Wybór najlepszej szczoteczki sonicznej

Dzięki oczyszczaniu zębów możemy uchronić się przed próchnicą, utratą zębów, czy ogniskami zapalnymi, mogącymi negatywnie wpływać na kondycję całego organizmu. Ze względu na to, codzienna pielęgnacja jamy ustnej nie powinna stanowić dla nas utrapienia. Kompleksowo i przyjemnie możemy zadbać o swoje zęby wykorzystując do ich mycia szczoteczkę soniczną.

Wybór najlepszej szczoteczki sonicznej

Szczoteczki soniczne opierają swoją skuteczność na emitowaniu podczas szczotkowania fal dźwiękowych. Z jaką prędkością? Jest ona oczywiście zależna od modelu naszego urządzenia, ale wynosi od 31 000 do nawet 62 000 ruchów na minutę. Dokonując wyboru szczoteczki sonicznej, z pewnością powinniśmy zwrócić uwagę na takie elementy jak czas pracy na jednym ładowaniu, szybkość generowanych ruchów, dostępne funkcje, a także liczbę dostępnych do rozpatrywanego modelu główek czyszczących.

Czarna pasta do zębów – zestawienie kosmetyków, którymi skutecznie wybielisz zęby

Czarna pasta do zębów – zestawienie kosmetyków, którymi skutecznie wybielisz zęby

Węgiel aktywny to coraz popularniejszy składnik wielu produktów. Powszechnie znany jako środek na dolegliwości żołądkowe bywa dodawany do kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji skóry. Węgiel aktywny można również znaleźć w pastach do zębów - jego obecność ma zagwarantować śnieżnobiały uśmiech użytkownikowi.

Komu poleca się zakup szczoteczki sonicznej?

Szczoteczki soniczne pojawiły się na rynku już w latach 90. ubiegłego wieku. Właśnie wtedy zyskały też aprobatę Amerykańskiej Agencji Żywności i Leków, która uznała je za urządzenia w pełni bezpieczne i skuteczne w codziennej pielęgnacji jamy ustnej. Współczesne szczoteczki soniczne można zatem z czystym sumieniem polecić wszystkim, którym zależy na wzniesieniu mycia zębów na jeszcze wyższy poziom.

Szczególnie dobrym rozwiązaniem inwestycja w szczoteczkę soniczną może się okazać dla osób, które noszą aparaty ortodontyczne – urządzenia soniczne pozwalają bowiem precyzyjnie oczyścić zarówno przestrzenie międzyzębowe, jak i miejsca styczne aparatu z zębami. Z pewnością zadowoleni z nich będą także użytkownicy zmagający się z krwawieniem lub nadwrażliwością występującą podczas szczotkowania.

 

Na czym polega działanie szczoteczki sonicznej?

Wyjątkowość szczoteczek sonicznych polega na zupełnie innej technologii czyszczenia niż ta, z którą mamy do czynienia podczas użytkowania zwyczajnych szczoteczek elektrycznych. Urządzenia soniczne nie ścierają płytki nazębnej w sposób mechaniczny, a robią to za sprawą fal dźwiękowych, które to podczas mycia wprawiają główki czyszczące w niesamowicie szybkie drgania. Prowadzi to do zmieszania się ze sobą cząsteczek śliny i pasty do zębów, które doskonale wnikają głęboko między zęby, oczyszczając z bakterii niemal wszystkie newralgiczne obszary.

Szczoteczki soniczne, również w przeciwieństwie do tych rotacyjno-pulsacyjnych, wykonują ruchy wymiatające. Według stomatologów, są to najbardziej bezpieczne i skuteczne ruchy w codziennej pielęgnacji, ponieważ chronią dziąsła przed uszkodzeniami mechanicznymi, a przy tym delikatnie usuwają z powierzchni szkliwa przebarwienia i zabrudzenia.

 

Na co zwrócić uwagę przy dokonywaniu wyboru szczoteczki sonicznej?

Jeśli przekonaliście się już do zakupu szczoteczki sonicznej, czas przejść do meritum tego tekstu, czyli elementów, na jakie należy zwrócić uwagę przy dokonywaniu wyboru najlepszego urządzenia dla siebie. Wszystkie wymienione niżej cechy produktu znacząco wpływają na efektywność naszego czyszczenia zębów, a także na komfort użytkowania szczoteczki.

Przy dokonywaniu wyboru urządzenia powinniśmy zwrócić uwagę na:

  • Prędkość szczoteczki – już na samym wstępie tekstu zaznaczyliśmy, że szczoteczki soniczne potrafią działać z różną prędkością; może się ona wahać w przedziale od 31 000 do 62 000 ruchów na minutę. Szybsze urządzenia będą bardziej odpowiednie dla osób, które pragną możliwie najbardziej intensywnego mycia oraz posiadają zdrowe zęby i dziąsła. Wolniejsze szczoteczki są dedykowane osobom zmagającym się z różnego rodzaju stanami chorobowymi, oraz tym, które preferują delikatne ruchy włosia.
  • Sposób ładowania i pojemność akumulatora – na rynku znajdziemy zarówno szczoteczki zasilane akumulatorowo, jak i bateryjnie, przy czym jeśli chcemy korzystać ze szczoteczki na stałe, zdecydowanie lepszym wyborem okaże się ta pierwsza opcja (wymienianie baterii na dłuższą metę jest uciążliwe i nieekonomiczne). Warto też zwrócić uwagę na pojemność akumulatora rozpatrywanego produktu; czym pojemniejszy akumulator, tym rzadziej będziemy musieli ładować swoją szczoteczkę, co znacznie zwiększy komfort użytkowania.
  • Tryby pracy – musimy się zastanowić, które z nich są nam tak naprawdę potrzebne. Są przecież osoby, które zapewne ani razu nie skorzystają z programu wybielającego (z uwagi na problemy z nadwrażliwością) czy też polerującego. Nie zwracajmy więc uwagi na liczbę trybów pracy, ale ich charakter i funkcjonalność.
  • Funkcje i usprawnienia – szczególnie przydatną funkcją, którą oferują niektóre szczoteczki soniczne, jest wskaźnik siły nacisku; dzięki niemu niwelujemy ryzyko uszkodzenia podczas szczotkowania szkliwa. Standardem są już dwa czasomierze automatycznie odmierzające czas szczotkowania. Najbardziej zaawansowane modele urządzeń ponadto oferują także możliwość połączenia pracy szczoteczki z aplikacją na smartfonie, jednak podobne udogodnienie z pewnością okaże się przydatne głównie młodszym użytkownikom.
  • Liczba dostępnych, dodatkowych końcówek – dokonując wyboru najlepszej dla siebie szczoteczki sonicznej, zwróćmy także uwagę, ile do danego modelu możemy dopasować wymiennych końcówek, oraz jakiego są one rodzaju. Warto, by ich liczba była jak największa, szczególnie w momencie, gdy chcemy korzystać z jednej szczoteczki do spółki z innymi domownikami.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (78 głosów, średnia: 3,99 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. joanna252  16 lutego 2020 12:47

    Ja mam dużo czystsze zęby jak myję szczoteczką elektryczną niż zwykłą.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany