Fryzury 2022: Wycieniowane włosy. Komu pasują? Jak je stylizować? Pomysły i inspiracje na fryzury z wycieniowanymi włosami

Wycieniowane włosy nie są fryzurą odpowiednią dla każdych włosów. Polecamy się jednak bliżej przyjrzeć tej metodzie cięcia, ponieważ wycieniowane włosy wyglądają bardzo dziewczęco i charakternie. W zależności od długości, są różne sposoby na to jak stylizować taką fryzurę. Istnieje jednak kilka uniwersalnych wskazówek, które dziś Ci przekażemy. Komu pasują wycieniowane włosy? Czy cieniowane włosy bardziej się kręcą? Dziś postaramy się rozwiać wszystkie Wasze wątpliwości.

Spis treści:

2022 to rok powrotu mody lat 2000. Dziś króluje moda z tamtych czasów oczywiście w nowoczesnej formie. Wycieniowane włosy to jeden z trendów tamtych czasów. Dziś wraca, ale w świeżej odsłonie. Zobacz inspiracje i pomysły na fryzury z cieniowanym włosami. Jeśli kusi Cię takie cięcie, przeczytaj nasz artykuł do końca. Dowiesz się z niego jak stylizować pocieniowane włosy i jakie są zalety takiej fryzury.

Włosy wycieniowane - isnpiracje

Wycieniowane włosy – hit wśród fryzur 2022

Wycieniowane włosy to fryzura, po którą sięgają kobiety o różnej długości włosów. Jest to metoda obcinania włosów warstwowo na różną długość. Odpowiednie cięcie i cieniowanie włosów sprawiają, że włosy wydają się bardziej gęste, mają większą objętość. Fryzura wygląda na lżejszą, włosy lepiej się układają. Przy takim cięciu warto wybrać się do specjalisty, ponieważ nieumiejętnie wykonane cieniowanie może zadziałać odwrotnie. Wycieniowane włosy pasują zarówno posiadaczką długich włosów, jak i krótkich. Od rodzaju włosów zależy, czy możemy je pocieniować mocno, czy raczej delikatnie. 

Komu pasują wycieniowane włosy?

Wycieniowane włosy to fryzura, która sprawdzi się u kobiet o różnym typie urody i różnej długości włosów. Wiele zależy od samego kształtu fryzury i od rodzaju włosów. Sposób cieniowania powinien być dostosowany do kształtu twarzy. Inaczej fryzjerzy będą cieniować włosy, gdy chcesz ukryć wysokie czoło, inaczej gdy chcesz złagodzić rysy twarzy, a jeszcze inaczej, gdy chcesz podkreślić kości policzkowe. Cieniowane włosy nadają fryzurze lekkości i objętości. Na ten rodzaj cięcia zazwyczaj decydują się więc posiadaczki cienkich włosów, by wizualnie dodać im objętości. Należy jednak udać się do profesjonalisty, by mógł doradzić odpowiedni dobór kształtu fryzury, ponieważ zbyt ostre cięcie może spowodować, że optycznie będzie wyglądało, jakby włosów było mniej. Taki sposób cieniowania to “ratunek” dla posiadaczek grubych, mocnych włosów, które nie potrafią na co dzień poradzić sobie z okiełznaniem tak bujnej czupryny.

Włosy wycieniowane długie

Czy cieniowane włosy bardziej się kręcą?

Może tak się zdarzyć, ale nie jest to zasadą. Zwolenniczki kręconych włosów często stawiają na wycieniowane włosy, ponieważ w ten sposób ich loki są bardziej sprężyste i mocniej się kręcą, gdy mają zróżnicowaną długość. Jeśli masz proste włosy, również istnieje prawdopodobieństwo, że krótsze warstwy będą się wywijać na zewnątrz. Będzie tak się działo zwłaszcza przy pasmach o długości do ramion.

Włosy stopniowane a cieniowane

Wiele osób używa zamiennie tych określeń. Włosy stopniowane a cieniowane w nazewnictwie potocznym nie mają większej różnicy. Warto jednak mieć na uwadze, że niektórzy fryzjerzy mogą inaczej rozumieć oba określenia. Dlatego przed samym podcięciem włosów warto ustalić ze swoim fryzjerem, czy macie na myśli ten sam rodzaj cięcia. Włosy stopniowane niektórzy mogą rozumieć jako cięcie warstwowe ale każda warstwa włosów jest obcinana na równo. Włosy cieniowane to wycieniowanie ich na całej długości, warstwami.

Włosy wycieniowane do ramion

Delikatnie cieniowane włosy

Istnieją różne formy cieniowania włosów. Niektórzy decydują się na delikatnie cieniowane włosy. Taki rodzaj cieniowania na pewno sprawdzi się u osób, które pierwszy raz decydują się na takie cięcie. Delikatnie cieniowane włosy pozwalają sprawdzić jak będziesz się czuć w takiej fryzurze i czy poradzisz sobie ze stylizacją. Delikatne cieniowanie jest dobre dla posiadaczek cienkich włosów, które chcą im dodać objętości.

Wycieniowane włosy półdługie

Najczęściej na wycieniowanie włosów decydują się posiadaczki włosów półdługich. Taka długość świetnie wygląda, gdy pasma są nieregularne. Wycieniowane włosy półdługie były bardzo popularne w latach ‘90 i 2000. Znane jako popularne “pazurki”.

Wycieniowane włosy półdługie

Fot. East News

Marcelina Zawadzka fot. EAST NEWS

Marcelina Zawadzka fot. EAST NEWS

Wycieniowane włosy długie

Jeśli masz rzadkie i/lub cienkie włosy, a marzysz o tym, by mieć długie włosy, rozważ cieniowanie. To najlepszy wybór dla tego rodzaju włosów. Długie wycieniowane włosy sprawią, że fryzura nabierze lekkości i optycznie będzie się wydawało, że jest ich więcej.

dlugie-wlosy-wycieniowane

Fot. East News

wycieniowane-wlosy

Photo by Anastasia Leonova on Unsplash

Mocno wycieniowane włosy do ramion

Krótkie włosy cieniowane są w tym roku bardzo modne. Możesz stylizować je na wiele sposobów. Poniżej kilka propozycji:

Włosy wycieniowane do ramion un

Fot. Mathilde Langevin on Unsplash

włosy wycieniowane do ramion

Fot. East News

Włosy cieniowane z grzywką

Jeśli lubisz grzywkę, wycieniowane włosy nie są żadną przeszkodą do jej posiadania. Wprost przeciwnie, grzywka się świetnie komponuje z cieniowanymi włosami.

Włosy cieniowane z grzywką

Włosy cieniowane z grzywką

Włosy cieniowane z grzywką

Fot. East News

Włosy cieniowane z grzywką

Fot. Apostolos Vamvouras on Unsplash

Modne cieniowanie włosów – zalety

Odpowiednio wykonane cieniowanie włosów sprawia, że włosy:

  • są ładnie uniesione u nasady,
  • zyskują lekki wygląd,
  • są podatne na stylizację,
  • cienkie włosy zyskają na objętości.

Wycieniowane włosy – galeria inspiracji

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (37 głosów, średnia: 4,78 z 5)
zapisuję głos...