Wyniki konkursu: CBS Europa, Wydawnictwa Prószyński i S-ka oraz KobietaMag.pl

Jakiś czas temu z okazji emisji filmu „Oczy szeroko zamknięte” zorganizowaliśmy dla Was konkurs, w którym mogliście stać się posiadaczami książki „Jedyna i wspaniała” Nory Roberts od Wydawnictwa Prószyński i S-ka. By ją wygrać, wystarczyło w interesujący sposób napisać jaka jest recepta na przezwyciężenie kryzysu w małżeństwie. Poniżej zobaczcie, które odpowiedzi spodobały nam się najbardziej!

Oczy szeroko zamkniete

Książkę „Jedyna i wspaniała” Nory Roberts otrzymują:

Ewa Zubowska:

Recepta na przezwyciężenie kryzysu w małżeństwie:

1) Garść zaufania
2) Kilogram dobrej woli
3) Nić porozumienia
4) Szklanka miłości
5) Szczypta wspólnych zainteresowań
6) Łyżka odwagi

Wykonanie:
Wszystkie składniki dobrze wymieszać, wstawić do piekarnika na 200 stopni gorących uczuć i chęci naprawy związku.
Po wyjęciu z piekarnika zjeść zanim ostygnie!

Justyna Ernest:

Rozmawiacie godzinami, wasze nogi się dotykają, oczy spotykają…Pochylasz się aby wdychać jego zapach i nagle czujesz falę ciepła, taak nareszcie on cię pocałował po raz pierwszy a rozkoszny dreszcz przebiega po twoim ciele… Pamiętasz wasze pierwsze randki? Wiadomo, tego się nie zapomina. Może wiec pora przywołać te intensywne doznania na nowo? Odtwarzanie atmosfery tamtych dni to najlepsza recepta na przegnanie każdego małżeńskiego kryzysu!

Magdalena Lasoń:

Moja recepta to: nie zapomnieć o sobie nawzajem w małżeństwie. Ciągły pęd za pieniędzmi, bitwa z czasem i rutyna często zabija związek. Małżeństwo się od siebie oddala a partnerzy zapominają o sobie nawzajem. Ja w swoim małżeństwie  nauczyłam się wzajemnego szacunku do siebie, polegać na własnym instynkcie, uwalniać twórczy potencjał i korzystać z wyobraźni także w alkowach. Dzięki temu mój partner ciągle o mnie pamięta, ciągle odgaduje jak jakąś fascynującą grę, która wciąga go bez pamięci. Uważam, że szczęśliwy związek ma miejsce wtedy gdy znajdziemy sposób na rozpoznawanie i pielęgnowanie naszego związku. Kiedyś przeczytałam, że przeciętny mąż twierdzi, iż żona niczym go już nie zaskoczy. Na samą myśl przeszył mnie dreszcz.  Ja nigdy nie dopuściłam do tego, żeby mój mąż poznał mnie dogłębnie i na wylot.  Zawsze mam w sobie jakąś tajemnicę do odkrycia. Jako żona dążę do doskonałości, ale oprócz żony jestem także kochanką- zabawną, z inwencją, bujną fantazją i z kolejną tajemnicą do odkrycia. Mnie sprawia to przyjemność i dreszczyk emocji a mój partner wciągnął się w ten związek bez reszty.

Krzysztof Wojniak:

Recepta na przezwyciężenie kryzysu w małżeństwie to rozmowa. Ale nie w przypadku kiedy stara się tylko jedna osoba. Jeśli obydwie osoby powiedzą sobie bez mrugnięcia powieką „Kocham Cię”… wtedy jest o co walczyć – rozmowa, praca, kompromis i jeszcze raz praca. Natomiast jeśli jedna połówka sama nie wie co czuje, to najlepiej to skończyć. Kryzys się pogłębi, będziesz się oszukiwać a przy tym stracisz do siebie lub niej/niego szacunek.

Magdalena Jarkiewicz:

Spotykają się dwie osoby, rodzi się między nimi wzajemna fascynacja, spędzają ze sobą mnóstwo pięknych chwil. Zakochują się w sobie. Tak bardzo wierzą, że ich miłość będzie trwać wiecznie. Razem będą nie tylko szczęśliwi, ale też pokonają wszystkie przeciwności losu. Do czasu. Pojawiają się nieporozumienia, kłótnie, coraz więcej cichych dni. Gdzieś zniknął ich wspólny zapał. Odkrywają, że byli skupieni na pięknych doznaniach, na sobie. Otwierają im się oczy i z przerażeniem uzmysławiają sobie, że pewnych rzeczy nie widzieli albo nie chcieli zobaczyć. A być może nie wiedzieli jak się do nich odnieść. Oddalają się od siebie. Zabrakło rozmów, rozmów o kobiecie i mężczyźnie, o nich samych. Na nie przecież powinien zawsze znaleźć się czas. Trzeba mówić o swoich potrzebach, pragnieniach, o radościach, ale i smutkach, o tym co nas boli i denerwuje. Wyjaśnić wszelkie kwestie sporne, na nowo odnaleźć bliskość. Spędzać ze sobą jak najwięcej czasu. Cieszyć się każdym wspólnie spędzonym dniem. Walczyć o siebie i nie poddawać się przy byle porażce. Postępować jak dziecko, które uczy się chodzić. Wstać i ruszyć do przodu. Nie zapominać o tym, że kiedy się kochamy, nie mówimy – ”nie dam rady” tylko –  ”to naprawdę jest możliwe”. Wiara w to naprawdę czyni cuda, a kryzysy? Kryzysy zawsze zostaną pokonane.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (164 głosów, średnia: 4,50 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. nuczka  9 sierpnia 2013 08:24

  Gratulacje 🙂

  Odpowiedz
 2. Sylvvia  9 sierpnia 2013 11:58

  Gratulacje! 🙂

  Odpowiedz
 3. magella87  9 sierpnia 2013 14:41

  Gratulacje 🙂 🙂

  Odpowiedz
 4. isadorra  9 sierpnia 2013 15:41

  Pierwszy raz udało mi się wygrać – dziękuję 🙂 Ciekawe kiedy nagroda dotrze?

  Odpowiedz
 5. gusia.  9 sierpnia 2013 19:41

  Gratulacje! Nagrody wyjątkowo docierają szybko,redakcja bardzo się stara,przynajmniej tak było;-) Swoją drogą,ile mamy recept na przezwyciężenie kryzysu.

  Odpowiedz
 6. Masza  12 sierpnia 2013 09:10

  Pięknie dziękuję,już nie mogę się doczekać,kiedy przeczytam książkę:)

  Odpowiedz
 7. isadorra  14 sierpnia 2013 17:22

  Książka jest już u mnie – bardzo szybko. Takie konkursy to sama przyjemność. Dziękuje 🙂

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany