Zabawki dla niemowląt – co wybrać? Przegląd hitów wybieranych przez rodziców

Pierwsze zabawki są szczególnie istotne w życiu każdego małego człowieka. Mają zapewniać mu spokój i zwiększać poczucie bezpieczeństwa, ale także wspomagać rozwój umysłowy i motoryczny. Jakie zabawki dla niemowlaka wybrać, by zaangażowały dziecko na jak najdłużej, a przy tym były dla niego bezpieczne i odpowiednio dobrane do wieku? Przedstawiamy propozycje najchętniej wybierane przez rodziców!

zabawki dla dzieci

Jakie zabawki dla niemowlaka w wieku 0-3 miesięcy? Top 3

Pierwsze trzy miesiące życia dziecka po narodzinach to czas, w którym maluch zaczyna poznawać świat. Nowe jest dla niego wszystko: zapachy, smaki, dźwięki, tekstury. Nie angażuje się w zabawę; zabawki mają na celu przede wszystkim zadbać o jego spokój. Na jakie zabawki dla niemowląt w wieku 0-3 mies. warto zwrócić uwagę?

 • Fisher Price interaktywna maskotka Wydra – to zdecydowany hit wśród rodziców! Nic dziwnego; ta mięciutka, urocza wyderka skutecznie dba o spokój najmłodszych dzieci. Nie tylko generuje uspokajającą muzykę oraz kojące dźwięki (jak np. te znane z brzuszka mamy czy bicie serca), ale także rytmicznie „oddycha”. Wszystko to przekłada się na wyjątkową pomoc w usypianiu malucha i zapewnienie mu poczucia bezpieczeństwa w łóżeczku. Wydra jednocześnie rozwija zmysły dotyku, słuchu oraz wzroku dziecka.
 • Fisher Price karuzelka do wózka Zwierzątka – kolejna z propozycji najchętniej wybieranych przez rodziców zabawek dla niemowlaka marki Fisher Price. To przenośna karuzela, którą można zamontować w wózku, nosidełku czy bujaku. Zawieszone są na niej urocze, uśmiechnięte, mięciutkie zwierzątka, po które maluch może bezpiecznie sięgać, tym samym pracując nad swoją motoryką i skupieniem. Maskotki pełnią dodatkowo funkcję grzechotek i emitują usypiającą melodię.
 • Fisher Price Lama Rośnij ze mną – wykonana z miękkiego wałeczka, który pomaga dziecku utrzymywać zdrową, właściwą pozycję ciała. To zabawka wyposażona w aż 13 różnych funkcji sensorycznych, wspierających rozwój malucha na wszystkich płaszczyznach. Co więcej, w zestawie dziecko dostaje bezpieczne lusterko do poznawania własnej buzi, grzechotkę i gryzaczek w kształcie marchewki.

Jakie zabawki dla niemowlaka w wieku 3-6 miesięcy? Top 3

Prawie półroczny maluch zaczyna już przemieszczać się na swoim brzuszku czy turlać na plecach, unosić się na łokciach do pozycji foczki, mocno chwytać przedmioty i przekładać je z rączki do rączki. Na tym etapie rozwoju malucha szczególnie istotna jest komunikacja z dzieckiem: coraz bardziej świadomie gaworzy, próbując naśladować zasłyszane dźwięki. Dlatego też warto postawić między innymi na zabawki, które będą rozwijać zmysł słuchu i mowy!

 • Fisher Price usypiacz do łóżeczka Senna Chmurka – mięciutka i przeurocza chmurka, która ukołysze twojego malucha do snu. Można ją przyczepić do łóżeczka albo pozostawić w zasięgu ręki dziecka. Chmurka umożliwia uruchamianie dziecku przeróżnych wyciszających dźwięków natury, przy okazji uczących ich już od pierwszych miesięcy życia. Dodatkowym atutem są efekty świetlne, które podkreślają usypiającą atmosferę roztaczaną w okolicy maluszka.
 • Fisher Price książeczka aktywizująca Miękkie Zwierzątka – zabawka sensoryczna idealna dla niemowląt, które zaczynają już unosić się na łokciach podczas leżenia na brzuszku. Miękka książeczka samodzielnie stoi przed maluchem, motywując go do prób unoszenia się. Wyposażona jest między w bezpieczne lusterko do poznawania swojej buzi oraz szeleszczącą stronę, która zaciekawia i rozwija zmysł dotyku oraz słuchu.
 • Fisher Price gryzak-kubek do kawy Coffe Cup Teether – tata z kubkiem kawy, mama z kubkiem kawy, babcia, dziadek… wszyscy z kubkiem kawy. Na tym etapie rozwoju maluch zaczyna już powoli naśladować dorosłych; z tą miękką zabawką będzie mógł towarzyszyć im podczas każdej wspólnej filiżanki! Ta zabawka dla niemowląt to hit między innymi ze względu na znajdujące się w pokrywie kubka kolorowe kulki, które wydają zachęcające dźwięki podczas potrząsania gryzakiem-grzechotką. Maluch chętnie będzie próbował je powtórzyć!

Jakie zabawki dla niemowlaka w wieku 6-12 miesięcy? Top 3

Powoli zbliżający się roczek to czas, w którym może, choć wcale nie musi, dochodzić do wielu przełomowych momentów. Rozwój malucha nabiera tempa; zaczyna siadać czy raczkować, może już próbować wypowiadać pierwsze słowa i nawet stawiać pierwsze kroki (bliżej 12 miesiąca). To idealny moment, by wspierać między innymi jego umiejętność mówienia! Jakie zabawki dla niemowlaka w wieku 6-12 miesięcy chętnie wybierają rodzice?

 • Fisher Price maskotka Szczeniaczek Uczniaczek – wyjątkowy pluszak, który pozostanie z twoim maluchem na wiele najbliższych miesięcy i naprawdę wiele go nauczy! Umożliwia naukę aż 100 różnych słów, między innymi kształtów, kolorów, nazw części ciała czy liter alfabetu. Po naciśnięciu odpowiedniej łapki uruchamia także wesołą muzykę i śpiewa proste piosenki, a przez cały czas nauki zachęca dzieci do dalszej zabawy i chwali za postępy.
 • Fisher Price zabawka edukacyjna Ogródek Malucha – to aż 7 przeróżnych elementów aktywizujących, które wciągają na całe godziny. Stojący ogródek pozwala dziecku poznawać owoce i warzywa, liczenie, kolory, dźwięki, melodie i słowa. To zabawka dla niemowląt, która w angażujący sposób rozwija ich kreatywność oraz zręczność i zachęca do poznawania pierwszych słów.
 • Fisher Price interaktywny chodzik Zebra – zabawka, która „rośnie” wraz z maluchem, wspierając go na różnych etapach rozwoju. Angażuje go do poznawania pierwszych słów i raczkowania, ale także stawiania pierwszych kroków. Możliwość wsparcia się na rączce i ruchome kółka chodzika zapewniają dziecku stabilizację podczas prób chodzenia. A gdy maluszek woli na razie rozwój dźwiękowy – umożliwia mu słuchanie piosenek, oglądanie książeczki czy poznawanie pierwszych literek i liczb.

Wybór ciekawych i rozwijających zabawek dla niemowlaka jest naprawdę ogromny. Pamiętaj więc, by szukać takiej, która odpowie w 100% na potrzeby malucha: zastanów się, czy na tym etapie bardziej interesują go wesołe piosenki, nauka chodzenia czy może spokojny sen. I wybierz zabawkę idealną dla wieku i zainteresowań twojego malca!

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (20 głosów, średnia: 4,50 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. agasam9  30 marca 2021 19:55

  najważniejsze, żeby były bezpieczne

  Odpowiedz
 2. Hidari11  1 kwietnia 2021 05:59

  Zabawki powinny cieszyć dziecko, dostarczać mu wrażeń, ale i rozwijać szare komórki, uczyć czegoś, wspierać proces edukacyjny od najmłodszych lat. Nie ma nic lepszego niż połączenie nauki z zabawą.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany