Jak wyglądają tradycyjne suknie ślubne na świecie? Niesamowicie!

Tradycyjne suknie ślubne są w wielu krajach zapomniane. Wielka szkoda, zaskakują bowiem swoim urokiem. Dzisiejsze klasyczne suknie ślubne stały się popularne dopiero w XIX wieku, dzięki królowej Wiktorii. Była pierwszą kobietą, która ubrała białą suknię do ślubu. Zanim królowa Wiktoria zdecydowała się na ślubną biel , panny młode wybierały tradycyjne dla swojej kultury ubiory lub po prostu modną, odświętną sukienkę.

fot. Arka Karmakar-unsplash.com

Obecnie rzadko zdarza się znaleźć suknię ślubną, która nie jest biała. Jednak w niektórych kulturach, szczególnie w Azji i Afryce, młode pary nadal preferują tradycyjny strój weselny. Oto zdjęcia z Instagrama par, które zdecydowały się wziąć ślub  w tradycyjnym stroju. Niektóre z sukni są przepiękne i zdecydowanie przewyższają szablonowe suknie ślubne.  A czy wy chciałybyście wziąć ślub w polskim stroju regionalnym? Podzielcie się koniecznie swoją opinią! 

JAPONIA – tradycyjne suknie ślubne

https://www.instagram.com/p/BGIl7JnNvOi/Na japońskich ślubach panny młode często noszą dwie a nawet  więcej sukienek podczas całej ceremonii. Obowiązkowo jedna jest w kolorze białym, druga w czerwonym.

Przewodnik zakupowy: najładniejsze sukienki na wesele 2019

Przewodnik zakupowy: najładniejsze sukienki na wesele 2019

Sukienka na wesele dla gościa to jeden z najbardziej problematycznych odzieżowych zakupów związanych z wyjątkowymi okazjami. Ślub jest bowiem uroczystością, podczas której z jednej strony chcemy prezentować się olśniewająco i efektownie, a z drugiej wyglądać z klasą, tak, aby nikt (szczególnie gospodarze) nie poczuł się urażony czy zgorszony. W dzisiejszym przewodniku zakupowym znajdziecie gotowe propozycje najładniejszych sukienek na wesele 2018, z którymi stworzycie idealne weselne stylizacje!

Ghana – tradycyjne suknie ślubne

https://www.instagram.com/p/BFkOzM3pC-L/Tradycyjne wesela w Ghanie są bardzo kolorowe. Wzory tradycyjnych tkanin różnią się  kolorami i splotami. Każda rodzina ma swój własny wzór tkaniny.

Rumunia – tradycyjne suknie ślubne

https://www.instagram.com/p/-RONWeM_rW/Obecnie zdecydowana większość młodych Rumunów preferuje wesela w nowoczesnym stylu. Jednak tradycyjne obrzędy są nadal widoczne w bardziej odległych rejonach. Choć Rumunia nie jest duża, to każdy z regionów ma swoje własne stroje ślubne.

Sri Lanka

https://www.instagram.com/p/BEXTD-1G5WU/Zwykle to panna młoda jest w centrum zainteresowania w dniu ślubu. Jednakże, jeśli znajdziecie się na tradycyjnym weselu na Sri Lance, to najprawdopodobniej nie będziecie mogli oderwać wzroku od … pana młodego.

Indie

https://www.instagram.com/p/BHYsxYyBT76/Czerwone lub różowe stroje ślubne to tradycyjny ubiór  dla narzeczonych w kulturze indyjskiej. W północnych regionach, mężatki tradycyjnie noszą czerwoną kropkę na czole.

Szkocja

https://www.instagram.com/p/BEl7Owas80G/W Szkocji, pan młody tradycyjnie nosi kilt swojego klanu. Po ceremonii ślubnej, pan młody wkłada ozdobny szal w barwach swego klanu na ramion panny młodej, co ma symbolizować jej członkostwo w  nowej rodzinie.

Etiopia

https://www.instagram.com/p/BDHUXNAGJfV/To może cię zaskoczyć, ale Etiopia jest jedynym krajem w Afryce, gdzie chrześcijaństwo jest oficjalną religią. Większość mieszkańców Etiopii należy do etiopskiego Kościoła prawosławnego. Dlatego ceremonia ślubna przypomina tutaj obrządki u Greków i Rosjan.

Indonezja

https://www.instagram.com/p/7wi_EwqE3T/Indonezyjska wesela mogą się znacznie różnić w zależności od wyspy. Ponad 300 grup etnicznych i 6 głównych religii – jak na tak  stosunkowo mały kraj  – powoduje istne skrzyżowanie różnych kultur i cywilizacji podczas obrządku ślubnego.

Ludy Kaukazu

https://www.instagram.com/p/BF5hps6QWNg/Podczas  tradycyjnego ślubu, pan młody zazwyczaj nosi płaszcz i przywiązuje miecz do pasa. Panny młode często wybierają białą suknię ślubną z motywami narodowymi.

Hawaje

https://www.instagram.com/p/BHkcb-oh6U2/Na tradycyjnych hawajskich ślubach, pan młody jest cały ubrany na biało. Niemal każdy, kto żeni tutaj otrzymuje  girlandy z kwiatów jako część ceremonii ślubnej. A panny młode często ozdabiają swoje włosy świeżymi kwiatami.

Malezja

https://www.instagram.com/p/BHmal0qBaHf/W Malezji, większość ceremonii ślubnych odbywa się w tradycji muzułmańskiej. Panny młode często wybierają suknię ślubną w odcieniach fioletowych lub kremowych.

Korea Południowa

https://www.instagram.com/p/BGAFQYGQ0Ja/Tradycyjne wesela stają się coraz bardziej popularne w Korei Południowej. Zgodnie z dawną tradycją, pan młody powinien przenieść żonę na plecach wokół weselnego stołu. To symbolizuje, że panna młoda może zawsze liczyć na męża.

Norwegia

https://www.instagram.com/p/BHjA-QGjQ4h/W Norwegii powszechnie nosi sie bunad – tradycyjny norweski strój na takie specjalne okazje,  jak wesela czy chrzciny.

Bali

https://www.instagram.com/p/BDkBtSati79/Balijskie wesela z pewnością zadziwiają bogactwem i przepychem. Tradycyjne stroje ślubne składają się z wielu skomplikowanych dtali. Ponadto, w trakcie ceremonii zarówno pan młody jak i panna młoda  zwykle noszą złote korony na głowach.

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (211 głosów, średnia: 4,78 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. xtina120  23 lipca 2016 19:17

  Najbardziej podoba mi się kobiecy strój z Kaukazu oraz Indii 😉

  Odpowiedz
 2. Anett13  23 lipca 2016 21:51

  Bardzo klimatyczne takie stroje. Ciekawe jak dużo par decyduje sie w tych krajach na stór tradycyjny, a ile wybiera takie zgodne z aktualną międzynarodową modą….

  Odpowiedz
 3. klip  24 lipca 2016 12:46

  Wszystkie przepiękne, ale jak dla mnie najpiękniejsze z Bali. Uwielbiam takie bogactwo 😀

  Odpowiedz
 4. luna341  25 lipca 2016 07:41

  Piękne 😊

  Odpowiedz
 5. kasia87g  25 lipca 2016 10:09

  każdy z tych stroi ma coś w sobie wyjątkowego, tradycja piękna rzecz!

  Odpowiedz
 6. martucha180  26 lipca 2016 20:59

  Ghana, Ludy Kaukazu i Bali 🙂

  Odpowiedz
 7. Sylwia  6 listopada 2016 18:28

  Każdy kraj to inna historia, inny klimat. Stroje są przepiękne.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany