Wyjątkowy, trójwymiarowy obraz van Gogha „Gwiaździsta noc”!

Zestaw Gwiaździsta noc LEGO jest znakomitym przykładem na to, że kreatywna zabawa klockami nie zna ograniczeń w postaci metryczki wieku. Będąc dorosłym, można nadal czerpać radość z tworzenia niesamowitych obiektów, tak jak często robi się to w dzieciństwie. Klocki LEGO oznaczone symbolem „18+”, to gwarancja udanie spędzonego czasu w pojedynkę, lub w grupie znajomych. To świetny pomysł na udany wieczór, a nawet i cały weekend.

Do czego nawiązuje LEGO van Gogh?

Niesamowity zestaw Gwiaździsta noc LEGO stanowi bezpośrednie nawiązanie do jednego z arcydzieł malarskich holenderskiego malarza postimpresjonistycznego, Vincenta van Gogha. To jeden z najbardziej utalentowanych malarzy wszech czasów. Stworzył ponad osiemset obrazów, setki rysunków oraz szkiców. Jednym z jego najbardziej rozpoznawalnych dzieł jest właśnie „Gwiaździsta noc”. Za sprawą klocków, niczym trójwymiarowych puzzli, można go samodzielnie odtworzyć przy pomocy zestawu LEGO Vincent van Gogh. Oryginał obrazu powstał ponad sto trzydzieści lat temu, w 1889 roku.

Poznaj wybór fanów LEGO

Trójwymiarowy model Gwiaździsta noc LEGO jest wyborem fanów tych klocków. Dzięki niemu dorośli miłośnicy budowli z klocków mogą poznać bliżej świat serii zestawów, jakimi są klocki LEGO Ideas. Kreacje te są wybrane głosami fanów, przez nich zaprojektowane i współtworzone.

Zestaw klocków „Gwiaździsta noc” w liczbach

ZestawVan Gogh LEGO to nie tylko wartościowa zabawa i głębokie doznania estetyczne. Skrywają się za nim warte do poznania cyfry i liczby. Idąc od najmniejszych do największych, wygląda to następująco:

  • 1 – tyle figurek odnajdziemy w pudełku. W przypadku tego zestawu jest nią sylwetka samego mistrza van Gogha, który osobiście nadzoruje budowę,
  • 18 – to minimalny wiek osób, które mogą bawić się, układając te właśnie klocki LEGO,
  • 30 × 38 × 12 – tyle centymetrów liczą sobie kolejno wysokość, szerokość oraz głębokość budowli. Obraz jest więc dosyć kompaktowy, i zmieści się nawet na relatywnie małej przestrzeni,
  • 1200 – mniej więcej tyle punktów VIP można zdobyć, dokonując zakupu tego produktu,
  • 2316 – z aż tylu elementów składa się ten obraz. Dzięki temu mamy pewność, że zabawa będzie trwała przez długi czas.

Świetny trening dla dłoni i głowy

Składanie obrazu w ramach LEGO van Gogh to niesamowita okazja, aby poćwiczyć zwinność naszych dłoni i placów, ale to nie wszystko. To także rewelacyjny trening dla umysłu i charakteru. Praca ta wymaga bowiem koncentracji, samodyscypliny i wytrwałości. Jednak efekt jest tego naprawdę wart. W końcu na własnej ścianie będziemy mogli zawiesić oryginalną emanację dzieła, które na co dzień można oglądać wyłącznie w Museum of Modern Art w Nowym Jorku.

Nowe spojrzenie na sztukę

Kreatywne klocki LEGO van Gogh to niespotykane wcześniej, nowe i innowacyjne spojrzenie na sztukę. Dzięki zastosowaniu trójwymiarowych elementów, niespotykanej wcześniej głębi kolorów i linii, imitujących skłębione chmury czy fałdy wzgórz, mamy szansę obcować z nowym wymiarem sztuki. I co istotne — wykonanej własnymi rękoma!

Wyjątkowa jakość i precyzja

Inspirujący Van Gogh LEGO to także wysoka, precyzyjna jakość wykonania finalnego produktu. Dzieje się tak za sprawą tego, że wszystkie klocki LEGO spełniają najwyższe normy bezpieczeństwa oraz parametry jakościowe. Łatwo się łączą ze sobą, stabilnie trzymają i nie rozpadają. Dzięki temu taki obraz można spokojnie zawiesić na ścianie.

Nieustające testy

Wszystkie zestawy klocków LEGO, aby spełniały rygorystyczne normy, poddawane są licznym badaniom i testom w takich sytuacjach, z jakimi ma do czynienia ich użytkownik. A więc są zrzucane, skręcane, zgniatane, a nawet podgrzewane. Bo wysoka jakość zobowiązuje!

Wszystko dzięki fanom

LEGO Vincent van Gogh nie powstałby nigdy, gdyby nie rzesze wiernych fanów, fascynujących się kulturą LEGO, bo bez wątpienia w ten sposób można określić ten światowy trend.

To dzięki ich zaangażowaniu, wytrwałości i niesamowitej pomysłowości, możemy przeżywać na nowo proces twórczy, jaki towarzyszył mistrzowi van Goghowi pod koniec XIX wieku.

Po nitce do kłębka

Klocki LEGO znane są także z dobrze opracowanych i szczegółowych instrukcji, które dołączane są do zestawów. Dzięki ilustrowanej broszurze budowa obrazu przebiega sprawnie i bez czasochłonnych komplikacji. Ponadto w broszurze można odnaleźć informacje o fanie, który był pomysłodawcą modelu oraz o projektantach LEGO, którzy jego ideę wcielili w życie.

Dla kogo jest zestaw LEGO van Gogh?

Ten kolekcjonerski zestaw będzie idealnym, oryginalnym wręcz prezentem dla osób, które interesują się historią sztuki, designem, czy też otwarte są na niecodzienne i spektakularne urządzanie przestrzeni mieszkalnej, a nawet biurowej. LEGO Vincent van Gogh będzie ciekawym pomysłem na prezent do nowego mieszkania, na urodziny, czy inną radosną okazję. A jeśli aktualnie nie ma żadnych, można go po prostu kupić dla siebie i swoich bliskich, aby miło i kreatywnie spędzić czas.

Ekologiczne klocki Lego. Zrobiono je z trzciny cukrowej!

Ekologiczne klocki Lego. Zrobiono je z trzciny cukrowej!

Choć trudno w to uwierzyć, za kilkanaście lat klocki Lego nie będą już wykonywane z plastiku. Duńska marka postanowiła nie przyczyniać się więcej do zalewania nim dłużej naszej planety, dlatego stopniowo zmienia materiał, z którego wykonywane będą zabawki. Pierwsze ekologiczne wersje wykonane z trzciny cukrowej pojawią się w sklepach już w listopadzie.
Klocki Lego – czy to wciąż dobry prezent dla chłopca?

Klocki Lego – czy to wciąż dobry prezent dla chłopca?

Wiele osób jako największe marzenie z dzieciństwa wskazuje posiadanie ogromnego zestawu klocków Lego. Każdy, kto miał coś takiego, był bohaterem przedszkola i najczęściej odwiedzanym kolegą. Czy zestawy Lego to nadal dobry pomysł na prezent dla
Dlaczego Twoje dziecko tak bardzo potrzebuje klocków

Dlaczego Twoje dziecko tak bardzo potrzebuje klocków

Klocki to jedna z najpopularniejszych zabawek konstrukcyjnych wśród dzieci, która łączy ze sobą naukę i zabawę. Dostarcza ona mnóstwa przyjemności i radości, ale także, jak podkreślają psychologowie, odgrywa znaczącą rolę w ich rozwoju fizycznym, intelektualnym,

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (31 głosów, średnia: 4,87 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. agasam9  8 października 2022 20:14

    `super, ciekawe ile kosztuje, podejrzewam, że nie mało 🙂

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany