Wydarzenia – Wrocław: Everest – na szczycie niemożliwości – wystawa zdjęć promująca film „Everest”

Jest tylko jeden taki szczyt. Jego sława dorównuje brawurze śmiałków, którzy próbują go zdobyć. Mount Everest. Najwyższy szczyt Ziemi. W drugiej połowie sierpnia (od 17 do 23.08) we Wrocławiu będzie prezentowana wyjątkowa wystawa zdjęć dokumentujących trud wspinaczki na Mount Everest. Jeżeli jesteście – lub planujecie pobyt we Wrocławiu  w tym terminie, warto  wpisać do kalendarza to wydarzenie.

everest-wystawa

18 września na ekranach kin zadebiutuje „Everest” – dramat katastroficzny w gwiazdorskiej obsadzie, jeden z najbardziej oczekiwanych filmów roku. Inspirowany prawdziwymi wydarzeniami, brawurowy, efektowny „Everest” to historia jednej z najtragiczniejszych wypraw w historii himalaizmu. Wszystko działo się w maju 1996 roku, kiedy jednego dnia w śniegach Mount Everestu zginęło 15 wspinaczy. W filmie zobaczymy m.in. Jake’a Gyllenhaala, Keirę Knightley, Josha Brolina, Jasona Clarke’a i Emily Watson.

Filmowi towarzyszyć będzie wyjątkowa wystawa zdjęć dokumentujących trud wspinaczki na Mount Everest, gdzie mróz, szalejący wiatr, brak tlenu, śniegi najbardziej niedostępnego szczytu Himalajów ścierają się z palącą ambicją człowieka, by stanąć na szczycie świata… Tu każdy błąd może kosztować życie, a największy wysiłek, na jaki stać człowieka, nie dorasta sile natury…

Oryginalne, niepowtarzalne zdjęcia pochodzą z polskich wypraw na najwyższy szczyt świata. Obrazują nie tylko piękno wysokogórskiej przyrody, zapierające dech w piersiach widoki, ale również codzienny nieludzki wysiłek i trud zmagań, na jaki narażeni są himalaiści. Zdjęcia zobaczymy dzięki uprzejmości członków programu Polski Himalaizm Zimowy.

 

Wystawę zobaczymy we Wrocławiu od 17 do 23 sierpnia, Galeria Magnolia

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (93 głosów, średnia: 4,59 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. Żanett  5 sierpnia 2015 14:04

  Daleko mam do Wrocławia.

  Odpowiedz
 2. bbo  5 sierpnia 2015 15:07

  Az zimno się robi na widok śniegu 🙂 (To przez klimatyzację w biurze, która jak dla mnie jest ustawiona na zbyt niską temperaturę jak na mój gust…)

  Odpowiedz
 3. martucha180  5 sierpnia 2015 18:16

  Film katastroficzny to coś dla mnie, wystawa zdjęć raczej nie.

  Odpowiedz
 4. Patriszia  5 sierpnia 2015 21:10

  Chętnie zobaczyłabym, ale za daleko 🙁

  Odpowiedz
 5. lilkawodna  6 sierpnia 2015 07:30

  Wystawa na pewno interesująca. Jest coś tajemniczego i pociągającego w osobach, których pasją są góry.

  Odpowiedz
 6. macierzanka  6 sierpnia 2015 12:05

  Film „Everest” z chęcią zobaczę,bo jest realizowany na podstawie prawdziwych wydarzeń.Wystawa też na pewno będzie interesująca.

  Odpowiedz
 7. martus2833  6 sierpnia 2015 21:06

  wielki szacun dla himalaistów

  Odpowiedz
 8. sylwiawes  8 sierpnia 2015 11:18

  Podziwiam Himalaistów

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany