Wrzosy w doniczce – najmodniejsza jesienna dekoracja w doniczce

Fioletowe wrzosy, które kwitną we wrześniu na polach i łąkach zachwycają nas do pierwszych przymrozków, kiedy to ich bajeczne fiolety bledną, aż w końcu zupełnie nie znikną, aż do przyszłego roku. Jeśli ten jesienny symbol chcemy przenieść do swojego mieszkania czy domu, jest to możliwe. Warto to zrobić właśnie teraz, w czasie trwającego jeszcze wrzosowego sezonu. Pielęgnacja nie jest jednak najłatwiejsza. Podpowiadamy zatem co zrobić, aby roślina przyjęła się w twojej doniczce.

Spis treści:

Gdy we wrześniu zaczynają kwitnąć wrzosy w doniczce, pewnym jest już, że lato odeszło w niepamięć. Bajeczne wrzosowe pola są inspiracją dla fotografów. Aby poczuć jesienny klimat w zaciszu swojego domu lub mieszkania nie musisz jednak poprzestać wyłącznie na spacerach i oglądaniu zdjęć. Okazuje się, że wrzosy w domu możesz uprawiać także w doniczkach, co wymaga jednak specjalnej pielęgnacji. Należy też pamiętać, że będą nas zachwycały co najwyżej do początku zimy. Dla efektu jednak naprawdę warto!

źródło: www.pixabay.com

Wrzosy w doniczce – najmodniejsza jesienna dekoracja w doniczce

Wrzosy uprawiane w doniczkach nie będą tak okazałe, jak te znajdujące się w swoim naturalnym środowisku, czyli na polach i łąkach. I choć mniej bogate w kwiaty i mniej gęste, w mieszkaniu uda nam się wyhodować naprawdę piękne wersje, które, jeśli będziemy odpowiednio o nie dbać, zostaną z nami więcej niż miesiąc. Warto zatem m.in. dobrać odpowiednią ziemią oraz pilnować podlewania, a z pewnością poczujemy w domu iście sielski klimat. Wrzosy możesz  skomponować z zielonymi roślinami w sypialni – jak aloes, palma czy paproć.

Jak uprawiać wrzosy w doniczce?

Podstawą jest ziemia, w którą musisz się zaopatrzyć przy okazji kupna wrzosowych sadzonek. Nie są to trudne do nabycia produkty, wystarczy bowiem sklep ogrodniczy lub Internet. Najlepsza będzie ziemia kwaśna lub torf. Tylko do takiej można włożyć krzewinki, których nie należy podlewać do czasu, aż podłoże całkowicie nie wyschnie. Roślin nie można też przelać. Nie możesz dopuścić więc do sytuacji, gdy w podstawce będzie stała woda. Wówczas zgniją korzenie, a co za tym idzie, twój wrzos nadawać się będzie tylko do śmietnika. Podlewaj niezbyt obficie raz dziennie, a jeśli zdarzy ci się zapomnieć, krzewinki nie będą chować urazy. Doniczka nie powinna stać w ciemnym miejscu, ani w takim gdzie wrzos będzie narażony na ostry atak promieni słonecznych, czyli od strony południowej. Postaw ją w jasnym miejscu na parapecie.

Jesli będziesz przestrzegać tych zasad, twoje wrzosy w doniczce będą po prostu doskonałe!

 

Oryginalne doniczki dla wrzosów

Wrzos najpiękniej prezentować się będzie w oryginalnej doniczce. Zapomnij o tradycyjnych plastikowych osłonkach na rzecz naturalnych materiałów. Sadzonki pięknie będą prezentowały się w drewnie, kamieniu, wszelkiego rodzaju plecionkach i dzianinach. Odnajdą się też w nieoczywistych kształtach.

 

 

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (173 głosów, średnia: 4,72 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. janka1312  27 października 2018 12:38

  przepiękne – ja mam w domu, na balkonie i postawiłam także na grobach moich bliskich…

  Odpowiedz
 2. macierzanka  27 października 2018 17:08

  Pięknie się prezentują w tych doniczkach.

  Odpowiedz
 3. Magdalena  28 października 2018 18:09

  Piękna roślina :)z wrzosem związane są interesujące legendy np był rośliną magiczną dla Celtów, wiązali go z miłością. W Szkocji panny młode wierzyły, że wrzos w bukiecie ślubnym lub we włosach pomaga dochować wierności. Według legend fioletowy wrzos przynosi szczęście, a biały uchroni nas przed niebezpieczeństwem 🙂

  Odpowiedz
 4. J  28 października 2018 19:29

  uwielbiam je

  Odpowiedz
 5. Margaretkaw  28 października 2018 21:35

  Uwielbiam wrzosy 🙂

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany