Zabiegi odmładzające – zachowaj młodość bez skalpela

Najnowsze technologie i urządzenia wykorzystywane w gabinetach medycyny estetycznej umożliwiają kompleksowe odmłodzenie wyglądu skóry bez konieczności ingerencji chirurgicznej.

Zabiegi odmładzające – zachowaj młodość bez skalpela

Proces starzenia się skóry

Skóra wraz z wiekiem staje się mniej jędrna i sprężysta z powodu procesów zachodzących w tkance łącznej powodujących osłabienie włókien kolagenowych oraz elastycznych. Utrata elastyczności widoczna jest zwłaszcza w tych partiach, gdzie tkanka tłuszczowa jest niezwykle cienka – m.in. na powiekach lub w okolicach szyi i dekoltu. Z uwagi na słabnące mięśnie zmianie ulega także kontur twarzy. Zmarszczki to jednak nie jedyne widoczne oznaki starzenia. Z czasem pojawiają się zmiany pigmentacyjne w formie plamek czy przebarwień. Częstym problemem są również mało estetyczne rozstępy.

Za zmiany w wyglądzie skóry odpowiedzialne są m.in. uwarunkowania genetyczne oraz nieodwracalne procesy zachodzące w gospodarce hormonalnej. Duże znaczenie mają także czynniki zewnętrzne, takie jak: stres, nałogi, promienie UV, klimatyzacja czy niewłaściwa dieta i brak aktywności fizycznej. Wszystko to przyczynia się do powstawania w organizmie wolnych rodników – cząsteczek, które niszczą komórki, a tym samym osłabiają kondycję skóry.

Chcąc powstrzymać zmiany związane z wiekiem, pamiętamy o dobrych nawykach i dbamy o właściwą pielęgnację. Ratujemy się odżywczymi balsamami, peelingami oraz kremami, których działanie ogranicza się zazwyczaj do zewnętrznej warstwy naskórka. Aby rzeczywiście pozbyć się oznak starzenia, należy sięgnąć głębiej. Nie oznacza to jednak konieczności zastosowania rozwiązań chirurgicznych. Duży wachlarz możliwości oferuje współczesna medycyna estetyczna. Innowacyjne technologie pozwalają uzyskać znaczącą poprawę stanu skóry nawet podczas jednorazowej wizyty w gabinecie estetycznym.

Jeden zabieg, dwie procedury odmładzania skóry

Jedną z najnowszych procedur, zyskującą coraz większą popularność zarówno wśród lekarzy, jak i pacjentów na całym świecie, jest eTwo™. Formuła łączy w sobie dwie techniki zabiegowe – Sublime™ i Sublative™. Pierwsza z nich polega na objętościowym przemodelowaniu kolagenu w głębokich warstwach skóry. Oparta jest na unikalnej technologii elõs™ czyli synergii bipolarnego prądu RF i światła podczerwonego. Podczas zabiegu specjalny aplikator emituje światło o bardzo szerokim spektrum podgrzewające skórę na głębokość 3,5 mm oraz bipolarny prąd RF o dużej energii. Umożliwia to skuteczne oddziaływanie na włókna kolagenowe bez konieczności uszkadzania naskórka. W nieinwazyjny i bezpieczny sposób dochodzi do stymulacji fibroblastów i wytworzenia się nowego kolagenu, czego efektem jest natychmiastowa poprawa elastyczności skóry i podniesienie owalu twarzy. Druga procedura, wykonywana podczas tej samej sesji, wykorzystuje frakcyjny bipolarny prąd RF. Cały proces polega na silnym, punktowym podgrzaniu głębszych warstw skóry z minimalnym uszkodzeniem naskórka. Okres rekonwalescencji po zabiegu Sublative™ jest najkrótszy spośród wszystkich dostępnych zabiegów frakcyjnych.

Alternatywa dla inwazyjnych metod odmładzania

Kompleksowa formuła eTwo™ może być stosowana na dowolnym obszarze ciała. Jej efektem jest m.in.: redukcja zmarszczek, zmian pigmentowych, rozstępów oraz blizn potrądzikowych. Nawet po jednorazowej sesji skóra staje się gładsza, jaśniejsza i bardziej elastyczna. Procedura przeprowadzana jest bez znieczulenia, a rezultaty widoczne są w krótkim czasie. Jeśli zabieg wykonywany jest na twarzy, już na drugi dzień można nałożyć makijaż. Krótki okres rekonwalescencji, minimalna inwazyjność i długotrwałe efekty sprawiają, że eTwo™ jest skuteczną alternatywą dla chirurgicznych metod odmładzania wyglądu skóry.

Konsultacja specjalistyczna: Urszula Sztwiertnia, firma SHAR-POL, wyłączny dystrybutor platformy eTwo™ w Polsce.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (167 głosów, średnia: 4,21 z 5)
zapisuję głos...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany