Gdańsk – wydarzenie: Wystawa w Galerii Bałtyckiej – Everest

 

Jest tylko jeden taki szczyt. Jego sława dorównuje brawurze śmiałków, którzy próbują go zdobyć. Mount Everest. Najwyższy szczyt Ziemi. Filmowi „Everest” towarzyszy wystawa dotycząca trudów wspinaczki na najwyższy szczyt świata – Zapraszamy!

Wystawa w Galerii Bałtyckiej Everest

18 września na ekranach kin zadebiutuje „Everest” – dramat katastroficzny w gwiazdorskiej obsadzie, jeden z najbardziej oczekiwanych filmów roku. Inspirowany prawdziwymi wydarzeniami, brawurowy, efektowny „Everest” to historia jednej z najtragiczniejszych wypraw w historii himalaizmu. Wszystko działo się w maju 1996 roku, kiedy jednego dnia w śniegach Mount Everestu zginęło 15 wspinaczy. W filmie zobaczymy m.in. Jake’a Gyllenhaala, Keirę Knightley, Josha Brolina, Jasona Clarke’a i Emily Watson.

Filmowi towarzyszyć będzie wyjątkowa wystawa zdjęć dokumentujących trud wspinaczki na Mount Everest, gdzie mróz, szalejący wiatr, brak tlenu, śniegi najbardziej niedostępnego szczytu Himalajów ścierają się z palącą ambicją człowieka, by stanąć na szczycie świata… Tu każdy błąd może kosztować życie, a największy wysiłek, na jaki stać człowieka, nie dorasta sile natury…

Oryginalne, niepowtarzalne zdjęcia pochodzą z polskich wypraw na najwyższy szczyt świata. Obrazują nie tylko piękno wysokogórskiej przyrody, zapierające dech w piersiach widoki, ale również codzienny nieludzki wysiłek i trud zmagań, na jaki narażeni są himalaiści. Zdjęcia zobaczymy dzięki uprzejmości członków programu Polski Himalaizm Zimowy.

Wystawę zobaczymy:

 Gdańsku od 7 do 13 września, Galeria Bałtycka

//www.youtube.com/embed/dOHS-mxn0RQ

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (85 głosów, średnia: 4,48 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. Aneta  1 września 2015 12:10

  Muszę się koniecznie wybrać na ten film!

  Odpowiedz
 2. bbo  1 września 2015 12:21

  Ja też chętnie obejrzę.

  Odpowiedz
 3. Patriszia  2 września 2015 07:16

  Trailer bardzo ciekawy.. Muszę obejrzeć film.

  Odpowiedz
 4. lilkawodna  2 września 2015 07:23

  Ja też chętnie obejrze.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany