Optycznie wyszczuplające zapachy – sprawdź, które nuty zapachowe odejmą Ci kilogramów!

Dla szczuplejszego wyglądu jesteśmy w stanie zrobić naprawdę wiele. Wymyślne diety i godziny spędzone na siłowni sprawdzają się jednak tylko w przypadku długoterminowych planów. Jak zatem poradzić sobie w sytuacji, kiedy pragniemy wywrzeć dobre wrażenie, a od spotkania z interesującym nas mężczyzną dzielą nas ledwie godziny? Badania dowodzą, że wystarczy sięgnąć po odpowiednie nuty zapachowe…

Hasło „optycznie wyszczuplające zapachy” brzmi jak żart, ale doktor Alan R. Hirsh pracujący w laboratorium w Stanach Zjednoczonych dowodzi, że takie nuty naprawdę istnieją! Jesteście ciekawe, które z nich potrafią zmylić męską percepcję? Sprawdźcie, co wykazało badanie przeprowadzone na grupie 199 mężczyzn!

wyszczuplające zapachy

źródło: www.pixabay.com

Optycznie wyszczuplające zapachy – sprawdź, które nuty zapachowe odejmą Ci kilogramów!

Zdaniem Dr Alana R. Hirscha mężczyźni oceniają nowo poznane kobiety nie tylko poprzez zmysł wzroku, ale także węchu. Jak się okazuje, niektóre nuty zapachowe sprawiają jednak, że te same osoby mogą wydawać się znacznie szczuplejsze niż w sytuacji, gdy nie używają określonego rodzaju perfum. Dowodzi tego wzmiankowany eksperyment naukowy, podczas którego mężczyźni wystawiali ocenę kobietom, oceniając ich atrakcyjność, m.in. pod względem ich sylwetki i wagi. Oczywiście przez cały czas trwania badania wygląd pań pozostawał bez zmian. 

Jakie optycznie wyszczuplające zapachy udało się zatem wyróżnić? Najskuteczniejsze okazały się nuty zapachowe cynamonu, kardamonu i pieprzu. Korzenno-pikantne zapachy sprawiały, że mężczyźni uznawali kobiety za szczuplejsze o nawet 5-6 kilogramów!

Co ciekawe, taka forma oceny wizualnej działa tylko w przypadku mężczyzn. Kobiety mogą ją natomiast sprytnie wykorzystywać, by poprawić swą atrakcyjność. Co więcej, możemy też sięgnąć po aromaty mające pozytywny wpływ na nasze nawyki żywieniowe. Zdaniem naukowców, zapach grejpfruta hamuje uczucie głodu, a zapach mięty, którym otoczymy się przed posiłkiem pozwoli nasycić się mniejszą ilością jedzenia. Specjaliści polecają również zapach wanilii, wskazując go jako ten, dzięki któremu łatwiej zwalczymy chęć sięgnięcia po coś słodkiego. Jeśli zaś lubicie bergamotkę, mamy dla Was jeszcze jedną dobrą wiadomość – ten zapach poprawia nastrój, a więc naturalnie ogranicza też chęć podjadania.

Czy spróbujecie sztuczki z pikantnymi nutami? 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (172 głosów, średnia: 4,30 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. Magdalena  21 stycznia 2019 20:42

  Ciekawe..uwielbiam perfumy 🙂

  Odpowiedz
 2. Eli  21 stycznia 2019 23:30

  Bardzo ciekawy artykuł. 😉 Szkoda, że nie podano propozycji zapachów z wyżej wymienionymi nutami, ponieważ jestem niesamowicie ciekawa, gdzie można je odnaleźć. 😉

  Odpowiedz
 3. nevermind9  22 stycznia 2019 16:59

  Zastosowanie stwierdzenia, że zapachy OPTYCZNIE wyszczuplają jest mało zgodne z prawdą 😛

  Odpowiedz
  • Tara  22 stycznia 2019 23:23

   Hahaha 😀 Dokładnie 😉

   Odpowiedz
 4. Jaworka  24 stycznia 2019 12:14

  Jakoś nie wierzę w takie zapachy

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany