Jak wybrać podkład kryjący?

Podkład jest jednym z najważniejszych kosmetyków do makijażu. Dobrze wybrany i nałożony może nie tylko zakryć wszelkie niedoskonałości, oznaki zmęczenia, ale też nadać skórze zdrowy, promienny wygląd.

Jak wiadomo każda kobieta chce wyglądać perfekcyjnie, bez względu na okazję. Niestety często zmagamy się z niedoskonałościami cery, zmęczeniem, opuchlizną, cieniami pod oczami… Warto jednak pamiętać, ze gdy zawodzi uroda, pomóc mogą dobrze dobrane kosmetyki. Jednym z nich jest podkład rozświetlający lub podkład kryjący! Czym jest? Jak wybrać odpowiedni produkt dla siebie? Jak go nakładać? Podpowiadamy!

Jak wybrać podkład kryjący?

pixabay.com

Czym jest podkład kryjący?

Kryjące podkłady zawierają dużo pigmentów, czyli cząsteczek barwnika. Wyrównują koloryt skóry i tuszują niedoskonałości: przebarwienia, rozszerzone pory, zaczerwienienia, wypryski. Utrzymują się na skórze nawet 18-24 godzin, bez konieczności poprawiana makijażu. Kryjący podkład matuje skórę w błyszczących partiach i nawilża w suchych. Wystarczy jedna warstwa takiego produktu, by nadać skórze naturalny, promienny wygląd. 

Podkład kryjący może być stosowany przez posiadaczki wszystkich typów cer na wyjątkowe okazje i wielkie wyjścia. Na co dzień dla niektórych może być jednak nieodpowiedni, powodować obciążenie np.  skóry suchej, wrażliwej, trądzikowej.

Jak wybrać podkład kryjący?

Idealny podkład kryjący powinien mieć dobry, krótki skład i być dopasowany do rodzaju oraz koloru skóry. Na co zwrócić uwagę, wybierając produkt?

Skład

Wybierając kryjący podkład, należy zwrócić uwagę na jego skład. Najlepiej kupować produkty, które mają recepturę opartą na naturalnych minerałach. Zapewniają one krycie, jednocześnie nie zatykając porów. Chronią skórę także przed niekorzystnym działaniem promieniowania słonecznego.

Typ cery i tonacja skóry

Podkład należy dobierać do typu cery, ściśle według jej wymagań i potrzeb. Dla cery suchej najlepszy będzie nawilżający, dla mieszanej oraz tłustej – beztłuszczowy, dla wrażliwej – bezzapachowy, hipoalergiczny. Warto też postawić na taki, którego kolor jest jak najbardziej zbliżony do barwy naszej skóry. Mówi się przecież, że najlepszy to taki, którego nie widać. Nałożony powinien dawać efekt zdrowej, świeżej cery. Najlepiej dopasować barwę produktu także do tonacji skóry. Zimna ma dominantę różową lub niebieską, ciepła – żółtą.

Idealny odcień produktu

Wybór idealnie pasującego do skóry odcienia podkładu nie jest łatwy. Pomóc w tym może jednak kilka prostych zasad.  W sklepie można rozsmarować próbkę produktu na żuchwie, poniżej linii policzka. Kolor skóry na dłoniach jest inny niż na ciele, dlatego najlepiej sprawdzić barwę podkładu właśnie na tej części twarzy. Dobrze kolor i odcień podkładu oddaje dzienne światło, dlatego nie warto polegać na oświetleniu sklepowym. Po nałożeniu próbki produktu powinno się poczekać kilka minut. Kosmetyk musi nieco zastygnąć, by ukazać swoje prawdziwe właściwości. Co najważniejsze – nie powinno się wybierać podkładów ciemniejszych, gdyż postarzają twarz, dając efekt maski. Ewentualnie można wybrać produkt o pół tonu jaśniejszy, jeśli skóra na twarzy i szyi znacząco się różni. Warto stosować w ciągu roku 2 podkłady – jeden za zimę (bogatszy, b. kryjący), drugi na ciepłe miesiące (lżejszy, mniej kryjący).

Jak wybrać podkład kryjący?

pixabay.com

Jak rozprowadzać podkład kryjący?

Podkład kryjący należy rozprowadzać posuwistymi rucham, palcami, pędzlem lub specjalną gąbką. Dzięki temu produkt lepiej wtoki się w skórę i utrzyma dłużej na twarzy. Nie powinno się go nakładać punktowo, bo może dać efekt trudnych do rozsmarowania plam. Produkt należy nakładać oszczędnie, gdyż nadmierne wsmarowywanie kosmetyku w okolice zmarszczek, niedoskonałości, może bardziej uwydatnić te miejsca. Pod okolice oczu należy nakładać minimalną ilość podkładu, by nie obciążyć zbytnio skóry, cienie lepiej zakryć lekkim korektorem maskującym lub rozświetlającym.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (178 głosów, średnia: 4,65 z 5)
zapisuję głos...