Wypoczynek w… swoim miejscu zamieszkania. Sprawdź, jak najchętniej odpoczywają Polacy!

Zazwyczaj jeśli bierzemy urlop, to chcemy, by trwał on jak najdłużej. Co trzeci Polak na tegorocznym, wakacyjnym urlopie spędzi między 8 a 14 dni. Co piąty zaplanował odpoczynek nad morzem, a co czwarty zostanie w swoim miejscu zamieszkania. W odpowiedzi na pytanie, jak Polacy spędzają urlop, najczęściej pada odpowiedź o parkach rozrywki, lokalnych atrakcjach oraz aktywnościach fizycznych związanych ze sportami wodnymi. Co dokładnie o naszym tegorocznym urlopie mówi badanie „Zwyczaje urlopowe Polaków – lato 2022” serwisu Prezentmarzeń? Sprawdźmy!

Wypoczynek w swoim miejscu zamieszkania

Niemal od zawsze najbardziej preferowanym kierunkiem na letni wypoczynek jest morze. Co piąty Polak w tym roku wybierze się nad Bałtyk. Aż 25% osób, które wzięły udział w badaniu deklaruje, że w tym roku będzie wypoczywał w swoim miejscu zamieszkania. Może to wynikać z obecnej sytuacji ekonomicznej, gdyż prawie 40% respondentów zdradziło, że nie stać ich, aby w tym roku wyjechać na urlop. Wyjazd w góry wybrało 12% zapytanych Polaków, jeziora jak na przykład Mazury 10% zapytanych. Wiele osób będzie również podróżować w formule city break zwiedzając różne miasta i korzystając z ich atrakcji.

Ile najczęściej trwają nasze urlopy?

Dla prawie połowy zapytanych Polaków letni urlop będzie trwał między 8 a 14 dni. Tylko 9% respondentów może sobie pozwolić na urlop powyżej 14 dni. Dla 24% zapytanych urlop będzie trwał do 7 dni. Z kolei 11% ankietowanych deklaruje, że będzie wypoczywać w te wakacje tylko w weekendy, a 18% nie wybiera się na urlop w okresie letnim.

Kiedy mówimy o tym, że urlop jest udany?

Według ankietowanych najważniejsze w dobrym urlopie jest świetne towarzystwo oraz piękna, słoneczna pogoda. Równie ważne są atrakcje dla dzieci, dzięki którym nie będą się one nudzić. Istotne są także dobre warunki pobytu i atrakcje, które mogą stać się wspaniałymi wspomnieniami po powrocie do domu.

Flyboard, skutery wodne czy skoki na bungee, latem jesteśmy bardziej skłonni, aby próbować różnych sportów z dawką adrenaliny. Nasze badanie pokazało, że co drugi zapytany przez nas Polak uważa, że letni urlop jest dobrym momentem, aby spróbować jakiegoś sportu ekstremalnego. Co trzeci ankietowany stwierdził, że to świetny pomysł, aby uatrakcyjnić urlop i pozostawić niesamowite wspomnienia. –mówi Aleksandra Skrzyńska z serwisu Prezentmarzeń.

Co pochłania najwięcej urlopowego budżetu?

Najwięcej wakacyjnego budżetu pochłania sam dojazd oraz koszty zakwaterowania. W następnej kolejności – koszty posiłków. W tym roku najbardziej obawiamy się o ceny. Tegoroczny wypoczynek może być bardzo drogi przy cenach po pandemii i wysokiej inflacji. Dla 37% obecna sytuacja ekonomiczna jest powodem rezygnacji z urlopu. Z kolei 33% przyznaje, że może sobie pozwolić na urlop, ale wymaga to od nich oszczędzania podczas wyjazdu.

A Wy, jak spędzacie tegoroczne urlopy?

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (36 głosów, średnia: 4,81 z 5)
zapisuję głos...