Zabiegi liftingujące – jakie wybrać?

Kobiety w Polsce są coraz bardziej zainteresowane nieinwazyjnymi zabiegami medycyny estetycznej. Z powodu popularności takich zabiegów na Zachodzie, które nie wymagają długiej rekonwalescencji także i u nas coraz więcej kobiet decyduje się szukać rozwiązania w zabiegach medycyny estetycznej. Wspólnie z ekspertem dr n. med. Krzysztofem Jakubowskim z kliniki ESTELL przedstawiamy zabiegi liftingujące nie wymagające interwencji chirurgicznej.

Zobacz też: Dobry sen nowym sposobem na zmarszczki

zabiegi liftingujące ESTELL__2490 L

 Zabiegi liftingujące – Ultradźwięki

 Teraz kobiety mają szansę pozbyć się zmarszczek dzięki innowacyjnemu urządzeniu, wykorzystującemu ultradźwięki, zwanym Ulthera. Już po pierwszym zabiegu można zauważyć widoczne „podciągnięcie” owalu twarzy i zwiększone napięcie skóry. Uniesienie brwi pozwala zaś uzyskać efekt bardziej otwartych oczu. Jest to świetne rozwiązanie w szczególności dla osób, które nie chcą decydować się na zastosowanie toksyny botulinowej.

 Zabieg trwa zaledwie 60-90 minut. Są momenty, podczas których pacjentka odczuwa niewielki dyskomfort, dlatego niektórym paniom, zwłaszcza tym bardzo wrażliwym na ból, podaje się około półgodziny wcześniej leki przeciwbólowe, które są dostępne bez recepty.

 „Efekt zaraz po zabiegu widoczny jest w około 20 proc. Najlepsze rezultaty zauważalne są po 4 miesiącach – tyle czasu bowiem trwa produkcja nowego kolagenu. Efekt utrzymuje się przez około półtora roku” – tłumaczy specjalista z kliniki ESTELL.

 Zabiegi liftingujące – Nici

 Innym rozwiązaniem na odmłodzenie skóry twarzy bez konieczności ingerencji chirurgicznych, które cieszy się dużym zainteresowaniem kobiet, jest zabieg liftingujący z wykorzystaniem specjalnych nici. Wszczepia się je pod skórę, co zapewnia efekt uniesienia owalu twarzy, napięcia i ujędrnienia skóry oraz spłycenia powierzchniowych zmarszczek. Zabieg jest stosunkowo prosty, bezbolesny i małoinwazyjny. Nici są wykonane z substancji, która rozpuszcza się od 6 miesięcy do nawet 2 lat w tkance, a podczas tego procesu dodatkowo stymulowana jest również produkcja nowego kolagenu, przez co skóra staje się jędrniejsza i bardziej sprężysta. Efekt po zabiegu utrzymuje się nawet do dwóch lat.

Polecamy również: Co powoduje zmarszczki? 10 przyzwyczajeń, które przyspieszają zmarszczki

 Zabiegi liftingujące –  Termolifting

 Kolejna innowacyjna metoda polecana kobietom w walce z pierwszymi oznakami starzenia to termolifting, wykonywany za pomocą urządzenia ZAFFIRO Z300. Zapewnia on spektakularne efekty, między innymi:

  • poprawę owalu twarzy i podniesienie opadających policzków,
  • poprawę wyglądu szyi, dekoltu i piersi,
  • likwidację luźnej skóry ud, kolan i wewnętrznej strony ramion,
  • obkurczenie skóry brzucha u kobiet po porodzie.

 Nowatorska i nieinwazyjna technologia termoliftingu pozwala na długi czas ujędrnić skórę. „Działanie urządzenia polega na emitowaniu światła podczerwonego, które wpływa stymulująco na głębokie warstwy skóry, powodując kurczenie się włókien kolagenowych i elastynowych do ich pierwotnej długości. Z300 stymuluje dodatkowo wytwarzanie nowych włókien, co skutkuje  wzrostem kolagenu w skórze o około 30 proc., dając efekt zwiększenia gęstości i napięcia skóry” – tłumaczy dr n. med. Krzysztof Jakubowski .

 Planując skorzystanie z oferty medycyny estetycznej, należy pamiętać o konsultacji medycznej. Jest ona niezbędna, ponieważ tylko lekarz może odpowiednio dobrać zabiegi dla pacjentki/pacjenta i wykluczyć ewentualne przeciwwskazania.


Tekst stworzony w oparciu o informacje dostarczone przez klinikę medycyny estetycznej ESTELL , która jest częścią Centrum Medycznego ENEL-MED S.A.  Wszystkie powyżej opisanie zabiegi wykonywane są w klinice medycyny estetycznej ESTELL.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (165 głosów, średnia: 4,55 z 5)
zapisuję głos...