Wózek do biegania dla aktywnej mamy TFK Mono Sport

Coraz więcej osób zwraca uwagę na swój wygląd i wybiera aktywne spędzanie czasu. Jak wynika z badań co trzecia osoba uprawiająca sport biega i naprawdę widać to na każdym kroku. Młodzi rodzice a zwłaszcza mamy również chcą być fit. Niestety od razu rodzi się pytanie: co zrobić z dzieckiem podczas biegania? Oczywiście zabrać je ze sobą! 

Wózek do biegania dla aktywnej mamy

Wspólne chwile budują więź

Młoda mama czy tata w początkowym okresie życia swojego maluszka chcą spędzać z nim jak najwięcej czasu. To zrozumiałe. Jednak uprawianie sportu nie musi wcale oznaczać rozstania. 

Sport a zwłaszcza bieganie z powodzeniem można uprawiać z dzieckiem. Producenci wózków dziecięcych pomyśleli o rodzicach i ich pociechach projektując specjalne wózki. Pamiętajmy że spędzając aktywnie czas z dzieckiem nie tylko budujemy więź ale uczymy go zdrowych nawyków które być może zostaną z nim przez całe życie.

Wózek do zadań specjalnych

Powiedzmy sobie szczerze tradycyjny wózek do biegania się nie nadaje. Małe koła, często duża waga oraz wywrotność eliminują go już na starcie. Każdy kto chociaż raz próbował pchać „spacerówkę” w trudnym terenie wie o czym mowa. 

Wózek do biegania musi być przede wszystkim bezpieczny i komfortowy dla naszego dziecka. Następnie powinien spełniać szereg parametrów tak by aktywność przebiegała przyjemnie również dla rodzica. 

Nie zapomnijmy o tym że odpowiedni wózek powinien posiadać atest wózka do biegania. Dobrym wyborem spełniającym te wszystkie wymagania będzie wózek TFK Mono Sport.

Obowiązkowe wyposażenie

Biorąc pod uwagę wygodę i bezpieczeństwo naszego dziecka zwróćmy uwagę na wielkość i regulację siedziska oraz pasy. Te ostatnie powinny być szerokie, pięciopunktowe najlepiej wyposażone w miękkie nakładki. 

Wybierając wózek do biegania bierzmy pod uwagę aktywność nie tylko w mieście ale i trudnym terenie. Dobry wózek powinien posiadać duże amortyzowane koła które zniwelują nierówności terenu oraz hamulec najlepiej tarczowy z możliwością hamowania ręcznego. 

Przy zakupie sprawdźmy wózek pod kątem jego stabilności i przyczepności do podłoża. W przypadku skrętnego przedniego koła dobrze by wózek posiadał możliwość blokowania go w razie potrzeby.

Na co jeszcze zwrócić uwagę przy wyborze wózka do biegania?

Wózek do biegania dla aktywnej mamy

Aktywność na świeżym powietrzu odbywa się bez względu na pogodę więc ważne by materiał z którego wykonano wózek był wodoodporny i łatwy w czyszczeniu. Dobrze kiedy w wyposażeniu mamy elementy odblaskowe, osłonę na deszcz i parasolkę chroniącą przed słońcem. 

Ważnym i często pomijanym szczegółem jest łatwość składania wózka. Zwróćmy uwagę czy jesteśmy w stanie zrobić to bez większych problemów nawet trzymając dziecko na rękach.

Klasyczna kolorystyka

Jeżeli chodzi o kolorystykę wózków Mono Sport do wyboru mamy elegancką szarość, wojskową zieleń, klasyczną czerń, ciekawy antracyt, jasny brąz oraz modny granat. Kolorystyka wzorowana naturą nigdy nie wychodząca z mody. 

Co jeszcze wyróżnia wózek TFK Mono Sport?

Wózek Mono Sport to bardzo nowoczesny wózek spełniający wszelkie normy bezpieczeństwa testowany przez niemiecką instytucję testową TÜV. Wyposażony jest w 12-calowe koła do wyboru komorowe lub pompowane. 

Duża ilość schowków, oraz duży kosz pod siedziskiem pozwolą zabrać wszystko co potrzebne na spacerze a nawet więcej. Warto wspomnieć, że wózek posiada dodatkowe wyposażenie w postaci dostawki (deskorolki) dla rodzica lub dla starszego dziecka oraz uchwyt na kubek. 

Jeśli szukasz wózka idealnego nie tylko na spacery wózek TFK Mono Sport będzie najlepszym wyborem. Z pewnością będzie to wózek który spełni wszystkie Twoje wymagania nawet te największe. 

Tacierzyństwo – jak zmienia się świat mężczyzny po przyjściu na świat dziecka?

Tacierzyństwo – jak zmienia się świat mężczyzny po przyjściu na świat dziecka?

„Tata”, „ojciec”,  czy „stary” to tylko niektóre z określeń, jakimi w przyszłości będzie się do Ciebie zwracać Twoje dziecko. Które z tych określeń będzie używane w odniesieniu do Ciebie, w głównej mierze będzie zależało tylko

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (24 głosów, średnia: 4,67 z 5)
zapisuję głos...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany