Zabiegi do których kobiety się nie przyznają

Jak często zdarza Ci się zobaczyć koleżankę lub znaną osobę z mediów, której twarz nagle wydaje się nieco inna?  Wiele kobiet nie lubi przyznawać się do zabiegów medycyny estetycznej nawet najbliższym koleżankom.  Agnieszka Bliżanowska z Centrum Dermatologii i Medycyny Estetycznej WellDerm omawia zabiegi do których kobiety się nie przyznają.

Zobacz też: Obalamy mity o medycynie estetycznej

Zabiegi do których kobiety się nie przyznają

Zabiegi do których kobiety się nie przyznają – Toksyna botulinowa (Botox, Azallure)

 – Mam na to prywatną teorię, o botoksie nie mówi się wcale lub mówi się źle. Ta, która zacznie mówić o nim dobrze, jest na liście podejrzanych – śmieje się dr Bliżanowska. Popularność botoksu polega na tym, że bardzo szybkim czasie, przy niewielkich nakładach finansowych można widocznie poprawić urodę – np. pozbyć się kurzych łapek, lwiej zmarszczki, pionowych, dodających nam lat zmarszczek na czole. Umiejętnie podany jest po pierwsze bezpieczny po drugie „niewidoczny” Toksynę botulinową zawsze podaję tak, żeby efekt był naturalny. Nie ma mowy o „zamrożonej” mimice twarzy! – podkreśla dr Bliżanowska.

Zabiegi do których kobiety się nie przyznają – Powiększanie ust

Dokonujemy tego za pomocą usieciowanego kwasu hialuronowego w formie żelu. Preparat umożliwia udoskonalanie kształtu ust i dodanie im naturalnej objętości – mówi dr Agnieszka Bliżanowska. Jeśli usta mają być tylko odświeżone, czyli bardziej nawilżone i gładkie, ostrzykuję je nieusieciowanym, rzadkim kwasem. – Ogólna tendencja jest taka, żeby efekt był naturalny i nieprzerysowany – mówi ekspert z WellDerm. Po takim zabiegu nawet najbliższe koleżanki nie wiedzą: robiła coś czy nie robiła?

Polecamy również: Zamiast operacji plastycznych – nieinwazyjne zabiegi na twarz

Zabiegi do których kobiety się nie przyznają – Ekspresowe odchudzanie

Nagle drugi podbródek czy odstający brzuszek  zniknęły? To może być efekt lipolizy iniekcyjnej. – Do skóry wprowadzany jest preparat z wyciągiem z soi: fosfatydylocholiną. Substancja doprowadza do rozbicia tłuszczu, który jest następnie wydalany z organizmu – tłumaczy dr Bliżanowska.  Ekspert zaznacza, że lipoliza iniekcyjna nie jest sposobem na odchudzanie: – To zabieg dla osób, które chcą się pozbyć miejscowo nagromadzonego tłuszczu a także rewelacyjna i skuteczna metoda na cellulit.

Zabiegi do których kobiety się nie przyznają – Lifting bez skalpela

Uniesione rysy twarzy, wysmuklony podbródek, lifting czoła – nie potrzeba do tego skalpela.

Nici mogą dużo, a nawet więcej. Używamy ich do zagęszczenia skóry i poprawy jej struktury, a także do uniesienia opadających fałdów skóry i modelowania rysów twarzy . Są też nici, które umożliwiają modelowanie i ujędrnianie ciała– wymienia ekspert i dodaje, że wprowadzanie nici odbywa się bez ryzyka związanego z zabiegiem chirurgicznym, nie powodują blizn i nie wymagają długiej rekonwalescencji.

Zabiegi do których kobiety się nie przyznają – Objętość oznacza młodość

To jeden z ulubionych sposobów gwiazd na zatrzymanie czasu.

Tak działa wolumetria, która polega na zwiększaniu objętość w tych miejscach, gdzie na skutek procesu starzenia dochodzi do zaniku tkanki podskórnej – tłumaczy ekspert. Do terapii odbudowujących młodzieńczą objętość stosuje się jeden lub kilka preparatów: kwas hialuronowy, kwas polimlekowy (Sculptra) lub hydroksyapatyt (Radiesse). Zaczynając terapie odpowiednio wcześnie jesteśmy w stanie zatrzymać pewne procesy takie jak: nabieranie smutnego wyrazu twarzy (opadające kąciki, „chomiki”) czy przybieranie przez twarz kształtu kwadratu

My, jesteśmy zdania, że nie należy wstydzić się dobrze zrobionych zabiegów medycyny estetycznej. Uważamy też, ze należy o nich mówić otwarcie, jak Jane Fonda, która stwierdziła ostatnio, że oszustwem byłoby, gdyby nie przyznawała się do takich zabiegów – żadna kobieta w jej wieku nie zawdzięcza go genom. Dość mamy teorii zmian rysów twarzy z powody diety, wolałybyśmy dostać wizytówkę do dobrego lekarza!

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (221 głosów, średnia: 4,48 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. Kmakolagwa  9 marca 2015 11:13

  Każda z nas ma swoje tajemnice, o których nie mówi 🙂

  Odpowiedz
 2. martucha180  9 marca 2015 11:44

  A ja jestem zdania, że jak sie starzeć – to z godnością.

  Odpowiedz
 3. macierzanka  9 marca 2015 12:57

  Każdy ma prawo do swoich małych tajemnic.

  Odpowiedz
 4. oskarek1995  9 marca 2015 13:40

  Ja tam nigdy nie będę się upiększać w ten sposób

  Odpowiedz
 5. marcia7  9 marca 2015 14:12

  nie ma jak naturalne pięko

  Odpowiedz
 6. lilkawodna  9 marca 2015 15:26

  Co z tego, że ni mówią jak w większości przypadków to widać i każdy dobrze o tym wie.

  Odpowiedz
 7. bbo  9 marca 2015 20:08

  Czasem nie trzeba mówić – wszystko widać jak na dłoni!

  Odpowiedz
 8. Elżbieta Wawer  9 marca 2015 22:30

  Jeżeli nieznacznie poprawia sie mankamenty swojej urody to tego się nie zauważy ale jesli chodzi o celebrytów to zawsze po nich widać co zmienili w sobie

  Odpowiedz
 9. asizia30  10 marca 2015 23:44

  Jeszcze wszystko przede mną 😉

  Odpowiedz
 10. Zanett  11 marca 2015 08:40

  Jestem za, drobne poprawki są wskazane, jeśli ktoś tego potrzebuje. I wcale nie musi się z tego tłumaczyć lub chwalić. Gorzej, jeśli ktoś przesadzi. Wtedy trudno jest uciąć temat 🙂

  Odpowiedz
 11. scrabble  14 marca 2015 18:42

  Jeżeli ktoś ma takie potrzeby to dlaczego mu tego bronić? Wszystkie zabiegi medycyny estetycznej są dla ludzi, byle robić je z głową i nie przesadzić. Myślę, że w swoim czasie też się nimi zainteresuję 😉

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany