Wypadaniu włosów mówimy NIE

Na wypadanie włosów skarży się coraz więcej kobiet i mężczyzn.  Przyczyn może być wiele: zmiany hormonalne, nieprawidłowa pielęgnacja, zła dieta, a także niektóre choroby ogólnoustrojowe lub choroby skóry. Jak sobie radzić z przerzedzaniem się włosów?

Dermatolodzy do najczęstszych przyczyn wypadania włosów  zaliczają złe nawyki pielęgnacyjne.

Czego należy unikać w codziennej pielęgnacji włosów?

  1. Prostowania, tapirowania, lakierowania, woskowania, używania lokówki i w miarę możliwości suszarki.
  2. Intensywnego związywania włosów gumką. Nadwyręża to skórę głowy i powoduje zanik mieszków włosowych. Szkodzą także ostre wsuwki, klamry i spinki.
  3. Zanim cebulek może powodować także trwała ondulacja oraz zbyt częste farbowanie włosów nieodpowiednimi preparatami.
  4. Pamiętaj, by codzienne delikatnie szczotkować włosy. W ten sposób usuniesz z włosów zanieczyszczenia oraz obumarły naskórek z głowy. Staraj się nie rozczesywać włosów, gdy są mokre, bo łatwo możesz je uszkodzić. Mokre włosy najszybciej rozczeszesz grubym grzebieniem. Lokówkę i prostownicę stosuj wyłącznie wtedy, gdy włosy są dokładnie wysuszone.
  5. Nie stosuj kosmetyków, które zawierają alkohol.

Wypadanie włosów może nasilić się:

  • w wyniku nadmiernego przemęczenia,
  • spadku odporności,
  • intensywnego stresu,
  • wahań hormonów,
  • przyjmowania niektórych leków (środki antykoncepcyjne, leki immunosupresyjne i cytostatyczne),
  • przyczyną wypadania może być także choroby ogólnoustrojowe, jak nadczynność i niedoczynność tarczycy, toczeń rumieniowaty lub choroby skóry (grzybica).

Jak przyspieszyć odrastanie włosów?

Do diety należy włączyć produkty bogate w żelazo, selen, cynk, witaminy z grupy B oraz nienasycone kwasy tłuszczowe omega – 6 i omega 3. Jedz pełnoziarniste pieczyw, otręby pszenne, ryby (makrela), jajka, mięso (cielęcina, drób), sery (biały i żółty), warzywa (brokuły, groch, soja, kalafior), owoce oraz dodatki (orzechy ziemne, orzechy włoskie, natka pietruszki, kurkuma).

Pomaga także stosowanie na skórę głowy gotowych wcierek, które stymulują odrost włosów.

W aptece dostępny jest znakomity produkt kosmetyczny do stosowania miejscowego, który wspomaga odrastanie włosów poprzez oddziaływanie na cebulki włosowe #crescinapoland

CRESCINA RE-GROWTH HFSC 100 %. Są to ampułki bursztynowe, które zawierają opatentowane składniki: cysteinę, lizynę i glikoproteinę, które wspomagają fizjologiczny wzrost włosów. Dodatkowo zawiera opatentowany kompleks komórek macierzystych Stem-Engine,  Skuteczność wymienionych składników potwierdza aż dziewięć patentów, które potwierdzone zostały urzędowo w Szwajcarii, USA i Europie. O skuteczności preparatu przeczytasz na: crescina.pl/skutecznosc

Badania wykazały pełną skuteczność u 100 procent przebadanych osób.*

Opakowanie zawiera 10 lub 20 ampułek i jest dostępne w trzech stężeniach dla kobiet i mężczyzn.

W aptece dostępny jest także drugi produkt z tej gamy, który działa dwutorowo: stymuluje odrost nowych włosów, a jednocześnie hamuje łysienie lub przerzedzanie się fryzury:

CRESCINA COMPLETE TREATMENT RE-GROWTH i ANTI-HAIR LOSS HSSC to ampułka przezroczysta, która łączy składniki aktywne (hydroksyprolinę, kwas asparaginowy, aktywator enzymatyczny i taurynę) z hydrolizowaną proteiną drożdżową oraz acetylo-tetrapeptydem-3, które skutecznie wzmacniają włosy u korzenia. Jedną ampułkę należy stosować na przemian z formułą Crescina Re-Growth codziennie przez pięć dni, a następnie należy zrobić dwudniową przerwę. W opakowaniu znajduje się 20 ampułek. Produkt jest dostępny w trzech stężeniach w wersji dla kobiet lub mężczyzn. Minimalny zalecany okres kuracji wynosi 2 miesiące. Więcej informacji  o produktach www.crescina.pl

 

*Wyniki uzyskane na podstawie 4-miesięcznych klinicznych/instrumentalnych badań in-vivo, przeprowadzonych metodą podwójnie ślepej próby z kontrolą placebo i udziałem 46 randomizowanych uczestników (23 stosowało preparat Crescina HFSC, a 23 placebo). Uczestnicy płci męskiej cierpieli z powodu przerzedzenia włosów w stopniu II, III, III wierzchołka głowy i IV według skali Hamiltona-Norwooda.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (191 głosów, średnia: 4,20 z 5)
zapisuję głos...