Wytłaczane paznokcie z logotypami i innymi drobnymi wzorkami – czy będą kolejnym hitem tych wakacji?

Wytłaczane paznokcie to stały element zimowych stylizacji. W tym okresie często można zobaczyć na Instagramie manicure z motywem sweterka, wyłaniający się spod grubych rękawów. Tym razem słynna manikiurzystka z Imarni Nails udowadnia jednak, że ta technika może być z powodzeniem stosowana także latem. Postanowiła ona zmieszać ją z mocnym trendem na luksusowe logotypy, odciskając na płytkach paznokci logo Chanel. Efekt okazał się tak spektakularny, a jednocześnie letni i niezobowiązujący, że przerósł chyba oczekiwania samej autorki. Zobaczcie manicure, który wynosi modę na „chwalenie się” ulubionymi luksusowymi logotypami na nowy poziom i kilka innych tłoczonych inspiracji!

wytłaczane paznokcie

źródło: www.unsplash.com; Andriyko Podilnyk

Wytłaczane paznokcie z logotypami i innymi drobnymi wzorkami – czy będą kolejnym hitem tych wakacji?

Paznokcie z logotypami nie należą do naszych ulubionych trendów. Stylistka Imarni sprawiła jednak, że zaczynamy być skłonne do zmiany opinii o tej tendencji. Jej tłoczone paznokcie w odcieniach błękitu, granatu i czerwieni są tak eleganckie, wakacyjne i nienachalne w swej ozdobnej formie, że chciałybyśmy zobaczyć je na swoich dłoniach jeszcze dziś!

Wydawać by się mogło, że aby stworzyć na swoich dłoniach podobne wzory musimy udać się do kosmetyczki i poprosić ją o stworzenie tekstury za pomocą akrylu i kolorowych proszków (robi się tak zwykle przy wzorkach 3D). Jak zdradziła Imarni, do wykreowania swojej stylizacji nie użyła jednak żadnego profesjonalnego sprzętu poza zwykłymi lakierami i bardzo cienkim pędzelkiem do malowania wzorków. Naniosła ona na płytki dwie warstwy jednolitego lakieru, a gdy wysechł, zbudowała trójwymiarowy motyw za pomocą ostrej końcówki pędzelka. Kiedy natomiast całość porządnie wyschła, pokryła ją błyszczącym topem. Prawda, że proste?

Oczywiście praktyka wymaga nie tylko fantazji, ale też cierpliwości, zdolności manualnych i… dłoni, które się nie trzęsą. Przy odrobinie chęci i ćwiczeń, będziecie jednak w stanie stworzyć podobny, nieskomplikowany wzór.

Inne pomysły? Wytłaczane paznokcie świetnie prezentują się jako podstawa do kwiatowego manicure, na przykład z wypukłymi płatkami róży. Poniższe propozycje to także soczyście zaakcentowane poprzez „tłoczone” kropelki, letnie owoce i drobne abstrakcje, które dodają stylizacji paznokci głębi. Sprawdźcie same!

Jak podobają się Wam tak wystylizowane paznokcie?

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (179 głosów, średnia: 4,46 z 5)
zapisuję głos...