Nieperfekcyja pani domu: „Wojowniczki” – książka, która Wam w tym pomoże

Książka okrzyknięta najlepszym poradnikiem parentingowym dla współczesnych kobiet.

 Wydawnictwo Kobiece ogłosiło premierę swojego najnowszego poradnika skierowanego do wszystkich kobiet. Jego znamienny tytuł brzmi Wojowniczki.

Ten rewelacyjny, błyskotliwie napisany poradnik – stanowiący zbiór osobistych zapisków autorki dotyczących jej codziennych przeżyć i problemów rodzinnych – zawiera mnóstwo skutecznych porad dotyczących tego, jak wyrwać się z pułapki feminizmu i wizji doskonałej pani domu. Glennon Doyle Melton, poruszając trudne do udźwignięcia tematy, o których zwykle nie mówi się w debatach publicznych, zaprasza swoje czytelniczki na unikaną sesję autoterapii, podczas której będą one mogły przyjrzeć się z bliska własnemu życiu i zrozumieć, że życie trzeba po prostu nauczyć się akceptować, bez względu na to, jak chaotyczne może się ono wydawać.

wojowniczki książka

Oto przesłanie skierowane do wszystkich kobiet od Glennon Doyle Melton, mężatkę z 12-letnim stażem, matkę trojga dzieci i autorkę jednego z najsłynniejszych blogów parentingowych w USA – Momastery.com:

Kobiety, przestańcie na siłę dążyć do zachowania podyktowanej społecznie i kulturowo nieosiągalnej doskonałości. Kiedy zaakceptujecie życie takim, jakim ono naprawdę jest, i kiedy przejrzycie na oczy, że macie prawo do własnych wyborów, które niekoniecznie podobają się innym, wtedy w końcu same się przekonacie, że dopiero po zmianie nastawienia do życia ono samo ulegnie niesamowitej zmianie – na lepsze, rzecz jasna. 

To książka dla wszystkich kobiet, które codziennie godzą to, co wydaje się niemożliwe do pogodzenia.

Wojowniczki to niezwykle odważna, ale zarazem bardzo zabawna książka o tym, jak się nie poddawać i żyć pełnią życia” – Geneen Roth, autorka książki Kobiety, jedzenie i Bóg

„Inspirujący przewodnik. Dopiero gdy Glennon poddała się losowi i otworzyła na to, co niesie każdy dzień, była w stanie spełnić swoje najskrytsze pragnienia: dotrzeć do innych i pozwolić, by inni dotarli do niej. Ta książka to ucieleśnienie łagodnych słów mądrości napisanych przez kobietę dręczoną przez irracjonalną, acz niesłabnącą nadzieję”.

– „Kirkus Reviews”

 „Szczera do bólu. Pisanie – czy, jak określa je Glennon Melton, „wywnętrznianie się” – to dla autorki swoista terapia i walka z samotnością, a także nauka pokory oraz akceptacji siebie takim, jakim jest naprawdę – bez retuszu”.

– „Publishers Weekly”

 „Lektura Wojowniczek przypomina rozmowę przy kawie z najbliższą przyjaciółką, z którą dzielimy wszystkie swoje lęki, nadzieje i pragnienia. Z takiego spotkania wychodzi się wypoczętą, pełną energii i z poczuciem, że nie jesteśmy same. Nie jest to z całą pewnością książka, którą po przeczytaniu odkłada się i mówi: „Jest dobra”. To taki rodzaj książki, którą po lekturze wprawdzie się odkłada, ale potem idzie się do księgarni i kupuje więcej egzemplarzy, ponieważ już wiesz, że będzie jej potrzebować któraś z Twoich znajomych”.

– Examiner.com

 

 • Wydawnictwo: Kobiece
 • Oprawa: miękka ze skrzydełkami
 • Format: 135×205 mm
Yves Rocher

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (159 głosów, średnia: 4,18 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. Żanett  10 lutego 2016 10:14

  Szczerze przyznam, że nie czytam tego typu książek. A już na pewno poradników, które mają w tytule coś w stylu „Jak być szczęśliwym” 🙂 Ale jeśli ktoś czytuje takie lektury, to czemu nie.

  Odpowiedz
 2. lilkawodna  10 lutego 2016 10:56

  Cos dla mnie. Ja cały czas próbuje sobie i innym udowodnić, że jestem najlepszą żoną , matką i Panią domu. Do tego najlepiej gotuje, mam zawsze porządek i super figurę. Tylko nie mam czasu dla siebie i ciągle chodzę zmęczona.

  Odpowiedz
 3. martucha180  10 lutego 2016 11:54

  A żeby zmienić owo nastawienie, polecam książkę Gretchen Rubin „Lepiej! 21 strategii, by osiągnąć szczęście”. Tak naprawdę wszystko to zalezy od wypracowania odpowiednich nawyków, oczywiście w zgodzie z własną osobowością i samoświadomością.

  Odpowiedz
 4. bbo  10 lutego 2016 12:03

  W sumie mogę zajrzeć do niej. Ale ja już doszłam dawno do wniosku, ze jestem nieperfekcyjna i już to zaakceptowałam 🙂 Moja „nieidealnosć” nie jest przeszkodą w byciu szczęśliwą 😀

  Odpowiedz
  • magda6915  17 lutego 2016 21:27

   Tak samo uważam 🙂 Choćby nie wiem jak się starać raczej nigdy nie będzie się perfekcyjnym

   Odpowiedz
 5. plum12  10 lutego 2016 13:24

  Dokładnie tak jak pisze „bbo” bycie perfekcyjna nie oznacza szczęśliwą, trzeba pokochać siebie ze swoimi słabościami i nie dążyć na uparciucha w każdej dziedzinie do perfekcji. A niestety świat od nas tego wymaga.
  Książkę chętnie bym przeczytała w wolnej chwili.

  Odpowiedz
 6. Ewcia  10 lutego 2016 19:17

  Ciekawa propozycja!

  Odpowiedz
 7. gusia.  10 lutego 2016 19:54

  Doskonała na prezent np.dla koleżanki.

  Odpowiedz
 8. Aneta  10 lutego 2016 22:20

  Książka wydaje się ciekawa, choć nie przepadam za poradnikami 🙂

  Odpowiedz
 9. sylwiawes  11 lutego 2016 11:18

  Ciekawa propozycja 🙂

  Odpowiedz
 10. Ewelina  11 lutego 2016 19:49

  Średnio przepadam za poradnikami, raczej nie sięgnęłabym po tę książkę, ale jak ktoś lubi taki rodzaj lektury to czemu nie. 🙂 Co kto lubi.

  Odpowiedz
 11. Anita  15 lutego 2016 20:12

  myślę, że może to być naprawdę ciekawe..

  Odpowiedz
 12. luna341  22 lutego 2016 20:03

  Nigdy nie będe perfekcyjna i nie darze do perfekcyjności

  Odpowiedz
 13. Patriszia  28 marca 2016 08:09

  Niestety nie lubię poradników. Dla kogoś kto je lubi i zmaga się z takimi problemami książka może być fajna. Nie ma co ślepo dążyć do perfekcyjności, trzeba zaakceptować siebie takim jakim się jest.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany