Zabiegi laseroterapii na jesień – Co powinnaś o nich wiedzieć?

Wiedziałaś, że zabiegi laserowe to nie tylko depilacja, ale również peeling, czy sposób na leczenie grzybicy paznokci? Przybliżamy, jak działają zabiegi laseroterapii , jaki efekt możemy uzyskać i co powinniśmy o nich wiedzieć.

Zobacz także: Porady makijażystki: Jak wykonać strobing?

depilacja laserowa

Zabiegi laseroterapii na jesień  – Depilacja laserowa

Najczęściej wykonywanym zabiegiem laserowym jest depilacja. Usuwanie zbędnego owłosienia z wykorzystaniem technologii laserowej to metoda, która obecnie jest wybierana nie tylko przez kobiety, ale także przez mężczyzn. Swoją popularność zawdzięcza przede wszystkim wysokiej skuteczności i trwałości wykonywanego zabiegu. Pierwsze zabiegi laserowe wykonywano już na początku lat 60. XX wieku, jednak dopiero na początku XXI wieku nastąpił dynamiczny rozwój technologii. Obecnie na rynku kosmetycznym dostępnych jest niewiele urządzeń, które skutecznie usuwają zbędne owłosienie. Najbardziej nowoczesnym i najskuteczniejszym laserem wykorzystywanym do depilacji jest laser diodowy PALOMAR VECTUS wyposażony w specjalny czytnik poziomu melaniny aktywnej – Skintel, który dostosowuje parametry zabiegu do fototypu skóry Pacjenta i rodzaju włosów. Depilacja laserowa jest nie tylko najbardziej efektywną, ale także najszybszą metodą usuwania zbędnego owłosienia.

Zabiegi laseroterapii na jesień – Peeling laserowy

peeling laserowy

Zabiegiem szczególnie polecanym w okresie jesienno-zimowym jest peeling laserowy. Jest on nowoczesną alternatywą dla peelingów chemicznych (z wykorzystaniem kwasów) i mechanicznych (mikrodermabrazji). Zabieg wyraźnie poprawia gęstość i jędrność skóry oraz działa odmładzająco. Peeling laserowy pomaga zmniejszać widoczność zmarszczek i usuwać blizny potrądzikowe. Jest szczególnie polecany osobom, których skóra została uszkodzona przez działanie promieni słonecznych, a także tym Pacjentom, którzy zmagają się z powiększonymi porami i przebarwieniami skóry. Podczas zabiegu wiązka lasera powoduje mikrouszkodzenia skóry, dzięki którym następuje mobilizacja do szybszej regeneracji. W efekcie następuje dynamiczna produkcja elastyny i kolagenu, odpowiedzialnych za gęstość i jędrność skóry. Podczas konsultacji specjalista dobiera odpowiedni dla Pacjenta zabieg. W przypadku drobnych niedoskonałości zwykle poleca delikatny peeling. W bardziej złożonych przypadkach – głęboki resurfacing. Zabieg powoduje lekki obrzęk i zaczerwienienie skóry, które mogą utrzymywać się nawet 3-4 dni od wykonania peelingu. Po około 7 dniach następuje złuszczenie skóry i jej powrót do normalnego wyglądu. Najlepsze efekty przynosi seria zabiegów. Ich liczbę każdorazowo ustala specjalista.

Zabiegi laseroterapii na jesień – Leczenie grzybicy paznokci

Przykrą pamiątką po wakacyjnych wizytach na otwartych kąpieliskach i basenach może być grzybica paznokci. To schorzenie także można wyleczyć z pomocą technologii laserowej. Zabieg polega na naświetleniu wiązką lasera płytki paznokcia i tkanek okalających. W leczeniu grzybicy paznokci wykorzystuje się nowoczesny laser Nd:YAG Fotona SPECTRO SP i DUALIS SP. Schemat terapeutyczny zakłada wykonanie 4 zabiegów w odstępach 7-dniowych, a następnie, w celu ugruntowania efektu wykonywania 1 zabiegu na miesiąc przez okres 3 miesięcy.

Jak przygotować się do zabiegów laserowych?

Każdy zabieg z zakresu laseroterapii powinien zostać poprzedzony konsultacją z kosmetologiem lub lekarzem medycyny estetycznej. Istotnym jest, by nie opalać się co najmniej 4 tygodnie przed i po zabiegu. W przypadku zabiegów depilacji laserowej, nie należy depilować włosów za pomocą wosku, czy pęsety. – mówi dr Agnieszka Drożniak, specjalista z krakowskiej Kliniki Medycyny Estetycznej i Laseroterapii VESUNA.  Dla uzyskania najlepszych efektów tego zabiegu zaleca się zgolić włosy na dzień przed zabiegiem i odpowiednio nawilżyć skórę. Zaleca się także, by zrobić miesięczną przerwę w stosowaniu kremów z retinolem, balsamów i kremów brązujących. – dodaje.

Decydując się na laseroterapię warto pamiętać, że zabiegi wykonuje się w seriach, których liczba i częstotliwość wykonania uzależnione są od indywidualnych potrzeb Pacjenta. Efekty zabiegów laserowych często widoczne są po upływie kilku miesięcy. Warto jednak uzbroić się w cierpliwość.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (145 głosów, średnia: 4,52 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. lilkawodna  17 września 2015 06:29

  Taka depilacja mi ssię marzy!

  Odpowiedz
 2. Żanett  17 września 2015 08:52

  A ja chciałbym spróbować peelingu 🙂

  Odpowiedz
 3. martucha180  17 września 2015 12:20

  Ciekawe, ile kosztuje…

  Odpowiedz
 4. bbo  17 września 2015 13:13

  Szkoda, że efekty czeka się aż kilka miesięcy.

  Odpowiedz
 5. martus2833  17 września 2015 20:07

  Marzy mi się depilacja laserowa. Na szczęście zabiegi są coraz bardziej dostępne i korzystne cenowo.

  Odpowiedz
 6. Jaworka  17 września 2015 22:15

  Z roku na rok takie zabiegi będą bardziej dostępne a my zamiast sie ładnie starzeć będziemy zawsze piękne i młode dzięki rozwijającej sie medycynie estetycznej i ja tak chcę

  Odpowiedz
 7. Gocha  18 września 2015 08:37

  Wow, nie wiedziałam, że nawet grzybice można potraktować laserem 🙂 A co powinno się jeszcze wiedzieć o laserach: że te zabiegi bolą!

  Odpowiedz
 8. Patriszia  20 września 2015 21:19

  Chciałabym skorzystać z zabiegu depilacji laserowej 🙂

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany