Jak wyglądają tradycyjne suknie ślubne na świecie? Niesamowicie!

Tradycyjne suknie ślubne są w wielu krajach zapomniane. Wielka szkoda, zaskakują bowiem swoim urokiem. Dzisiejsze klasyczne suknie ślubne stały się popularne dopiero w XIX wieku, dzięki królowej Wiktorii. Była pierwszą kobietą, która ubrała białą suknię do ślubu. Zanim królowa Wiktoria zdecydowała się na ślubną biel , panny młode wybierały tradycyjne dla swojej kultury ubiory lub po prostu modną, odświętną sukienkę.

fot. Arka Karmakar-unsplash.com

Obecnie rzadko zdarza się znaleźć suknię ślubną, która nie jest biała. Jednak w niektórych kulturach, szczególnie w Azji i Afryce, młode pary nadal preferują tradycyjny strój weselny. Oto zdjęcia z Instagrama par, które zdecydowały się wziąć ślub  w tradycyjnym stroju. Niektóre z sukni są przepiękne i zdecydowanie przewyższają szablonowe suknie ślubne.  A czy wy chciałybyście wziąć ślub w polskim stroju regionalnym? Podzielcie się koniecznie swoją opinią! 

JAPONIA – tradycyjne suknie ślubne

Na japońskich ślubach panny młode często noszą dwie a nawet  więcej sukienek podczas całej ceremonii. Obowiązkowo jedna jest w kolorze białym, druga w czerwonym.

Ghana – tradycyjne suknie ślubne

Tradycyjne wesela w Ghanie są bardzo kolorowe. Wzory tradycyjnych tkanin różnią się  kolorami i splotami. Każda rodzina ma swój własny wzór tkaniny.

Rumunia – tradycyjne suknie ślubne

Obecnie zdecydowana większość młodych Rumunów preferuje wesela w nowoczesnym stylu. Jednak tradycyjne obrzędy są nadal widoczne w bardziej odległych rejonach. Choć Rumunia nie jest duża, to każdy z regionów ma swoje własne stroje ślubne.

Sri Lanka

Zwykle to panna młoda jest w centrum zainteresowania w dniu ślubu. Jednakże, jeśli znajdziecie się na tradycyjnym weselu na Sri Lance, to najprawdopodobniej nie będziecie mogli oderwać wzroku od … pana młodego.

Indie

Czerwone lub różowe stroje ślubne to tradycyjny ubiór  dla narzeczonych w kulturze indyjskiej. W północnych regionach, mężatki tradycyjnie noszą czerwoną kropkę na czole.

Szkocja

W Szkocji, pan młody tradycyjnie nosi kilt swojego klanu. Po ceremonii ślubnej, pan młody wkłada ozdobny szal w barwach swego klanu na ramion panny młodej, co ma symbolizować jej członkostwo w  nowej rodzinie.

Etiopia

To może cię zaskoczyć, ale Etiopia jest jedynym krajem w Afryce, gdzie chrześcijaństwo jest oficjalną religią. Większość mieszkańców Etiopii należy do etiopskiego Kościoła prawosławnego. Dlatego ceremonia ślubna przypomina tutaj obrządki u Greków i Rosjan.

Indonezja

Indonezyjska wesela mogą się znacznie różnić w zależności od wyspy. Ponad 300 grup etnicznych i 6 głównych religii – jak na tak  stosunkowo mały kraj  – powoduje istne skrzyżowanie różnych kultur i cywilizacji podczas obrządku ślubnego.

Ludy Kaukazu

Podczas  tradycyjnego ślubu, pan młody zazwyczaj nosi płaszcz i przywiązuje miecz do pasa. Panny młode często wybierają białą suknię ślubną z motywami narodowymi.

Hawaje

Na tradycyjnych hawajskich ślubach, pan młody jest cały ubrany na biało. Niemal każdy, kto żeni tutaj otrzymuje  girlandy z kwiatów jako część ceremonii ślubnej. A panny młode często ozdabiają swoje włosy świeżymi kwiatami.

Malezja

W Malezji, większość ceremonii ślubnych odbywa się w tradycji muzułmańskiej. Panny młode często wybierają suknię ślubną w odcieniach fioletowych lub kremowych.

Korea Południowa

Tradycyjne wesela stają się coraz bardziej popularne w Korei Południowej. Zgodnie z dawną tradycją, pan młody powinien przenieść żonę na plecach wokół weselnego stołu. To symbolizuje, że panna młoda może zawsze liczyć na męża.

Norwegia

W Norwegii powszechnie nosi sie bunad – tradycyjny norweski strój na takie specjalne okazje,  jak wesela czy chrzciny.

Bali

Balijskie wesela z pewnością zadziwiają bogactwem i przepychem. Tradycyjne stroje ślubne składają się z wielu skomplikowanych dtali. Ponadto, w trakcie ceremonii zarówno pan młody jak i panna młoda  zwykle noszą złote korony na głowach.

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (213 głosów, średnia: 4,78 z 5)
zapisuję głos...