wyjaśnia Alicja Liczba z klubu fitness Fabryka Formy. Dzięki mobilizacji i motywacji do działania, jakiej są w stanie dostarczać nam trenerzy fitness, możemy w sposób płynny zrzucić zbędne kilogramy i w dobrej formie powitać Nowy Rok na jednym z sylwestrowych bali.

Choć w zasadzie mało realne jest osiągnięcie zdecydowanych efektów w kilkanaście dni, to mimo wszystko warto postawić w tym okresie na sport lub pracę na siłowni. – Poprawimy wówczas nasze samopoczucie i kondycję, dzięki czemu zyskamy pewność, że całą sylwestrową noc będziemy w stanie spędzić na parkiecie, a nie przy stoliku – mówi Alicja Liczba z klubu fitness Fabryka Formy.

 

Piękniejsi w kilka dni

Jeśli chcemy w tym czasie skupić się na poprawie naszej urody, to powinniśmy postawić na takie zabiegi pielęgnacyjne, które są stosunkowo proste. Zdecydowanie wstrzymajmy się z bardziej inwazyjnymi działaniami. – Jeśli do ostatniej nocy roku zostało nam niewiele czasu, to z całą pewnością warto skupić się na intensywnej kuracji nawilżająco-ujędrniającej. Szczególnie pomocne dla naszej urody są różnego rodzaju peelingi twarzy i całego ciała, a także stosowanie maseczek przeznaczonych do naszego rodzaju cery – wyjaśnia Sylwia Kaczmarek, menadżer poznańskiego salonu Wellness&SPA Fabryka Przyjemności. Warto też pomyśleć o poprawie naszej opalenizny. Uważajmy jednak na solarium. W tym celu najlepsze są specjalne balsamy, dzięki którym nasza skóra osiągnie efekt lekkiej opalenizny.

Jeśli do balu sylwestrowego zostały nam już tylko godziny, to również znajdziemy takie zabiegi, które szybko podkreślą naszą urodę i poprawią samopoczucie. Poza wizytą u fryzjera lub w salonie urody, warto wybrać się na masaż. – Przeprowadzony przy dźwiękach relaksacyjnej muzyki i świec jest w stanie sprawić, że rozluźnimy się, całkowicie pozbędziemy się stresu i przygotujemy się do ostatniej nocy tego roku. A dzięki temu nasz Sylwester z całą pewnością okaże się niezapomniany – podsumowuje Sylwia Kaczmarek z poznańskiego salonu Wellness&SPA Fabryka Przyjemności.

Choć do ostatniego dnia roku zostało już niewiele czasu, to mimo wszystko warto podjąć takie działania, które poprawią naszą kondycję fizyczną i psychiczną. Regularne ćwiczenia i troska o ciało dostarczają dobrego samopoczucia i mogą zapewnić szampański humor w tę wyjątkową noc.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (220 głosów, średnia: 4,55 z 5)
zapisuję głos...