Zabiegi odmładzające na lato

Kto z nas nie chciałby wyglądać promiennie i młodo, szczególnie latem?! To świetny czas, aby zadbać o kondycję naszej skóry. Decydując się na zabiegi medycyny estetycznej musimy jednak pamiętać, że ze względu na działanie promieni słonecznych, niektóre z nich są wyjątkowo niewskazane właśnie latem. Zatem jakie zabiegi odmładzające na lato wybrać, aby cieszyć się odmłodzoną i pełną blasku skórą twarzy już teraz? Podpowiadamy!

Zobacz także: 7 urodowych rad dla Panny Młodej

kobieta , plaża, lato, wakacje

Zabiegi odmładzające na lato – Kwas hialuronowy i hydroksyapatyt wapnia

Podczas wakacji nie ma przeciwwskazań, aby wypełnić zmarszczki za pomocą kwasu hialuronowego lub hydroksyapatytu wapnia. Kwas hialuronowy to substancja, która naturalnie występuje w organizmie i odpowiada za uwodnienie skóry, co sprawia, że jest ona gładka i sprężysta. Niestety z czasem poziom tej cennej substancji w tkankach obniża się, jednak dzięki osiągnięciom nowoczesnej medycyny estetycznej można uzupełniać te braki, np. preparatami wypełniającymi Belotero. To dobry sposób na wygładzenie zmarszczek, rewitalizację skóry, przywrócenie naturalnego owalu twarzy, a także na modelowanie i powiększanie ust. Z kolei hydroksyapatyt wapnia, który jest bazą preparatu Radiesse, odpowiada za proces produkcji własnego kolagenu przez organizm. Efekt wypełnienia Radiesse widoczny jest bezpośrednio po zabiegu, a regeneracja i „zagęszczenie” skóry następuje w ciągu kilku następnych miesięcy. Preparat ten jest stosowany m. in. do wypełniania zmarszczek w okolicach skroni, policzków, linii żuchwy i bruzd nosowo-wargowych. Dzięki preparatom zawierającym kwas hialuronowy i hydroksyapatyt wapnia skóra stanie się odmłodzona i naturalnie wymodelowana.

Zabiegi odmładzające na lato – Kolagen

Zdrową, młodą i jędrną skórę zawdzięczamy głównemu jej budulcowi, którym jest kolagen. Niestety z wiekiem jego produkcja spada, włókna stają się coraz słabsze, a nasza skóra mniej elastyczna. Po 25 roku życia zaczynamy tracić aż 1,5% kolagenu rocznie, czego efektem jest powstanie pierwszych zmarszczek. Możemy jednak skutecznie przeciwdziałać temu procesowi – także latem. Najlepszym sposobem w walce z utratą kolagenu jest uzupełnianie jego niedoborów oraz niwelowanie efektów jego ubytku. LINERASE to nowoczesny i bezpieczny preparat do podawania śródskórnego, zarejestrowany jako wyrób medyczny. Preparat ten nie wywołuje skutków ubocznych ani reakcji alergicznych, a jego stosowanie w połączeniu z lidokainą sprawia, że procedura zabiegu  jest właściwie bezbolesna.

Polecamy również: Co potrafi medycyna estetyczna, czyli korekcja nosa bez skalpela!

Zabiegi odmładzające na lato – Nici PDO

Zabiegi z wykorzystaniem nici PDO, m.in. Barb 4D, ze względu na wysoki profil bezpieczeństwa, doskonałe efekty i możliwość stosowania również w okresie letnim, doceniane są przez wielu specjalistów z zakresu medycyny estetycznej.  Zalet procedury zabiegu nićmi Barb 4D jest bardzo wiele. Wśród najważniejszych wymieniłabym duże bezpieczeństwo, brak konieczności wcześniejszego przygotowania, natychmiastowe wyniki, brak nacięć i blizn, których tak często obawiają się pacjenci oraz możliwość powtórzenia procedury, kiedy nici zostaną już wchłonięte przez organizm – wyjaśnia lek. med. Ewa Rybicka, lekarz medycyny estetycznej z PROFEMED Medycyna Estetyczna. Tuż po zabiegu nićmi Barb 4D następuje nie tylko wygładzenie zmarszczek, ale też poprawa jędrności i napięcia skóry w miejscu, w którym zostały zastosowane. Efekty estetyczne po zabiegu są natychmiastowe, spektakularne i długotrwałe (od 12 do 24 miesięcy). Warto dodać, że nici pobudzają syntezę kolagenu i elastyny w skórze, co skłania nasz organizm do postępującej samoodnowy i dodatkowo przedłuża efekt wizyty w gabinecie medycyny estetycznej.

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (162 głosów, średnia: 4,43 z 5)
zapisuję głos...