Polecamy: „Wszystko jest łatwiejsze niż nam się wydaje” – poradnik do autoterapii z praktycznymi ćwiczeniami, dzięki którym odzyskasz wewnętrzną siłę

Zmienianie siebie i swojej postawy wobec świata wymaga wiele pracy i wysiłku, ale jest to najważniejsza praktyka jaką możemy podjąć w swoim życiu, gdyż odpowiednio przeprowadzona może stać się przepustką do dużo szczęśliwszej i pełniejszej egzystencji. Przedstawiamy psychologiczny poradnik Rafaela Santandreu, który zapewni Wam narzędzia do osobistej przemiany i kompleksowej autoterapii. Ponad 80% pacjentów autora osiąga założone cele terapeutyczne i odczuwa poprawę w sferze swoich emocji. Teraz i Wy możecie skorzystać z jego wiedzy i wieloletniego doświadczenia. „Wszystko jest łatwiejsze niż nam się wydaje” właśnie trafiła do polskich księgarń!

Książka „Wszystko jest łatwiejsze niż nam się wydaje” przynosi odpowiedzi na pytania o to, jak pracować, by czerpać z tego przyjemność, w jaki sposób raz na zawsze pozbyć się kompleksów czy dlaczego warto postrzegać straty jako nowe szanse. Zawiera ona ciekawe praktyczne ćwiczenia, które nie tylko edukują, jak radzić sobie z toksycznymi osobami czy nauczyć się przebaczać i zapominać, ale też pokazują, w jaki sposób zbudować idealną relację partnerską i czuć się szczęśliwym, niezależnie od sytuacji. Santandreu obiecuje, że praca nad sobą uczyni nas silniejszymi i pomoże przezwyciężać różne życiowe trudności. Korzystając z tego podręcznika we własnym tempie i realizując ćwiczenia zauważymy, jak rozwija się nasza „emocjonalna muskulatura”. Podobnie jak w siłowni, zyskamy siłę i gibkość, moc i energię do działania!

Wszystko jest łatwiejsze niż nam się wydaje

kolaż własny redakcji, źródło zdjęcia w tle: www.pixabay.com (woman-1245817_1280)

Polecamy: „Wszystko jest łatwiejsze niż nam się wydaje” – poradnik do autoterapii z praktycznymi ćwiczeniami, dzięki którym odzyskasz wewnętrzną siłę

W swojej książce Rafael Santandreu opiera się na psychologii poznawczej, behawioralnej i tzw. mindfulness. Czerpie z naukowych forma terapii, zweryfikowanych poprzez badania. Wykorzystując technikę mindfulness — czyli treningu umysłu dla osób, nie radzących sobie ze stresem i negatywnymi uczuciami — uczy czytelników odzyskiwać emocjonalną siłę. Jego zdaniem to właśnie regularna praktyka jest kluczowa dla osiągania efektów, dlatego w każdej części książki przedstawia konkretne ćwiczenia, które można wykonywać w dowolnej kolejności. Zadania te mają pomóc w pracy nad problemami emocjonalnymi i uczynić z czytelników osoby silne i zaradne we wszystkich okolicznościach.

W poradniach w Barcelonie i Madrycie Santandreu od lat poddaje terapii tysiące pacjentów, uzyskując ponad 80% pomyślnych rezultatów. Oznacza to, że aż tyle osób osiąga przyjęte przez siebie cele terapeutyczne i, dokonując samooceny pod koniec terapii, wskazuje na polepszenie ich świata emocjonalnego w stopniu co najmniej 8 na 10 (gdzie „0” oznacza stan w jakim rozpoczęły terapię, a „10” stan najlepszy z możliwych). Pacjenci podkreślają ponadto, że czują się bardzo szczęśliwi i zadowoleni z życia. Tak znakomite rezultaty naprawdę zachęcają do sięgnięcia po poradnik!

 

Wszystko jest łatwiejsze niż nam się wydaje

 

O autorze

https://www.instagram.com/p/B-SEFS2IlwA/

Rafael Santandreu to hiszpański psychoterapeuta i profesor psychologii. Jest autorytetem w dziedzinie zdrowia psychicznego z uwagi na przebytą ścieżkę zawodową, działalność w zakresie nauczania oraz ważny wkład we współczesne prace badawcze. Jest autorem trzech innych bestsellerowych książek: „Twój umysł na detoksie”, „Okulary szczęścia” oraz„Być szczęśliwym na Alasce”,  opublikowanych przez Wydawnictwo MUZA. Obecnie poświęca większość swojego czasu na upowszechnianie wiedzy wśród lekarzy i psychologów. Popularyzuje też psychologię w środkach masowego przekazu. Urodził się i mieszka w Barcelonie, którą uważa za jedno z najpiękniejszych miast na świecie.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (163 głosów, średnia: 4,09 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. agasam9  11 maja 2020 06:31

  jak mówi moja mama: strach ma wielkie oczy 🙂

  Odpowiedz
 2. Anna  11 maja 2020 11:01

  Cóż, podobno największą przeszkodą jest nasza głowa i faktycznie coś w tym jest. Gdyby nie nasze uprzedzenia, wyobrażenia czy zahamowania pewnie bylibyśmy w stanie osiągnąć znacznie więcej. Jestem ciekawa książki i tych efektów, których można dzięki niej osiągnąć 🙂

  Odpowiedz
 3. sylwiawes  12 maja 2020 11:44

  Kupiłam tą książkę mamie 🙂

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany