10+ pomysłów na miłosne wróżby i zabawy na Walentynki!

Pomysły na najlepsze miłosne wróżby i zabawy na Walentynki! To dzień, w którym trudno jest zrobić coś oryginalnego i zaskoczyć partnera, szczególnie jeśli jesteśmy w związku od dawna i „przerobiliśmy” już randki w domu i na otwartej przestrzeni, zabawne prezenty, kwiaty czy miłosne liściki. Pamiętając o tym dylemacie, opisałyśmy dla Was ciekawe wróżby i zabawy na Walentynki, którymi możecie urozmaicić sobie obchody tego święta. Pomysły dla par i singli!

Spis treści:

Walentynkowe niespodzianki większość z nas kojarzy z czekoladowymi sercami, śmiesznymi kartkami z kotami, amorem lub przekornym hasłem, drobnymi prezentami i oczywiście czasem spędzonym we dwoje na popularnych rozrywkach, takich jak kino, uroczysta kolacja, teatr czy łyżwy. Za granicą równie popularne są jednak różnego rodzaju walentynkowe wróżby i gry, dzięki którym można poznać odpowiedzi na różne dręczące nas pytania i niepewności dotyczące sercowych spraw. Przedstawiamy pomysły na miłosne wróżby i zabawy na Walentynki, dzięki którym ten dzień będzie miał szansę stać się dla Was jednym z najbardziej wyjątkowych dni w roku!

Miłosne wróżby i zabawy na Walentynki! Wróżby dla singielek

1. Wróżba rozmarynowa

Jeśli samotna dziewczyna pragnie poznać oblicze swojego przyszłego męża powinna w poprzedzającą Walentynki noc włożyć pod poduszkę gałązkę rozmarynu. Dzięki temu nocą ujrzy we śnie jego twarz.

 

2. Wróżba jabłkowa

W dzień Walentynek na kartce wypisujemy męskie imiona, a obok niej na stole kładziemy jabłko. Zaczynamy odczytywać imiona na głos a jednocześnie wprawiamy jabłko w ruch tak, by jak najdłużej kręciło się wokół własnej osi. Imię, które odczytujemy w momencie zatrzymania jabłka będzie imieniem naszego przyszłego męża.

 

3. Wróżba radiowa

Innym sposobem na poznanie imienia przyszłego ukochanego jest włączenie radia w walentynkowy poranek. Męskie imię, które usłyszymy w nim jako pierwsze będzie tym, które wybrało dla nas przeznaczenie.

 

4. Wróżba z ptakami

Jeśli w Walentynki udamy się na spacer, możemy przy okazji wypróbować wróżbę z ptakami. W grę wchodzą jednak tylko trzy ich gatunki: wróbel, szczygieł i sowa. Jeżeli zobaczymy, że nad naszą głową przelatuje wróbel, porzućmy marzenia o życiu w bogactwie, bowiem oznacza to, iż nasz małżonek nie będzie zamożnym człowiekiem. I odwrotnie – jeśli zobaczysz szczygła lub usłyszysz jego ćwierkanie, czeka Cię bogaty mariaż. Usłyszenie pohukującej sowy zwiastuje natomiast… staropanieństwo.

 

Miłosne wróżby i zabawy na Walentynki! Wróżby dla par

1. Wróżba ze świecą

Para zakochanych zasiadająca w Walentynki do kolacji powinna postawić na stole zapaloną świecę, a następnie obserwować jej płomień. Jeżeli świeca pali się jasno, a płomień jest okazały, zwiastuje to, że Wasza miłość będzie silna, szczęśliwa i płomienna. Płomień, który się chwieje oznacza rychłą rozłąkę, palący się nierówno oznacza przeszkody i zawirowania, zaś płomień, z którego wystrzeliwują iskry – związek pełen namiętności.

2. Wróżba z igieł (akutomancja) dla osób w związku

Weź miskę w wodą i dwie igły różnej wielkości (mogą być szpilki krawieckie), a następnie dokładnie posmaruj obie igły tłuszczem (np. masłem lub olejem). Ostrożnie połóż na powierzchni wody najpierw jedną, a później drugą z nich. Dłuższa będzie symbolizować Twojego partnera, a krótsza Ciebie. Obserwuj ruch igieł na wodzie. Jeśli podpłyną do siebie i się połączą będzie to oznaczało trwały związek, a nawet ślub. Zatonięcie którejś z igieł zwiastuje zakończenie znajomości. Pozostawanie obu igieł na powierzchni symbolizuje brak zmian między Wami.

 

Miłosne wróżby i zabawy na Walentynki! Zabawy dla dwojga

1. Pytania i odpowiedzi

Jesteście pewni, że wiecie o sobie już wszystko? Przekonajcie się! Przygotuj kwestionariusz z różnymi oryginalnymi pytaniami, w rodzaju „Jaki był Twój najpiękniejszy dzień w życiu” czy „Gdybyś mógł odzyskać jakiś stracony przedmiot, co by to było”. Zrób dwie jego wersje, a następnie poproś partnera, by spisał lub głośno wypowiedział swoje odpowiedzi. Odwdzięcz się mu tym samym. To zaskakujące, jakich szczegółów można się w ten sposób dowiedzieć.

2. Gotowanie pełne niespodzianek

Jeśli planujecie spędzić Walentynki w domu możecie też spróbować wspólnego gotowania. Świetnym pomysłem jest przygotowanie faszerowanych pieczonych ziemniaków, które każde z Was wypełni innym, jak najbardziej zaskakującym farszem, a następnie poda ukochanej osobie. Pamiętajcie tylko, by nie zaglądać sobie przez ramię w czasie przygotowań!

3. Sztuka we dwoje

Zamówcie wcześniej płótno i farbki przeznaczone do „malowania po numerach”. W walentynkowe popołudnie zabierzcie się za stworzenie własnego dzieła sztuki, wypełniając farbką luki w oznaczonych miejscach. Gotowy obraz możecie powiesić np. nad Waszym łóżkiem.

Innym pomysłem jest zrobienie sobie własnej sesji zdjęciowej na ciekawy temat lub stworzenie kolażu z gotowego wiersza. Wystarczy, że wybierzecie długi miłosny liryk lub piosenkę, potniecie tekst na części, a później je pomieszacie i nadacie utworowi nowe brzmienie, dowolnie układając paski na czystej kartce.

4. Gdzie zaprowadzi nas los?

Ustawcie zajęcia tak, by mieć wolny dzień albo przynajmniej popołudnie. Wyjdźcie razem z domu i zdajcie się na los – wsiądźcie do pierwszego lepszego autobusu i zobaczcie, dokąd Was zawiezie. Możecie też wziąć rowery miejskie ze specjalnego punktu i pojechać „przed siebie”. Może po drodze zobaczycie ciekawą knajpkę, której nie znaliście? Może zajedziecie do Zoo albo ogrodu dendrologicznego? Zdajcie się na los i koniecznie spróbujcie czegoś nowego!

5. Twister

Pamiętacie grę, która w latach 90. święciła prawdziwe trumfy? W walentynki możecie zagrać w nią z ukochanym, przy dźwiękach energetycznej muzyki. Dużo śmiechu i bliskości – gwarantowane!

Szukasz innych pomysłów na Walentynki? Sprawdź także:

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (260 głosów, średnia: 4,29 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. Wusia  3 lutego 2018 17:12

  Fajne!

  Odpowiedz
 2. martucha180  3 lutego 2018 17:13

  Jakoś nigdy nie słyszałam o wróżbach na walentynki…

  Odpowiedz
  • Tara  4 lutego 2018 11:28

   Ja też 😉

   Odpowiedz
  • Aneta  6 lutego 2018 13:36

   I ja 😉

   Odpowiedz
 3. agasam9  4 lutego 2018 23:43

  ale fajne…. uwielbiam takie niewinne zabawy

  Odpowiedz
 4. Hidari11  5 lutego 2018 05:56

  Prawie jak zabawy w Andrzejki.Coś innego niż wychodzenie do kina albo do restauracji. Można lepiej się bawić w zaciszu domowym. I nie tylko z chłopakiem, mężem, ale koleżankami, które także nikogo nie mają. Wieczór singielek.

  Odpowiedz
 5. arunia  10 lutego 2021 23:26

  Ja właśnie wychodzę na imprezę walentynkową, może się przydadzą takie zabawy 😉

  Odpowiedz
 6. Magdalena  12 lutego 2023 19:58

  Fajne pomysły 🙂

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany