Wypowiadamy wojnę cellulitowi!

Istnieje wiele metod walki z tzw. pomarańczową skórką – jednak sprawdzają się one przede wszystkim w przypadkach, gdy mamy do czynienia z małą ilością cellulitu. Można stosować na przykład specjalne kremy, domowe sposoby – masażery drewniane czy gumowe. W salonach kosmetycznych dostępna  jest bogata oferta masaży antycellulitowych, np. czekoladowy. Z badań przeprowadzonych przez TNS OBOP wynika, że tylko 19% Polek jest zadowolonych ze swojego wyglądu. Polki marzą głównie o poprawieniu twarzy (66%), brzucha (43%) i ud (24%). Zmorą większości kobiet jest również cellulit. Badania pokazują, że około 80% Polek walczy z tym problemem. Czy są na niego jakieś dobre sposoby?

Wypowiadamy wojnę cellulitowi!

Skuteczną i coraz bardziej popularną metodą jest liposukcja – zabieg, który polega na odessaniu miejscowo nagromadzonego tłuszczu. Wystarczy kilka nacięć, do których wprowadza się wąskie kaniule. Z kolei drugi koniec kaniul jest doprowadzony do urządzenia z podciśnieniem zasysającym tłuszcz na zewnątrz tj. odsysanie tłuszczu.

Ważne: Do badań, które należy wykonać przed zabiegiem zalicza się, m.in. morfologia krwi, EKG. Osoby, które mają jakiekolwiek problemy z układem oddechowym, żylakami, nadczynnością tarczycą, powinny zrezygnować z tego zabiegu.

„Podczas jednego zabiegu można odessać maksymalnie 4litry tłuszczu. Jeśli więc ilość tkanki tłuszczowej do usunięcia jest stosunkowo duża, liposukcję rozkłada się na kilka etapów” – tłumaczy dr Monika Grzesiak z Centrum Chirurgii Plastycznej w Warszawie.

Cellulit na brzuchu – jak się go pozbyć? Skuteczne sposoby na cellulit na brzuchu

Cellulit na brzuchu – jak się go pozbyć? Skuteczne sposoby na cellulit na brzuchu

Cellulit najczęściej kojarzymy z udami, pośladkami, wewnętrzną stroną nóg. Tymczasem bardzo wiele kobiet boryka się z nim w zupełnie innym miejscu. Cellulit na brzuchu wpędza wiele kobiet w kompleksy. Podobnie jak z cellulitem w innych miejscach, tak samo cellulit na brzuchu nie jest domeną jedynie osób z nadwagą. Wprost przeciwnie, często spotyka również szczupłe kobiety. Jest o tyle trudniejszy do zwalczenia, że brzuch jest delikatnym miejscem i nie wszystkie metody, które stosujemy na uda, będzie można wprowadzić w pielęgnacji antycellulitowej brzucha.
Cellulit i tłuszczyk zwalcz na zimno

Cellulit i tłuszczyk zwalcz na zimno

Z tłuszczem możemy rozprawić się albo ćwiczeniami albo skalpelem. Jest też trzecia opcja – liposukcja bez skalpela wykorzystująca do walki z nadprogramowymi kilogramami jednocześnie ultradźwięki, fale radiowe, „zamrażanie tłuszczu” i masaż próżniowy. Rozwiązanie to pozwala

Liposukcja

Zabieg trwa zazwyczaj od dwóch do trzech godzin. Rekonwalescencja jest uzależniona od indywidualnych czynników – regeneracja trwa zazwyczaj około dziesięciu dni. Po zabiegu mogą pojawić się sińce – szybko znikną, jeśli pacjent zastosuje się do zaleceń lekarza, tj. podda się odpowiednim masażom. Przez następnych kilka tygodni zaleca się noszenie specjalnej bielizny uciskowej. Efekt po liposukcji będzie trwalszy, jeśli zrezygnuje się z papierosów, alkoholu. Jednak najważniejszy czynnik to stabilizacja wagi.

Ważne: „Gdy nastąpi wzrost wagi o 5 -10kilogramów, prawdopodobnie tkanka tłuszczowa ponownie pojawi się w miejscach, które zostały poddane zabiegowi liposukcji” – ostrzega dr Monika Grzesiak.

Polecane są także drenaże limfatyczne, inaczej zwane masażem uciskowym. Są niezwykle pomocne nie tylko przy walce z cellulitem, ale także z żylakami czy pękającymi naczynkami. Drenaż limfatyczny ma za zadanie przede wszystkim udrożnić przepływ limfy oraz usunąć z tkanek złogi toksyn.

Cellulit jest problemem większości kobiet, ale istnieje wiele skutecznych sposobów na walkę z nim. – od masaży po odsysanie tłuszczu. Warto sprawdzić, która z metod będzie najlepsza w naszym wypadku, aby skutecznie pozbyć się problemu.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (163 głosów, średnia: 4,15 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. efffciaa  23 lutego 2016 13:24

    Walka z cellulitem jest bardzo nierówna , doskonale wie o tym każda kobieta , która miała kiedykolwiek nieprzyjemność się z nim spotkać . Dzięki dobrym kosmetykom , diecie i ćwiczeniom jesteśmy w stanie go zredukować , ale chwila nieuwagi i niestety powraca z powrotem .

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany