Wycieczki do Egiptu – dlaczego tak chętnie wybieramy ten kierunek?

Egipt to od wielu lat jeden z ulubionych wakacyjnych kierunków Polaków. Jak pokazują badania, w 2018 roku Egipt był piątym najchętniej odwiedzanym krajem w czasie letnich wakacji. Za Egiptem przemawiają ni tylko zapierające dech w piersiach widoki czy kulturowa spuścizna objawiająca się w monumentalnych piramidach, ale także coraz niższe ceny.

Wycieczka do Egiptu – ceny niższe niż rok wcześniej

Według badań Travelplanet, na wycieczkę do Egiptu w 2018 roku zdecydował się większy odsetek turystów niż rok wcześniej – w okresie od 1 lipca do 3 sierpnia wzrósł od z 5,7% do 6,7%. Jednocześnie o 269 złotych spadł koszt przykładowej wycieczki do Egiptu dla jednej osoby, z 2652 złotych do 2383 złotych. Nic więc dziwnego, że tania wycieczka do Egiptu przyciąga zainteresowanie turystów – tym bardziej, że standardem są wycieczki do Egiptu w opcji all inclusive. Wg respondentów, aż 78% wszystkich wyjeżdżających na wczasy w 2018 roku wybrało taką opcję. Oferta przewoźników jest niezwykle bogata i można wybierać również w wakacjach last minute.

Cena jest oczywiście ważna, jeśli chodzi o wakacje. wycieczki do Egiptu to jednak przykład nie tylko niskiej ceny, ale i bogatej oferty. Dodatkowo polscy turyści cenią sobie wygodę i liczne udogodnienia, dlatego większość z nich interesując wycieczki do Egiptu all inclusive. Wygoda jest ważna także jeszcze przed wyjazdem. Zamiast odwiedzać kolejne biura podróży, współczesny klient woli skorzystać z oferty biura podróży online, co pozwala na zakup wycieczki w kilkanaście minut, bez wychodzenia z domu. To także najsprawniejszy sposób na wyszukiwanie atrakcyjnych cenowo wycieczek last minute.

Wycieczki do Egiptu – rejs po Nilu, piramidy i Hurghada

Wycieczka do Egiptu to nie tylko błogie lenistwo przy hotelowym basenie lub na plaży. Egipt cieszy się niesłabnącą popularnością przede wszystkim ze względu na połączenie świetnych warunków do relaksu, jak i ogromnych możliwości aktywnego wypoczynku i zwiedzania. O ile jedni wybiorą słynną Hurghadę, jeden z największych ośrodków turystycznych, o tyle inni będą woleć poznawać egipską historię i kulturę. Jednych przekona nurkowanie albo inne sporty wodne, inni zdecydują się na wyprawę na pustynię i nocleg pod gwiazdami w jednej z oaz. Ale siłą Egiptu jest fakt, że wszystkie te opcje są możliwe.

Wycieczka do Egiptu – opinie są dla nas ważne

Jest jeszcze jeden powód, dla którego wycieczka do Egiptu wydaje się bardzo dobrym pomysłem – liczne opinie. I nie chodzi jedynie o posty, które znaleźć można w sieci. Zdecydowana większość z nas zna choć jedna osobę, która była na wycieczce w Egipcie. Mamy więc możliwość uzyskania opinii o wakacjach w Egipcie z pierwszej ręki.

Wycieczka do Egiptu w 2019

Już teraz warto pomyśleć o organizacji wycieczki do Egiptu. Cena wyjazdu jest niższa, jeśli zarezerwujemy termin wcześniej. Niemniej, wycieczka do Egiptu last minute czeka na wszystkich spóźnialskich, którzy czekają na specjalne oferty.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (111 głosów, średnia: 4,22 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. Magdalena  10 marca 2019 00:55

  Nie byłam i jakoś nie mam ochoty tam jechać..

  Odpowiedz
 2. Anna  11 kwietnia 2019 20:13

  Również nie byłam w Egipcie, ale ja na przyklad chciałabym się wybrać do tego kraju. Od dawna interesuję się archeologią oraz wykopaliskami oraz marze aby zobaczyć zabytki takie jak
  sfinks
  piramidy w Gizie
  czy Dolinę Królów
  Aktualnie sytuacja w tym kraju nie wydaje mi się bezpieczna, ale licze na to, ze w następnych latach wiele się ustabilizuje i w koncu bedzie można się tam bezpiecznie wybrać i zobaczyć co kraj ma do zaoferowania. Jak na radzie ograniczam się do podróży w Europie.W końcu i na starym kontynencie jest wiele ciekawych zakątków do zobaczenia.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany