Za co kochamy?

Za co kochamy? Czy może pomimo czegoś? Podobno miłość nie potrzebuje powodów, ale czy na etapie poznawania się, flirtu, czy początku związku jesteśmy zupełnie pozbawieni własnej woli przez chemię miłości? Czy wiemy jakiego kandydata szukamy, a możne zdajemy się na szczęśliwy traf? Wspólnie z portalem MyDwoje.pl staramy się odpowiedzieć na te pytania przez sondę przeprowadzoną na portalu. Na jakie cechy zwracamy uwagę i czym kierujemy się w poszukiwaniu miłości?

Zobacz także: Jakie kobiety wolą mężczyźni? Poznaj 3 główne zasady

Za co kochamy - Infografika

Aż 47% singli w pierwszej kolejności zwraca uwagę na empatię partnera. Aż 27% mężczyzn i 23% kobiet chce być słuchanymi i docenia to, w jaki sposób przyszły partner na nie patrzy.  Dodatkowo 26% panów  i 17% pań uważa, że ich sympatia musi mieć coś ciekawego do powiedzenia i umieć prowadzić interesującą rozmowę. Ważne jest również to, w jaki sposób się wypowiada, język, styl, kultura wypowiedzi oraz wyczucie i dostosowanie tematu rozmowy. Wiele osób chce się wiązać tylko z osobami, które są kulturalne. 18% respondentów  –  w tym 22% kobiet i 11% panów – chce mieć pewność, że ich wybranek będzie umiał zachować się odpowiednio w każdej sytuacji i dostosować do okoliczności nie powodując ich zażenowania.

za co kochamy druga osobę

fot. freepik

Dla około 6% singli najważniejszy jest wygląd zewnętrzny, a konkretnie strój. Niektórzy poszukujący miłości chcą przede wszystkim móc się „pokazać”. Zwłaszcza panowie (10%) wymagają, by ich partnerka budziła podziw swoim świetnym wyglądem. Dla pań zdecydowanie bardziej liczy się uśmiech partnera. 8% z nich chce związać się z kimś, kto do życia podchodzi z optymizmem i potrafi nim zarażać innych. Ale mężczyźni również są skłonni docenić poczucie humoru i aż 7% z nich nie wyobraża sobie związku z kobietą, która nie zrozumie lub nie doceni ich dowcipu.

Polecamy również: Seks na jedną noc – czy może być początkiem długiej miłości?

A co jest najmniej istotne podczas szukania miłości? Okazuje się, że nie jesteśmy w tym względzie materialistami. Single pragnący szczęśliwego związku najrzadziej zwracają uwagę na grubość portfela, ilość kart kredytowych oraz  samochód  – zaledwie 1% – a także na to, kto płaci rachunek tego wieczoru  – niecałe 2% wszystkich odpowiedzi.

Zobacz również, co na temat miłości i jej odczuwania mówi ekspert MyDwoje.pl, psycholog i seksuolog kliniczny dr n.hum. Dariusz P. Skowroński. Jak ludzie łączą się w pary? Dlaczego chcą stworzyć związek i być w nim razem?

//www.youtube.com/embed/uRs6nQ3iZSM

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (213 głosów, średnia: 4,60 z 5)
zapisuję głos...