Wszystko, co chcesz wiedzieć o powiększaniu piersi – wywiad z ekspertem

Powiększanie i plastyka piersi nadal cieszy się niesłabnącą popularnością. Z dr. n. med. Tadeuszem Witwickim rozmawiamy na temat technik i mitów  towarzyszącym tym zabiegom. Wszystko, co chcesz wiedzieć o powiększaniu piersi !

shutterstock_174036797

Zastosowanie silikonowych implantów w powiększaniu piersi wciąż przoduje w statystyce przeprowadzanych zabiegów. To także metoda pozwalająca osiągnąć najbardziej przewidywalne rezultaty. Wyboru dokonuje się m.in. pomiędzy implantami anatomicznymi a okrągłymi. Należy dobrać ich odpowiedni rozmiar, w zależności od oczekiwań co do efektu pooperacyjnego, kierować się harmonią budowy ciała oraz szerokością podstawy piersi. Ostateczny kształt biustu widoczny jest po 3 miesiącachmówi dr n. med. Tadeusz Witwicki.

Wszystko, co chcesz wiedzieć o powiększaniu piersi – Autotransplantacja

Tym Paniom, które chętniej wybierają z gamy zabiegów z wykorzystaniem autologicznych tkanek poleca się powiększenie np. własną tkanką tłuszczową. Metoda ta może być też stosowana np. w przypadku uzupełniania wgłębień w piersi po wycięciu guza lub po prostu jako metoda powiększania lub rekonstrukcji piersi.

Wszystko, co chcesz wiedzieć o powiększaniu piersi – Obalamy mity

Jednym z częściej powtarzanych mitów na temat powiększania czy rekonstrukcji piersi jest ten, iż w przypadku choroby nowotworowej implanty uniemożliwiają późniejszą diagnostykę. „W przypadku rekonstrukcji piersi implantami mammografia jest utrudniona, lecz medycyna zna wiele innych metod pozwalających na skuteczne badanie. Co więcej, specjalne umieszczanie implantów, czyli umiejscawianie pod mięśniem, prowadzi w zasadzie do większej ekspozycji tkanek. Należy je badać metodą palpacyjną, USG czy rezonansem magnetycznym. Natomiast w metodach bez zastosowania implantu można wykonać tradycyjną mammografię” – wyjaśnia dr n. med. Tadeusz Witwicki. Równie często pojawia się pytanie odnośnie konieczności wymiany implantów. „Większość dobrych firm daje dożywotnią gwarancję na implant. Operacje korekcyjne (podczas których wymienia się implant) są związane jedynie np. ze starzeniem się tkanek, pojawiającymi się obwisłościami skóry, koniecznością dostosowania nowego implantu w wyniku przytycia lub np. znacznego schudnięcia” – mówi dr n. med. Tadeusz Witwicki.

Masz pytania? Zadaj je!

 Chciałabyś zadać jeszcze inne nurtujące Cię pytania? Zapraszamy na bezpłatne konsultacje z dr. n. med. Tadeuszem Witwickim, specjalistą z wieloletnim doświadczeniem, chirurgiem plastykiem, prekursorem oraz szkoleniowcem wielu metod powiększania i rekonstrukcji piersi w Polsce. Spotkanie odbędzie się 7 marca 2015 r., w godz. 9-15, w Gabinecie dr Tadeusza Witwickiego (ul. Nasturcjowa 6, Warszawa). Zadzwoń, zapisz się! Tel. 728-840-465

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (191 głosów, średnia: 4,41 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. lilkawodna  19 lutego 2015 07:59

  To nie dla mnie.

  Odpowiedz
 2. martucha180  19 lutego 2015 11:30

  Zostane przy tym, co dała natura.

  Odpowiedz
 3. bbo  19 lutego 2015 12:37

  Mi przybyły przez zimę 3 kg 🙁
  Ale za to piersi są większe 🙂
  Coś za coś!

  Odpowiedz
 4. basiaj  19 lutego 2015 18:08

  Jak się odchudzę, to piersi też będą mniejsze.

  Odpowiedz
 5. Gocha  23 lutego 2015 22:20

  Jako nastolatka zapierałam się że kiedyś powiększę sobie piersi. Później mi przeszło. Myślę, że jeśli ktoś nie cierpi na totalny zanik piersi to nie ma co się tym przejmować. Trzeba podkreślić inne swoje atuty, ładnie się ubrać, pomalować i pielęgnować swoje ciało, cieszyć się, że mogło być gorzej! 😉

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany