Z pomocą nowatorskiego noża elektrycznego

Codzienne przygotowywanie potraw bywa nierzadko dość czasochłonne. Oczywiście można by przerzucić się na gotowe dania do podgrzania i oszczędzić sobie pracy, jednak na dłuższą metę rozwiązanie to nie ma sensu. Jedynie posiłek przygotowywany samodzielnie będzie dokładnie tym, czym chcielibyśmy zaspokoić nasze kubki smakowe.

noz-elektryczny

Odejście od ustalonego dotychczas schematu

Krojenie chleba po pewnym czasie może stać się męczące, zwłaszcza wtedy, gdy używa się niezbyt ostrego noża. Nietrudno wtedy o zranienie się, ponieważ brakuje nam odpowiedniej precyzji, często wpadamy w złość, że nie wszystko idzie po naszej myśli. Mimowolnie tkwimy wciąż w błędnym kole, bo przywykliśmy do tego stanu. Kiedy jednak ostrzenie nie przynosi zadowalających efektów, najlepiej byłoby rozejrzeć się za zupełnie nowym nożem. Ilość produktów dostępnych w sklepach jest tak duża, że w początkowym momencie ciężko się na cokolwiek zdecydować. Technika poszła tak do przodu, że niekoniecznie musimy już wybierać spośród klasycznych modeli. Od jakiegoś czasu wzrasta zapotrzebowanie na nóż elektryczny. Jak sama nazwa wskazuje, jest on zasilany prądem. Urządzenie to przypomina na swój sposób piłę, którą tnie się wybrane produkty spożywcze. Z tą różnicą, że proces ten zajmuje dosłownie chwilę i nie wymaga od użytkownika żadnego wysiłku. Dla wielu osób jest to niezbędny „pomocnik kuchenny”, dzięki któremu proces przyrządzania posiłków się znacznie się skrócił. Nic dziwnego, że obecnie można go spotkać w wielu polskich domach, ponieważ cenimy sobie wygodę i precyzję ponad wszystko.

Niezwykle szeroki zakres zastosowań

Za zakupem noża elektrycznego przemawia fakt, że można go używać nie tylko do krojenia chleba. Ze względu na specjalne, wymienne ostrza, równie dobrze sprawdzi się on np. kiedy trzeba będzie ciąć mrożone mięso, czy też ryby. Podobnie ma się sytuacja w przypadku owoców. Jednym z większych plusów tego urządzenia jest to, że ostrza nie potrzebują specjalnego traktowania. Z racji tego, że same się ostrzą, użytkownik musi zadbać jedynie o ich czyszczenie po każdym użyciu. Czujne mamy nie muszą obawiać się o swoje pociechy, które chciałby przez moment nieuwagi opiekuna pobawić się takim sprzętem, ponieważ posiada on specjalną blokadę przed dziećmi. Niejeden maluch będzie zdziwiony faktem, w jak szybki sposób można pokroić chleb. Wbrew pozorom elektryczne noże są urządzeniami o stosunkowo niedużej mocy. To sprawia, że korzystanie z nich nie odbije się w negatywny sposób ani na środowisku, ani na naszych rachunkach za energię elektryczną. Więcej o takim urządzeniu można przeczytać tutaj: http://www.tefal.pl/instructions-for-use/Produkty/Patelnie%2C-garnki-i-akcesoria-kuchenne/No%C5%BCe/No%C5%BCe-elektryczne/Prep’Line-852331/csp/1500852331. Prawidłowo użytkowane będzie służyło w kuchni bezawaryjnie przez długie lata.

Czas, jaki poświęcamy w ciągu życia na gotowanie, zależy od tego, w jakim stopniu jesteśmy zorganizowani. Korzystanie z pomocy w postaci nowoczesnych urządzeń nie jest fanaberią, tylko głosem rozsądku. Zautomatyzowanie pewnych procesów takich jak np. krojenie sprawia, że możemy skupić się na bardziej istotnych kwestiach. Dzięki temu danie finalne, które trafia na talerz, cechuje się wyjątkowymi walorami smakowymi i wzorową estetyką.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (131 głosów, średnia: 3,92 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. Uśmiechnij się :)  1 marca 2016 10:07

  Ile to ludzie nie wymyślą gadżetów, żeby sobie życie „ułatwić”. Teraz można kupić urządzenia do wszystkiego, które w większości zamiast ułatwiać, to zwyczajnie marnują nasz czas i pieniądze. Do krojenia mięsa, chleba i owoców wcale nie trzeba mieć elektrycznego noża, który wygląda jak nożyce do żywopłotu. Wystarczy mieć kilka ostrych noży dobrej jakości, które sprawdzą się tak samo dobrze.

  Odpowiedz
  • Aneta  7 marca 2016 14:27

   Jakby jednak nie patrzeć, wiele wynalazków, bez których dzisiaj nie wyobrażamy sobie życia, powstało z „lenistwa” i chęci ułatwienia sobie życia 🙂

   Odpowiedz
 2. szoszeni  1 marca 2016 13:41

  Jeśli miałoby się to kumuś przydać to jasne 🙂 Gdybym miała się sugerować to popatrzyłabym czego używają profesjonalni kucharze w dobrych restauracjach, są to o ile mi wiadomo wysokiej jakości, klasyczne w formie noże.

  Odpowiedz
 3. martus2833  1 marca 2016 15:49

  Dla mnie to zbędny gadżet 🙂 Bardzo lubię gotować i wiele godzin spędzam w kuchni ale nie przyszło mi do głowy, zaopatrzyć się w nóż elektryczny. W zupełności wystarcza mi zestaw metalowych i ceramicznych „narzędzi”. Grunt by były ostre! Tępym zawsze się zranię 😀

  Odpowiedz
 4. Melrose  1 marca 2016 21:26

  Pozostanę wierna tradycyjnym nożom, uwielbiam gotować, a krojenie nie jest dla mnie niczym nieprzyjemnym, dlatego nóż elektryczny byłby mi zupełnie niepotrzebny.

  Odpowiedz
 5. Wusia  2 marca 2016 07:59

  Z tej propozycji nie skorzystam.Chleb kupuję już pokrojony , tak samo jak wędliny.Kiedyś dawno kupiłam krajalnicę , na początku była używana przeze mnie i domowników regularnie, ale kiedy nasz handel się ucywilizował i można dużo produktów dostać w formie już pokrojonej -maszyna poszła w odstawkę.Taki nóż to zbędny zawalidroga w naszej kuchni.

  Odpowiedz
 6. xtina120  3 marca 2016 11:49

  Ha ha fajny gadżet, ale nie wiem czy dla mnie 😉 Pewnie prędzej bym sobie nim zrobiła krzywdę niż zwykłym nożem;) Jakoś staram się unikać takich elektrycznych narzędzi, nie mam do nich zaufania

  Odpowiedz
 7. lilkawodna  4 marca 2016 08:51

  Dla mnie niepotrzebny gadżet. I sama bym sobie na pewno go nie kupiła. Lubię gotować ale lubię zwykłe noże. Mam zamałą kuchnie żeby pomieścić wszystkie tego typu gadżety

  Odpowiedz
 8. bbo  5 marca 2016 21:26

  Ble, chyba tylko miłośnicy wszelakim gadżetów skuszą się na coś takiego. Ja nie używam zbyt dużo chleba więc w ogóle zbędny w moim domu. I tez uważam, że łatwo z takim sprzętem o wypadek 🙂

  Odpowiedz
 9. Aneta  7 marca 2016 14:26

  Czego to ludzie nie wymyślą…

  Odpowiedz
 10. Patriszia  28 marca 2016 09:11

  Gadżet zdecydowanie nie dla mnie.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany