Wyrzuć diety przez okno i odzyskaj równowagę życiową! radzi autorka książki „FitMind. Schudnij bez diet”

Przy okazji wiosennego tematu odchudzania i powrotu do formy poznajcie autorkę książki „FitMind. Schudnij bez diet” Klaudią Pingot – trenerką i coach. Na czym polega na metoda?

Panujący we współczesnym świecie kult szczupłej i wysportowanej sylwetki miliony kobiet (i nie tylko) codziennie doprowadza do rozpaczy. Osiągnięcie wymarzonej figury zaczyna im przesłaniać inne ważne kwestie albo wręcz zamienia się w magiczne myślenie typu: jak schudnę, to wszystko zacznie mi się udawać. Takie myślenie sprawia, że katują się kolejnymi dietami cud, których efektem mogą być poważne problemy zdrowotne, zamiast uważnie przyjrzeć się swojemu życiu, swoim prawdziwym potrzebom i pragnieniom. W tej książce znajdziesz receptę na „odgrubianie” oraz przywrócenie harmonii ciała i duszy bez działania przeciwko naturze czy Twojej własnej fizjologii.

Ksiazka FitMind

W kolejnych rozdziałach znajdziesz twarde dowody na to, że nie warto ulegać aktualnym wyznacznikom „idealnej sylwetki”, ale także dowiesz się, że w ślad za równowagą duchową podąża równowaga cielesna. Twoje ciało samo wróci do stanu optymalnego, jeśli Twoja dusza, Twoje przekonania i Twoje nawyki zmienią się na dobre. Dlatego właśnie w tej książce nie znajdziesz porad dotyczących tego, co jeść, jak ćwiczyć i jakie kryteria powinnaś spełniać. Jej autorki pragną Ci za to pokazać, jak zaprogramować umysł, emocje, zachowania w drodze do pięknego i atrakcyjnego wyglądu, a przede wszystkim do osiągnięcia wewnętrznej spójności i harmonii.

 • Oświecenie – tyję, bo się odchudzam
 • Dietomania – czyli kto i dlaczego robi nas w konia?
 • Szczupli są z Jowisza, grubi z Plutona
 • Nawyki, które decydują o Twojej wadze
 • Emocje, które tuczą i które odchudzają
 • (Ty)jesz, gdy Ty masz problem
 • Anoreksja, bulimia i ortoreksja
 • Cuda na talerzu, czyli o najdziwniejszych dietach świata
 • Mity na temat diet

„Dieta rozumiana jako ograniczanie sobie jedzenia lub manipulowanie łaknieniem jest oszukiwaniem siebie”. – Autorki

Co to jest FitMind?

Metoda FitMind to ucieczka od stereotypowego podejścia do idealnej sylwetki i zmiana myślenia o odchudzaniu. Panujący we współczesnym świecie kult szczupłej i wysportowanej sylwetki miliony kobiet (i nie tylko) codziennie doprowadza do rozpaczy. Osiągnięcie wymarzonej figury zaczyna im przesłaniać inne ważne kwestie albo wręcz zamienia się w magiczne myślenie typu: jak schudnę, to wszystko zacznie mi się udawać. Takie myślenie sprawia, że katują się kolejnymi dietami cud, których efektem mogą być poważne problemy zdrowotne, zamiast uważnie przyjrzeć się swojemu życiu, swoim prawdziwym potrzebom i pragnieniom.

Tymczasem idea FitMind mówi, że ciało samo wróci do stanu optymalnego, jeśli przekonania i nawyki zmienią się na dobre. Autorki pokazują, jak zaprogramować umysł, emocje, zachowania w drodze do pięknego i atrakcyjnego wyglądu, a przede wszystkim do osiągnięcia wewnętrznej spójności i harmonii.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (188 głosów, średnia: 4,61 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. lilkawodna  17 kwietnia 2014 06:49

  Fajna książka, na pewno warto przeczytać.

  Odpowiedz
 2. martucha180  17 kwietnia 2014 08:46

  Nie dla mnie, ja powinnam przytyć.

  Odpowiedz
 3. bbo  17 kwietnia 2014 19:43

  Też jestem zdania, że umiar w jedzenie, rozsądne jedzenie i ruch to podstawa.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany