Optycznie wyszczuplające zapachy – sprawdź, które nuty zapachowe odejmą Ci kilogramów!

Dla szczuplejszego wyglądu jesteśmy w stanie zrobić naprawdę wiele. Wymyślne diety i godziny spędzone na siłowni sprawdzają się jednak tylko w przypadku długoterminowych planów. Jak zatem poradzić sobie w sytuacji, kiedy pragniemy wywrzeć dobre wrażenie, a od spotkania z interesującym nas mężczyzną dzielą nas ledwie godziny? Badania dowodzą, że wystarczy sięgnąć po odpowiednie nuty zapachowe…

Hasło „optycznie wyszczuplające zapachy” brzmi jak żart, ale doktor Alan R. Hirsh pracujący w laboratorium w Stanach Zjednoczonych dowodzi, że takie nuty naprawdę istnieją! Jesteście ciekawe, które z nich potrafią zmylić męską percepcję? Sprawdźcie, co wykazało badanie przeprowadzone na grupie 199 mężczyzn!

wyszczuplające zapachy

źródło: www.pixabay.com

Optycznie wyszczuplające zapachy – sprawdź, które nuty zapachowe odejmą Ci kilogramów!

Zdaniem Dr Alana R. Hirscha mężczyźni oceniają nowo poznane kobiety nie tylko poprzez zmysł wzroku, ale także węchu. Jak się okazuje, niektóre nuty zapachowe sprawiają jednak, że te same osoby mogą wydawać się znacznie szczuplejsze niż w sytuacji, gdy nie używają określonego rodzaju perfum. Dowodzi tego wzmiankowany eksperyment naukowy, podczas którego mężczyźni wystawiali ocenę kobietom, oceniając ich atrakcyjność, m.in. pod względem ich sylwetki i wagi. Oczywiście przez cały czas trwania badania wygląd pań pozostawał bez zmian. 

Jakie optycznie wyszczuplające zapachy udało się zatem wyróżnić? Najskuteczniejsze okazały się nuty zapachowe cynamonu, kardamonu i pieprzu. Korzenno-pikantne zapachy sprawiały, że mężczyźni uznawali kobiety za szczuplejsze o nawet 5-6 kilogramów!

Co ciekawe, taka forma oceny wizualnej działa tylko w przypadku mężczyzn. Kobiety mogą ją natomiast sprytnie wykorzystywać, by poprawić swą atrakcyjność. Co więcej, możemy też sięgnąć po aromaty mające pozytywny wpływ na nasze nawyki żywieniowe. Zdaniem naukowców, zapach grejpfruta hamuje uczucie głodu, a zapach mięty, którym otoczymy się przed posiłkiem pozwoli nasycić się mniejszą ilością jedzenia. Specjaliści polecają również zapach wanilii, wskazując go jako ten, dzięki któremu łatwiej zwalczymy chęć sięgnięcia po coś słodkiego. Jeśli zaś lubicie bergamotkę, mamy dla Was jeszcze jedną dobrą wiadomość – ten zapach poprawia nastrój, a więc naturalnie ogranicza też chęć podjadania.

Czy spróbujecie sztuczki z pikantnymi nutami? 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (178 głosów, średnia: 4,33 z 5)
zapisuję głos...