Zabiegi kosmetyczne polecane zimą

Zima to idealny czas na wizytę w gabinecie kosmetycznym. Niskie temperatury przyspieszają gojenie się ran i redukują obrzęki. Brak słońca, a co za tym idzie, ograniczona ekspozycja skóry na promienie UVA i UVB chroni zaś przed powstawaniem przebarwień, które stanowią częsty efekt uboczny zabiegów medycyny estetycznej. Wykorzystaj sprzyjające okoliczności! Zamiast odkładać pielęgnację cery na cieplejsze dni, już dziś sprawdź zabiegi kosmetyczne polecane zimą i umów się ze specjalistą, by przygotować swoją twarz na nadejście wiosny!

 

zabiegi kosmetyczne polecane zimą

Zabiegi kosmetyczne polecane zimą

Polecamy także: Jak poprawić wygląd przed Sylwestrem?

 

Mezoterapia bezigłowa

Nazywana też „prasowaniem skóry”, polega na stymulowaniu skóry prądem o wysokiej częstotliwości. Dociera on do głębokich warstw skóry, a także do wnętrza jej komórek, tworząc nowe kanaliki do wprowadzania aktywnych preparatów bez użycia igieł. Dzięki temu zabiegowi skóra jest lepiej nawilżona, staje się gładsza i sprawia wrażenie wypoczętej.

 

Mikrodermabrazja

 

zabiegi kosmetyczne polecane zimą

 

Mikrodermabrazja to zabieg wygładzający i regenerujący twarz, polegający na złuszczaniu warstwy rogowej naskórka i głębszych warstw skóry.  Zmniejsza on widoczność przebarwień, blizn i płytkich zmarszczek, dotlenia i uelastycznia skórę, znacząco poprawiając jej koloryt. Dodatkowo stymuluje skórę do produkcji kolagenu i zwiększa jej ukrwienie. Osobom o delikatnej, skłonnej do alergii skórze zaleca się wykonanie mikrodermabrazji diamentowej, podczas której martwy naskórek usuwany jest za pomocą głowicy pokrytej kryształkami diamentu. Paniom, które zmagają się z przebarwieniami i rozszerzonymi porami skóry, lepiej przysłuży się mikrodermabrazja korundowa. Bazuje ona na aplikowanych pod ciśnieniem kryształkach wodorotlenku glinu, które ścierają naskórek, docierając do głębszych warstw skóry.

Zobacz także: Czy zabiegi laserowe są skuteczne?

Peeling chemiczny

 

zabiegi kosmetyczne polecane zimą

To zabieg wykazujący dużą skuteczność w usuwaniu blizn po trądziku, piegów czy przebarwień. Wykonuje się go przy użyciu kwasu salicylowego, glikolowego lub migdałowego. Preparat nałożony na twarz prowokuje naskórek do intensywnego złuszczania, które przeciąga się zwykle na kilka dni od momentu zaaplikowania. W tym czasie nie powinno się wystawiać skóry na słońce ani narażać na przegrzanie, dlatego zima sprawdzi się idealnie jako okres odnowy. Trzeba tylko pamiętać, by nie wystawiać potraktowanej peelingiem skóry na silne mrozy, bo w ten sposób można ją dodatkowo podrażnić!

 

Likwidacja znamion

U wielu kobiet w pewnym wieku na skórze pojawiają się nieestetyczne znamiona wywołane nadmiarem bądź niedoborem któregoś ze składników tkankowych. Pieprzyki i narośla na skórze mogą okazać się niebezpieczne. Często jednak przeszkadza nam sam ich wygląd, który odwraca uwagę od pięknej skóry twarzy czy efektownego makijażu. Jeżeli więc dermatolog nie zalecił nam chirurgicznego usunięcia znamienia, pozbądźmy się go za pomocą laseru! To bezpieczny i niezbyt inwazyjny zabieg, jeśli tylko pamięta się o chronieniu skóry po zabiegu przed promieniami słonecznymi.

 

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (253 głosów, średnia: 4,40 z 5)
zapisuję głos...