Wywiad z Małgorzatą Skorupą – laureatką 3 edycji Fashion Designer

Małgorzata Skorupa to młoda projektantka mody, zwyciężczyni 3 edycji konkursu Fashion Designer Awards. Przeczytaj jak czuje się jako najlepsza młoda polska projektantka, co i planuje na przyszłość ta niezwykła młoda kobieta.

Małgorzata Skorupa Fashion Designer Awards

Dlaczego zdecydowałaś się na udział w 3 edycji konkursu Fashion Designer Awards?

Na udział w Fashion Designer Awards zdecydowałam się przede wszystkim dlatego, że jest to konkurs bardzo prestiżowy, a udział w takich konkursach dla młodych projektantów, chcących coś osiągnąć, jest niezmiernie ważny. Oczywiście nagrody, pomagające rozwinąć się zawodowo, są również bardzo kuszące!

Polska blogerka modowa 50+ podbija świat mody!

Polska blogerka modowa 50+ podbija świat mody!

Jak widać prowadzić bloga modowego z sukcesem można w każdym wieku… Poznajcie nowe objawienie blogosfery!

Jak się czułaś w gronie 10 Finalistów?

Kiedy dowiedziałam się, że jestem w finałowej dziesiątce FDA, byłam bardzo usatysfakcjonowana. To duży sukces, biorąc pod uwagę fakt, że nadesłanych zgłoszeń było ponad 200!
Uważam, że spora część projektantów, szczególnie moi koledzy, miała bardzo dobre kolekcje. Konkurencja była z pewnością duża.

O czym pomyślałaś kiedy usłyszałaś, że to właśnie Ty jesteś zwyciężczynią 3 edycji konkursu?
Perspektywa przyznasz dość kusząca na przyszłość, Paryż, Lizbona…

Przede wszystkim byłam w szoku. Szczerze mówiąc, kiedy zostałam wyróżniona przez przedstawicielkę Levi’sa, pomyślałam, że nagroda główna pójdzie w ręce kogoś innego. Stąd też, kiedy Ricardo wyczytał moje nazwisko, byłam bardzo zdziwiona. No i oczywiście szczęśliwa!!!
Sam fakt docenienia mojej ciężkiej pracy nad tą kolekcją znaczy dla mnie wiele! Podczas przygotowań do Gali finałowej nie obyło się bez rwania włosów z głowy… Staż w Lizbonie to niepowtarzalna szansa na rozwój i zdobycie doświadczenia. Fashion Week w Lizbonie będzie z pewnością niezapomnianym przeżyciem. Jeśli chodzi o Paryż, to zawsze chciałam tam pojechać, ale nigdy jakoś nie było czasu. W końcu będę miała okazję to zrobić 🙂

Jak wyglądał Twój dzień po Gali Finałowej, czy rano obudziła się zmieniona Małgosia Skorupa?

Dopiero następnego dnia wszystko zaczęło do mnie docierać! 1.5 miesięczny staż w Lizbonie w atelier Ricardo Preto ? super! Wyjazd do centrum stylu Citroena w Paryżu, staż w Levi’się i nagroda pieniężna. Sporo tego :).
Przyznam, że 10 000 zł przyszło do mnie w odpowiednim momencie. Już od jakiegoś czasu planowałam nową kolekcję. Miałam ją w głowie. Brakowały tylko funduszy. Teraz mogę ruszyć z realizacją.
Czy obudziłam się zmieniona? Na pewno szczęśliwsza i trochę pewniejsza siebie!

Jakie masz oczekiwania wobec stażu w Atelier Ricardo Preto w Lizbonie, który był nagrodą za 1 miejsce w tegorocznej edycji Fashion Designer Awards?

Mam nadzieję, że z pobytu w Lizbonie wyciągnę jak najwięcej. Chętnie poznam tajniki pracy Ricardo. Jest on przecież jednym z najbardziej uznanych projektantów w Portugalii. Jestem przygotowana na ciężką pracę, ale to właśnie lubię. Kiedy dużo się dzieje! Z pewnością będzie to niezła szkoła życia. Nigdy nie byłam w Lizbonie, a język znam tylko trochę…

Jakie masz plany po powrocie?

Po powrocie przede wszystkim chcę skupić się nad realizacją nowej kolekcji, która będzie składała się z ok. 30 sylwetek. Chcę tą kolekcją zacząć pracować nad własną marką. Czeka na mnie ogrom pracy.

Co zrobić , żeby wygrać ten konkurs, w grudniu startuje kolejna edycja, czy masz złotą radę dla przyszłych uczestników 4 edycji Fashion Designer Awards?

Co najważniejsze, nie wątpić w siebie i wysłać przemyślane, ciekawe projekty. A już przy realizacji dbać o jak najlepsze wykonanie, estetykę i jakość tkanin. Reszta w rękach jurorów…

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (227 głosów, średnia: 4,66 z 5)
zapisuję głos...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany