Wysokie czoło – przegląd fryzur, które przywrócą Twojej twarzy odpowiednie proporcje

Nawet jeśli masz boską fryzurę, inspirowaną uczesaniem gwiazdy filmowej, nie oznacza to, że wyglądasz w niej dobrze. Często wpada nam w oko jakieś strzyżenie i żądamy od fryzjera, żeby zrobił nam takie samo. Nie myślimy jednak czy jest to fryzura odpowiednia dla naszego kształtu twarzy czy typu urody. Warto poradzić się eksperta i zrezygnować z upragnionego wizerunku na rzecz tego, który sprawdzi się w naszym przypadku bardziej.

Każdy szczegół naszej twarzy jest istotny. Liczą się jej proporcje, kształt i nasz typ urody. Jednym cięciem możemy zaprzepaścić szansę na olśniewający wizerunek. Ile razy wychodziłyśmy z salonu fryzjerskiego zawiedzione, że ostateczny efekt nie jest tak zachwycający, jak oczekiwałyśmy? Najlepiej oddać się w ręce fachowca, który nie dość, że dobierze nam właściwą długość i kolor włosów, to jeszcze ostrzyże nas zgodnie z najnowszymi trendami. Ostatnio radziliśmy jak ukryć duży nos dzięki odpowiedniej fryzurze, teraz na tapetę bierzemy wysokie czoło. Zobacz nasz redakcyjny przegląd fryzur dla kobiet i dowiedz się jak w prosty sposób możesz zmienić proporcje swojej twarzy.

wysokie czoło

Źródło: www.pixabay.com

Wysokie czoło – przegląd fryzur, które przywrócą Twojej twarzy odpowiednie proporcje

Panie z wysokim czołem powinny przede wszystkim wybierać fryzury puszyste, w lekkim nieładzie, nieco niesforne. Dlatego zdecydowanie odpadają włosy przyklapnięte i gładkie. Rewelacyjnie sprawdzi się grzywka – gęsta, szczelnie zakrywająca czoło bądź rozchylająca się na boki, dodająca fryzurze z grzywką lekkości. Oprócz tego dopuszczalna jest każda długość włosów (zwłaszcza taka, która umożliwia swobodne układanie), najmniej zaś pożądane są bardzo krótkie fryzury. Jeśli nie jesteś wielbicielką grzywek możesz zdecydować się na fale, długiego boba opadającego na twarz czy po prostu zaczesywać włosy na bok. To także są odpowiednie opcje dla wysokiego czoła.

Wysokie czoło – zobacz jakie fryzury wyrównają proporcje twarzy:

Włosy ułożone na bok

Jednym ze sposobów optycznego pomniejszenia naszego czoła jest zaczesanie włosów na bok. Taki prosty zabieg wyrównuje proporcje twarzy, nadaje fryzurze objętości i odwraca uwagę od wysokiego czoła. Fryzura bob może być tutaj bazą dla tego czesania.

 

 

Cieniowane fryzury

Bardzo długie warstwy i stylizowane włosy są proste, ale skuteczne. Warstwa przechodząca nieco poza jej twarz wyrównuje długość jej czoła.

 

Postaw na Beach waves

Leki nieład, pofalowane, potargane włosy dodadzą pożądanej objętości i dzięki nieco niesfornemu ułożeniu ukryją odrobinę czoła.

 

 

Grzywka jak kurtyna

Grzywka, która rozchodzi się na boki jak kurtyna nie musi zasłaniać całego czoła, a mimo wszystko optycznie niweluje jego wysokość.

 

Długi bob z grzywką

Bez wątpienia grzywka jest skutecznym sposobem na to, by po prostu zakryć czoło i tym samym wyrównać proporcje twarzy.

Długi bob

Fryzura ta swobodnie opadająca na twarz również sprawdzi się przy wysokim czole. Nie dość, że uniwersalna to do tego niezmiennie na topie.

 

 

wysokie czoło

Źródło: www.pixabay.com

Długie włosy i curtain fringe

Swobodnie opadająca grzywka, która rozchyla się na boki i długie włosy fenomenalnie sprawdzą się u pań z wysokim czołem.

Czy któraś z fryzur szczególnie przypadła Wam do gustu?

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (146 głosów, średnia: 4,25 z 5)
zapisuję głos...