Wydłużony bob Clavi Cut – najmodniejsze cięcie 2024!

Średniej długości cięcia to rodzaj fryzury, który docenia wiele kobiet. Powodów jest kilka. Najważniejszym jest jednak wygoda. Fryzura tego typu nie sprawia zbyt wiele trudności w kwestii stylizacji. Jest komfortowa w noszeniu, łatwa w pielęgnacji, a jednocześnie bardzo kobieca. Kolejną odsłoną lubianego przez panie cięcia jest wydłużony bob, zwany clavi cut. Czym wyróżnia się taka fryzura? Pora to sprawdzić!

Spis treści:

wydłużony bob clavi cut

Clavi Cut – czyli bob w wersji long

Chcąc opisać ten rodzaj fryzurowego trendu najprościej można by scharakteryzować go słowem „wydłużony bob”. Clavi Cut to cięcie, w którym mają sięgać obszaru obojczyków (z ang. clavicle – obojczyk). Nie ma tu znaczenia czy fryzura jest w grzywką czy z odsłoniętym czołem. Nie liczy się także czy włosy są lekko falujące czy proste. Tu ważna jest wyłącznie długość. We fryzurach typu bob pasma zwykle kończą się nieco pod brodą. Wydłużona wersja boba to ta, w której włosy sięgają nawet kilka centymetrów poza tą linią. W przypadku clavi cut mamy do czynienia z jeszcze większym „rozmachem” jeśli chodzi o długość. Włosy sięgają tu do linii obojczyków lub tuż nad nimi. Wydłużony bob Clavi cut wygląda zawsze schludnie, nawet jeśli fryzura jest wystylizowana jedynie przy użyciu grzebienia czy szczotki. To właśnie sprawia, że często wybierają go kobiety, które nie mają zbyt wiele czasu na układanie włosów w ciągu dnia.

wydłużony bob clavi cut

fryzura wydłużony bob

Komu pasuje wydłużony bob Clavi cut?

Wydłużony bob w wersji clavi cut to fryzura, która jest uniwersalna i pasuje niemal każdemu niezależnie od kształtu twarzy czy typu urody. Jej największą zaletą jest to, że można ją dowolnie modyfikować. Pasuje zarówno kobietom z grzywką typy curtain bangs, z przedziałkiem na bok czy pośrodku. Końcówki włosów można także stylizować według uznania wywijając je lekko na zewnątrz czy podwijając do środka. Można więc śmiało rzecz, że jest ona ponadczasowa. Najefektowniej jednak clavi cut wygląda w przypadku prostych włosów.

falujące się włosy średniej długości

clavi cut na blond włosach

Jakie gwiazdy pokochały fryzurę Clavi cut?

Choć clavi cut nie jest nowością w świecie fryzjerstwa to wszystko wskazuje na to, że to właśnie ten typ cięcia będzie królował w 2024 jako jeden z gorętszych trendów. Wcześniej w tego typu fryzurze mogliśmy podziwiać wiele gwiazd. Które z nich promowały wydłużonego boba na salonach i czerwonych dywanach? Wśród nich znajdziemy m.in. Selenę Gomez, Emmę Stone, Rose Byrne, Charlize Theron czy Margot Robbie.

Jakie są zalety cięcia Clavi cut?

Wydłużony bob w wersji Clavi cut to fryzura idealna w przypadku cienkich włosów. Taki rodzaj cięcia optycznie zagęści czuprynę dodając jej spektakularnej objętości. Clavi cut z prostą grzywką „oszuka oko” także w przypadku pań w długiej, szczupłej buzi. Taka fryzura optycznie skróci twarz i nieco ją zaokrągli. Wybierając uczesanie z przedziałkiem lub grzywką typu curtain bangs możemy zaś spodziewać się, że taki wydłużony bob wyszczupli twarz i doda rysom delikatności i młodzieńczości.

kobieta w blond włosach do obojczyków

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (25 głosów, średnia: 4,88 z 5)
zapisuję głos...