Zabiegi ekologiczne w medycynie estetycznej

Nie tylko bycie fit jest obecnie modne, ale również bycie ekologicznym. Trend ten jest również widoczny w tym, że coraz częściej czytamy etykiety produktów kosmetycznych odrzucając te, które mają za dużo „chemii” oraz te, które zawierają substancje pochodzenia zwierzęcego, czy były testowane na zwierzętach. Stawiamy również na zabiegi ekologiczne w medycynie estetycznej .

Czym są zabiegi ekologiczne w medycynie estetycznej?

Zabiegi ekologiczne to te, w których staramy się bazować na własnym potencjale naprawczym organizmu. Wykorzystując wiedzę o działaniu organizmu oraz o jego reakcjach na poszczególne bodźce, zabiegi te uruchamiają mechanizmy, które powodują zagęszczanie, ujędrnianie i odmładzanie skóry.

Zabiegi ekologiczne w medycynie estetycznej

Jakie zabiegi można nazwać ekologicznymi?

Sztandarowym zabiegiem będzie tu wykorzystanie osocza bogatopłytkowego, podczas którego wykorzystujemy wyłącznie materiał pacjenta – mówi dr Katarzyna Kwarecka-Zając z Kliniki Kwarecka w Warszawie. Pobrana podczas zabiegu krew jest odwirowywana tak, żeby ją zagęścić i uzyskać osocze, w którym znajdują się płytki krwi zawierające czynniki wzrostu. Koncentrat ten, wstrzyknięty w wybrane miejsce staje się informacją dla organizmu, że jest tam rana, którą trzeba zagoić (jest tam duża kumulacja płytek krwi). Bodziec ten powoduje rozpoczęcie procesu naprawczego, w rezultacie którego dochodzi do gojenia, zagęszczania skóry w bardzo delikatny i naturalny sposób. Ta odpowiedź organizmu może trwać nawet przez pół roku.

Naturalnym działaniem jest też używanie zimnych laserów, światłoterapii i światła LED. W zależności od tego, po jaką długość fal sięgniemy oraz jakiego koloru światło, będzie ono w różny sposób stymulować i oddziaływać na skórę. Może to być działanie bardziej przeciwbakteryjnie albo regenerujące i stymulujące do odnowy kolagenu. To też jest bardzo delikatne i niegroźne narzędzie, które w żaden sposób zaszkodzić nie może – dodaje dr Kwarecka. Podczas tego rodzaju zabiegów nie  podaje się żadnej obcej substancji, niczego, co w przyszłości może okazać się nie do końca tak idealne niż w momencie, w którym to aplikowaliśmy. Wykorzystywane obecnie w medycynie estetycznej preparaty oczywiście są sprawdzane, przechodzą odpowiednie testy i badania, ale długofalowo nie mamy stuprocentowej pewności, czy z czasem nie powstanie ryzyko powikłań.

Do zabiegów z tej rodziny można zaliczyć również te z wykorzystaniem na początku dermarollerów, a teraz urządzenia dermapen, które poprzez bardzo gęste nakłuwanie skóry (nie musimy używać nawet żadnych preparatów) poprawiają jej napięcie i strukturę. Dzieje się tak poprzez sam fakt silnego uszkodzenia mechanicznego skóry, które uruchamia procesy naprawcze::

DERMAPEN – mikronakłucia w walce ze zmarszczkami! Poznaj opinie!

DERMAPEN – mikronakłucia w walce ze zmarszczkami! Poznaj opinie!

Skóra, która ma w sobie więcej kolagenu wolniej się starzeje. A jak ją pobudzić do jego wytwarzania?  Sposobem na to są zabiegi DERMAPEN, które polegają na mikronałuciach o głębokości 0.2 mm.  Skóra zmuszona do odbudowy

Peelingi i kwasy owocowe też będą miały takie działanie. Podczas tych zabiegów warstwa wierzchnia skóry zostaje złuszczona, co przyśpiesza regenerację naskórka.

Jakie są najważniejsze zalety zabiegów ekologicznych?

Przede wszystkim nie można tymi zabiegami w żaden sposób zaszkodzić, ani spowodować żadnej hiperkorekcji. Uzyskiwane efekty są delikatne i naturalne. Oczywiście nie będą one takie same, jak po chirurgii plastycznej czy bardziej agresywnych procedurach z zakresu medycyny estetycznej (wypełniaczach, toksynie botulinowej). Tam te efekty będą bardziej spektakularne i pojawią się szybciej. W przypadku zabiegów ekologicznych rezultaty pojawiają się stopniowo i delikatnie, ale są bezpieczniejsze. Obecnie wiele pacjentek poszukuje właśnie takich zabiegów, które w żaden sposób nie ingerują w ich rysy – kontynuuje dr Katarzyna Kwarecka.

Zabiegi ekologiczne najlepsze efekty dają u kobiet w średnim wieku, ponieważ są to idealne metody do spowalniania zegara biologicznego w skórze. Dzięki stosowaniu ich od ok. 30 roku życia możemy utrzymać stan skóry w bardzo dobrej kondycji przez wiele lat i nie musieć tak szybko sięgać po bardziej agresywne metody.

 

Yves Rocher

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (156 głosów, średnia: 4,67 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. Żanett  22 maja 2015 08:00

  Bardzo ciekawy artykuł.

  Odpowiedz
 2. Kmakolagwa  22 maja 2015 08:54

  Świetny artykuł.

  Odpowiedz
 3. martucha180  22 maja 2015 11:37

  Teraz wszystko jest eko. I dobrze!

  Odpowiedz
 4. bbo  22 maja 2015 12:07

  Moda na eko trwa. I niech tak będzie, natura jest najlepszą rzeczą jaka nam się przytrafiła w kosmetykach 😉

  Odpowiedz
 5. Patriszia  22 maja 2015 12:51

  Ciekawy artykuł 🙂

  Odpowiedz
 6. basiaj  22 maja 2015 23:44

  Dla mnie nowość.

  Odpowiedz
 7. Elżbieta Wawer  23 maja 2015 21:54

  Medycyna idzie przebojem także ta estetyczna i bardzo dobrze że także w tym kierunku

  Odpowiedz
 8. lilkawodna  24 maja 2015 09:56

  Ekologia ma sens gdy jest brana pod uwagę w każdej dziedzinie życia!

  Odpowiedz
 9. macierzanka  24 maja 2015 17:30

  Dobry artykuł. Podobają mi się zabiegi ekologiczne ,bo są bezpieczne.

  Odpowiedz
 10. Anita  28 maja 2015 15:26

  ja się raczej i tak temu nie poddam nigdy 😉

  Odpowiedz
 11. Justyna  30 maja 2015 18:51

  Bardzo przydatny artykuł 🙂

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany