Zabiegi na koniec wakacji

Spis treści:

W okresie letnim nasza skóra jest bardziej narażona na niekorzystne działanie czynników środowiska, w tym silne promieniowanie słoneczne. Dlatego po wakacjach wskazane jest, aby w sposób szczególny zadbać o jej zdrowie i regenerację. Jakie zabiegi warto wykonać o tej porze roku?

Zabiegi na koniec wakacji

 

Czas na ujędrnianie

Skóra po lecie może być odwodniona i nieprzyjemna w dotyku. Długie godziny spędzone na słońcu, wiatr i słona morska woda uszkadzają barierę hydrolipidową delikatnej skóry i zakłócają jej równowagę fizjologiczną. Oprócz czynników zewnętrznych, na złą kondycję ciała może wpływać również niewłaściwa pielęgnacja, stres i przemęczenie. Zastosowanie kremów ujędrniających, maseczek z dużą  zawartością kolagenu czy masażów pobudzających krążenie to metody dające jedynie krótkotrwały efekt. Dodatkowo działają tylko na zewnętrzną powłokę skóry i nie regenerują jej głębszych warstw. Antidotum na ten problem są nowoczesne technologie z zakresu medycyny estetycznej, ukierunkowane na szybkie ujędrnienie i uelastycznienie skóry, polegające na stymulacji kolagenu albo jego odtworzeniu. Stymulacja polega na głębokim, objętościowym podgrzaniu skóry. W tym celu stosuje się technologię elos™, opartą na jednoczesnej emisji światła o bardzo szerokim spektrum oraz prądu RF o dużej energii – wyjaśnia Urszula Sztwiertnia, konsultant medyczny z firmy SHAR-POL, specjalizującej się w technikach laserowych z zakresu medycyny estetycznej. – Natomiast odtwarzanie kolagenu odbywa się za pomocą zabiegów frakcyjnych, których istota polega na punktowym uszkodzeniu skóry i zmuszeniu organizmu do wytworzenia nowej tkanki. Wokół każdego punktu, skóra dodatkowo ulega stymulacji na skutek przegrzania – dodaje ekspert.

Szkodliwe działanie promieniowania UV nie tylko powoduje mikrouszkodzenia naskórka, który staje się wysuszony i mniej elastyczny, ale również przyczynia się do powstania posłonecznych przebarwień skóry.

 

Laserowe usuwanie przebarwień

Najczęściej możemy je dostrzec na twarzy, dekolcie i ramionach, czyli miejscach najmocniej wyeksponowanych podczas lata. Mało estetyczne przebarwienia na skórze są oznaką jej fotostarzenia. Przyczyną ich powstawania oprócz nadmiernej ekspozycji na słońce są również zaburzenia mechanizmów wytwarzania w skórze melaniny i reakcje fotoalergiczne. Początkowo plamy mogą być niemal niezauważalne, aby z czasem zamienić się w brązowe a nawet ciemnobrunatne znamiona. Widoczne na skórze przebarwienia nie tylko nie dodają nam urody, ale również mogą okazać się niebezpieczne dla zdrowia, dlatego warto pomyśleć o ich skutecznym zlikwidowaniu wraz z nadejściem jesieni kiedy skóra nie jest już narażona na tak duże działanie promieni słonecznych i ma lepsze warunki do regeneracji. – Polecaną metodą jest technologia elos, czyli połączenie intensywnego źródła światła IPL z prądem RF, która jednocześnie wygładza powierzchnię skóry i usuwa złożone zmiany związane z fotostarzeniem wyjaśnia Urszula Sztwiertnia, konsultant medyczny firmy SHAR-POL.

Leczenie chorych miejsc odbywa się przy użyciu specjalnie opracowanych parametrów, nie powodujących skutków ubocznych i dających kontrolowaną, stopniową poprawę wyglądu skóry – zapewnia Urszula Sztwiertnia.

 

Niepokojące znamiona

Skórę wielu osób zdobią liczne pieprzyki, brodawki i znamiona. Niektóre z nich są całkiem bezpieczne, a inne z czasem mogą stać się prawdziwym zagrożeniem dla zdrowia. Niestety opalanie zwiększa to ryzyko, pobudzając wytwarzanie zbyt dużej ilości melaniny. Dlatego jeśli po powrocie z wakacji zauważymy, że zmiana zaczyna się powiększać, zmieniać kolor lub kształt, konieczna jest wizyta u lekarza, który oceni czy wskazane jest jej usunięcie. Obecnie tego typu zabiegi wykonuje się przy użyciu lasera CO2, który stosuje się zarówno do zmian łagodnych, jak i nowotworowych.   Nowoczesna metoda polega na wycięciu lub odparowaniu tkanek. Dzięki zastosowaniu skanera laserowego umożliwiającego szybkie i kontrolowane odparowywanie tkanki uzyskuje się jednorodny efekt  nawet  na dużym obszarze, a więc ryzyko powstania blizny jest niewielkie. Dobranie odpowiednich parametrów zapewnia trwałe usunięcie tkanki w całkowicie bezpieczny sposób mówi Urszula Sztwiertnia, konsultant medyczny z firmy SHAR-POL, specjalizującej się w innowacyjnych technikach medycznych.

Początek jesieni to dobry czas na tego typu zabiegi dlatego warto już dziś zaplanować i wybrać odpowiednie dla nas zabiegi.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (157 głosów, średnia: 4,32 z 5)
zapisuję głos...