Zabiegi SPA odpowiednie dla kobiet w ciąży

W ciąży warto od czasu do czasu oderwać się od codziennych spraw i podarować sobie odrobinę relaksu w salonie SPA. Jakie zabiegi wybrać?

Ciało i umysł kobiet w okresie ciąży wymagają szczególnej troski. Oswajanie się z rolą matki oraz z zachodzącymi zmianami w ciele niesie ze sobą wiele emocjonalnych przeżyć. Warto zatem od czasu do czasu oderwać się od codziennych spraw i podarować sobie odrobinę relaksu w salonie SPA.

Kobieta w ciazy w SPA

Kobiety w ciąży często rezygnują z zabiegów pielęgnacyjnych w salonach kosmetycznych i SPA, z obawy przed ich negatywnym wpływem na zdrowie. Nie warto jednak całkowicie odmawiać sobie tej przyjemności. Wystarczy wybrać się do salonu oferującego bezpieczne i nieinwazyjne zabiegi opracowane z myślą o przyszłych mamach.

Jak zadbać o suchą skórę?

W pierwszych miesiącach ciąży podwyższa się poziom estrogenów w organizmie kobiety. Dzięki temu cera staje się rozświetlona i promienista. Jednak gdy skóra jest naturalnie sucha, to wzrost hormonów w okresie ciąży może ten stan znacząco pogłębić i spowodować jej nadwrażliwość. W takiej sytuacji należy zmienić sposób pielęgnacji i skorzystać np. z hydradermabrazji. Zabieg ten polega na wodnym złuszczaniu naskórka, przy jednoczesnym nawodnieniu głębokich warstw zmęczonej i wysuszonej skóry. Zalecany jest nawet do cery wrażliwej.

Który masaż wybrać?

Po pierwszym trymestrze ciąży kobiety mogą skorzystać ze specjalnych masaży ciała, opierających się wyłącznie na metodach bezpiecznych dla płodu. Pozycją odpowiednią dla przyszłych mam jest popularny masaż prenatalny, który łagodzi napięcie mięśni szkieletowych kręgosłupa. Jego działanie pozytywnie wpływa na  przepływ krwi w kończynach, co pomaga minimalizować obrzęki.

Ratunkiem dla spiętych mięśni jest rozmasowanie karku i szyi lub odprężające masaże głowy i uszu. Od drugiego trymestru ciąży kobiety mogą korzystać z refleksologicznych zabiegów na stopy. Polegają one na profesjonalnym stymulowaniu zakończeń nerwowych, pobudzających cały organizm. Jednak zanim podarujesz sobie odrobinę luksusu pamiętaj, aby skonsultować się z lekarzem.

Pakiety relaksacyjnych zabiegów dla kobiet w ciąży dostępne są m.in. w klinikach i hotelach SPA. Z ich oferty można skorzystać kontaktując się bezpośrednio z salonem, bądź kupując voucher – Popołudnie Spa dla kobiet w ciąży, dostępny w serwisie KatalogMarzeń.pl. Wyjątkowa aura towarzysząca zabiegom przyniesie ulgę i korzystnie wpłynie na samopoczucie przyszłej mamy.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (213 głosów, średnia: 4,14 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. bbo  20 listopada 2013 19:29

    W końcu ciąża to nie choroba, więc należy obalić wiele mitów. Oczywiście trzeba o siebie szczególnie dbać.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany