Ile uderzeń wykonało Twoje serce od chwili urodzenia? Ile miałabyś teraz lat, mieszkając na Wenus? Portal You and Planet Earth to obliczy!

Lubisz statystyczne ciekawostki, pozwalające spojrzeć naszą codzienność z nowej, intrygującej perspektywy? Powstał portal, dzięki któremu zyskasz nowy punkt widzenia dla oglądu własnego życia oraz zależności, jakie łączą Cię z całą naszą planetą. Oto You and Planet Earth!

You and Planet Earth to projekt przynależący do portalu Gocompare. Wchodząc do zabawy, podaje się na starcie tylko datę swojego urodzenia, a dalej strona prowadzi nas już samoistnie, wiodąc przez kolejne meandry niby znanej, a jednak nieprzeniknionej rzeczywistości. Scrollując ekran i przypatrując się prostym animacjom, znajdziesz garść ciekawostek na temat współistnienia ludzi i całego Układu Słonecznego. Przekonaj się sama!

you and planet earth

kolaż własny redakcji, źródło zdjęć: Gocompare.com/life-insurance/you-and-planet-earth/

Ile uderzeń wykonało Twoje serce od chwili urodzenia? Ile miałabyś teraz lat, mieszkając na Wenus? Portal You and Planet Earth to obliczy!

 

Ile razy zabiło moje serce?

Na co dzień się nad tym nie zastanawiasz. Zapominasz, że gdzieś w klatce piersiowej nosisz małą życiodajną pompkę, cierpliwie pracującą na każdy Twój oddech. Strona You and Planet Earth przypomni Ci o tym, że życie jest prawdziwym cudem, a te uderzenia zachodzą cały czas. Patrząc na poruszającą się animację w kształcie serca zobaczysz, jak licznik rejestruje każdy kolejny impuls odzywający się wewnątrz Ciebie.

www.pixabay.com

 

Ile godzin życia przespałam?

Choć w rankingu dziennej aktywności wciąż udaje nam się wyprzedzić  koty i tak przesypiamy prawie połowę swojego życia. Mój statystyczny licznik pokazuje w tej chwili kilkadziesiąt tysięcy godzin. Tylko pomyślcie, ile książek można by w tym czasie przeczytać! Ile filmów obejrzeć i ile odbyć podróży…

www.pixabay.com

 

Jaki wiek osiągnęłabym w tej chwili, gdyby mieszkała na Marsie? A na Saturnie?

Powiedzmy, że masz 31 lat. Czy wiesz, że gdybyś od chwili urodzenia mieszkała w skalnej jaskini na Wenus, miałabyś dziś 54 lata? Na Marsie obchodziłabyś dopiero 16 urodziny, zaś na Merkurym na Twoim torcie wylądowałoby aż 126 świeczek!

www.pixabay.com

Czego jeszcze dowiesz się z niezwykłego kalkulatora You and Planet Earth? Choćby tego, jaki dystans w ciągu Twojego życia pokonała nasza planeta, obiegając Słońce, ile dzieci przyszło na świat po Twoich narodzinach albo ile gatunków zwierząt od tamtej pory odkryto.  

Wypróbuj i koniecznie daj nam znać, czy i Tobie to proste doświadczenie przyniosło nieoczekiwane refleksje, które nigdy dotąd Cię nie zajmowały!

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (163 głosów, średnia: 4,41 z 5)
zapisuję głos...