Wzory zaczerpnięte z różnych kultur w najnowszej kolekcji TOVA jesień-zima 2016/2017

Wzór to od zawsze podstawowy sposób zdobienia tkanin. Czy nadrukowany na całą belę materiału czy tradycyjnie stworzony przez maszynę tkacką. Wspólny dla wszystkich kultur i nacji na całym świecie. Im bardziej skomplikowany, tym strój stworzony z takiej tkaniny bardziej zjawiskowy i spektakularny. Kolekcja marki TOVA na sezon jesień-zima 2016/2017 to swego rodzaju zbiór wzorów charakterystycznych dla różnych kultur.

towa-jesien-zima-2016

 

tova-11Kolorowymi deseniami ozdobione są bluzki, spódnice i sukienki.

Poczynając od paisley, wzoru, który powstał 4 tysiące lat temu w Indiach, a rozpropagowały go na całym świecie manufaktury tkackie ze szkockiego miasta Paisley.

Szkoccy rzemieślnicy wzorując się na kaszmirowych szalach zaczęli twórczo komponować charakterystyczny wzór liścia i tworzyć z niego skomplikowane ornamenty. W kolekcji TOVA pojawia się on na bluzkach w kolorach od ciemnych zieleni, poprzez mocne pomarańczowe akcenty, a kończąc na klasycznej turkusowej zieleni. 
        
Wzorzysta podróż z TOVA zahacza o japońskie bambusowe lasy, eksploruje arabski suk i transponuje wzory z perskich dywanów na elegancki garnitur, a klasyczne kocie cętki przeniesione jakby wprost z afrykańskiej sawanny wykorzystuje na krótkim płaszczu.

 

plaszcz-leo
        
W kolekcji nie obyło się także bez odniesień do sztuki. Bo geometryzujące i wyraziste wzory prostokątów, kwadratów i trójkątów czerpią inspirację wprost z takich twórców abstrakcji jak Kazimierz Malewicz czy Piet Mondrian.       

bluzka-inga

Ceny poszczególnych elementów kolekcji rozpoczynają się od 118 PLN do 612 PLN. Kolekcja dostępna jest w sprzedaży w sklepach stacjonarnych oraz sklepie on-line: http://shop.tova.pl//

Zapraszamy do galerii z modelami marki TOVA. Co o nich sądzicie?

tova-1a tova-1b

tova-1c

tova-1d

tova-1e

tova-1f

tova-2

tova-3

tova-4

tova-6-1

tova-7

tova-9

tova-10

tova-1

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (156 głosów, średnia: 4,38 z 5)
zapisuję głos...