Wyniki konkursu: Kobieca powieść na lato od empik.com

Ogłaszamy zwycięzców konkursu: Kobieca powieść na lato od empik.com.

konkurs coraz mniej olsnien 2

Bardzo dziękujemy za Wasze odpowiedzi konkursowe i że zdecydowałyście podzielić się z nami bardzo intymnymi wyznaniami dotyczącymi przyjaźni i miłości! Czytanie takich odpowiedzi to sama przyjemność! 

W konkursie nagradzamy:

Mariola Fijałkowska

Moja ukochana Babcia miała na imię Helena. Spędziłam z Nią całe dzieciństwo. Ta prosta kobieta potrafiła cieszyć się ze wszystkiego – z ciekawej książki, z dobrze upieczonego ciasta, z kwitnących róż pod oknem kuchni. Nie rozpamiętywała złych i tragicznych momentów swojego życia – okrutnych czasów wojny, śmierci trojga dzieci, fatalnych warunków finansowych. Babcia nauczyła mnie, że widząc motyla można się uśmiechać, jedząc pyszną szarlotkę można mieć w sobie radość, a rozmowa z przyjaciółmi w cieniu gruszy może napawać szczęściem. Do szczęścia niewiele potrzeba, kiedy ma się pogodne usposobienie i wewnętrzną radość życia. Tego się nauczyłam od Babci i taka wciąż jestem. Cieszy mnie ciekawa książka, spacer po pięknym lesie, śmiech moich Wnuków. Sama jestem już babcią i dlatego często myślę o Babci Helenie.

Martyna Kościuszko

Moją najważniejszą kobietą w życiu jest mama.Ona mnie urodziła, ona mnie wychowywała, to do niej biegłam jak stawiałam pierwsze kroczki, to ona mnie 'Ratatuje’,gdy trzeba.Pewnie nie wiecie o co chodzi z 'ratatuje’, dlatego Wam powiem,że oglądałyśmy film „Ratatuj”,a któregoś dnia byłam w potrzebie i krzyknęłam by było śmiesznie „mamo ratatuj mnie”, to było cudowne zobaczyć jak przybiegła przejęta,a jednocześnie roześmiana słowem ratatuj, z którego teraz się śmieje i wspomina to wydarzenie. Ratatowała mnie najcudowniej na świecie,że mój okropny ból brzucha migiem zniknął. Mama- to właśnie ona jest ze mną zawsze,z nią jesteśmy bardzo zżyte, jak przyjaciółki.Wszystko jej mówię,a ona mi doradza,rozumie mnie bez słów.To właśnie z mamą zawsze chodziłam do lekarzy,ona była i jest moim wsparciem codziennie w dzień i w nocy.To mama chodziła na wywiadówki,to ona robiła mi kanapki do szkoły i śniadania,specjalnie wstawała wcześniej,by pójść do sklepu po świeże bułki i mi zrobić śniadanie albo by kupić coś słodkiego,bym wzięła ze sobą do szkoły.Kocham ją najmocniej na świecie.To mój skarb.

Ewa Mickiewicz

W moim życiu najważniejsza jest moja Siostra. Jest ode mnie rok młodsza. Jest dla mnie ostoją życiową, podporą, wsparciem, najlepszą przyjaciółką, osobą której mogę zaufać w każdej materii. Mogę na nią liczyć w chwilach trudnych, a każdym szczęściem i radością życiową dzielę się z nią po połowie Siostra towarzyszy mojemu sercu i umysłowi w każdej chwili dnia, potrafimy wymienić kilka emaili dziennie opisując wszystkie, najmniejsze nawet – dla kogoś postronnego mogłoby sie wydawać nieistotne detale z dnia. Siostra zawsze służy mi radą, komentuje moje postępki, jest moim lustrzanym siostrzanym sumieniem. Strofujemy się nawzajem jeśli coś jest nie tak w zachowaniu jednej z nas. W dobie skypa rozmawiamy godzinami i wpatrujemy sie w ekrany w zapałem w oczach, z uśmiechem, ze śmiechem, rozbawieniem, podsumowaniem zaistniałych zdarzeń i sytuacji. Siostra nie raz wyciągała mnie z życiowych opresji dając poczucie schronienia, nie fizycznego, duchowego – mimo odległości która nas dzieli czuję jakby była tuż za ścianą, jak kiedyś w domu rodzinnym. To daje poczucie bezpieczeństwa, które w dzisiejszych czasach jest skarbem. Siostra jest w moim życiu najważniejszą osobą, kimś kto zawsze za mną stanie, kimś kto poprze moje zdanie, osobą, która mnie wesprze niezależnie od sytuacji

Ogólne zasady konkursów organizowanych na naszym portalu znajdziecie w Regulaminie portalu

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (195 głosów, średnia: 4,70 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. Żanett  20 lipca 2015 08:25

  Gratulacje!!

  Odpowiedz
 2. Kmakolagwa  20 lipca 2015 09:21

  Gratulacje!

  Odpowiedz
 3. martucha180  20 lipca 2015 09:53

  Gratulacje!

  Odpowiedz
 4. Aneta  20 lipca 2015 11:20

  Gratuluję! 🙂

  Odpowiedz
 5. bbo  20 lipca 2015 12:23

  Gratulacje 🙂

  Odpowiedz
 6. Gocha  20 lipca 2015 13:39

  Brawo!

  Odpowiedz
 7. marta_12  20 lipca 2015 14:05

  Gratuluję.

  Odpowiedz
 8. Monyrka  20 lipca 2015 16:00

  Gratulacje 🙂

  Odpowiedz
 9. lilkawodna  20 lipca 2015 16:38

  Gratuluję!

  Odpowiedz
 10. Jaworka  20 lipca 2015 20:10

  gratulacje

  Odpowiedz
 11. martus2833  21 lipca 2015 08:35

  Gratulacje

  Odpowiedz
 12. Patriszia  22 lipca 2015 07:39

  Gratuluję 🙂

  Odpowiedz
 13. gusia.  23 lipca 2015 00:58

  Gratulacje! Tym razem górą babcia,mama i siostra 🙂

  Odpowiedz
 14. sylwiawes  23 lipca 2015 20:04

  Gratulacje 🙂

  Odpowiedz
 15. malinowaja  28 lipca 2015 17:02

  Dziękuję za książkę ! 🙂

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany