Wyciąg z karczocha – naturalny regulator pracy układu pokarmowego

Jak w naturalny sposób wesprzeć prawidłową pracę układu pokarmowego? Tradycyjna medycyna ludowa była oparta o ekstrakty ziołowe – dlaczego więc teraz mamy rezygnować ze sprawdzonych sposobów? Przedstawimy i omówimy korzyści jakie płyną ze stosowania wyciągu z karczocha we wspomaganiu pracy układu pokarmowego.

 

 

Karczoch – nasz sojusznik w walce z niestrawnością

Układ pokarmowy to jeden z ważniejszych układów naszego ciała. Bez jego prawidłowego funkcjonowania nie jesteśmy w stanie dostarczyć organizmowi paliwa do prawidłowego funkcjonowania i substancji odżywczych niezbędnych do rozwoju. Współcześnie nie zawsze odżywiamy się zdrowo. Żyjemy w pośpiechu i stresie, zjadając cokolwiek pomiędzy licznymi obowiązkami. Te czynniki mogą znacząco utrudniać pracę naszego układu pokarmowego, powodując problemy z trawieniem takie jak wzdęcia, nudności czy uczucie pełności.

Karczoch – ulga dla żołądka

Naturalnym sposobem na regulację i wspomaganie prawidłowej pracy układu pokarmowego jest wyciąg z karczocha. To oryginalne warzywo znane jest i cenione w wielu częściach świata – nie tylko ze względu na oryginalny, kwaskowaty smak, ale też duże zawartości cynaryny i inuliny, które bardzo korzystnie wpływają na pracę naszego układu trawiennego.

Karczoch – recepta na świąteczne przejedzenie

Częste spożywanie karczocha może pomóc we wsparciu prawidłowego funkcjonowania wątroby, oraz wpływać korzystnie na procesy trawienne. Regularne jedzenie karczocha wspiera trawienie dzięki odpowiedniemu regulowaniu ilości soków trawiennych. Dodatkowo łagodzi skutki nadmiernego przejedzenia takie jak uczucie pełności, wzdęcia czy nudności, a także ma dobroczynny wpływ na oczyszczanie organizmu poprzez pozytywne działanie na wątrobę.

Karczoch – moc rośliny zamknięta w tabletkach

Chcesz korzystać z dobrodziejstw tego wspaniałego warzywa, ale nie wiesz jak je włączyć do swojej diety? Z pomocą przychodzi nowoczesna technologia. W aptekach dostępne są preparaty zawierające wyciąg z karczocha. Przy ich wyborze warto zwracać uwagę na jak najbardziej naturalny skład i sposób pozyskiwania ekstraktu. Dobrze jest wybierać preparaty najwyższej jakości – przykładowo Herbaya, przy których produkcji nie zostają zmarnowane żadne substancje odżywcze, a karczochy wykorzystywane do ich produkcji są pozyskiwane ze sprawdzonych upraw.

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (72 głosów, średnia: 4,49 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. macierzanka  9 maja 2019 12:00

    W mojej kuchni musi częściej gościć karczoch.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany