Czy woda termalna jest dobra na trądzik?

Spis treści:

Woda termalna do twarzy to naturalny, wysoko zmineralizowany kosmetyk, który w wyraźny sposób poprawia kondycję skóry. Ale – czy woda termalna na trądzik to dobry pomysł? 

 

Rodzaje trądziku

Trądzik jest chorobą skóry, która pojawia się w każdym wieku. Trądzik młodzieńczy dotyka młode osoby najczęściej w przedziale wiekowym 12-18 lat. Charakteryzuje się ropnymi wykwitami, które mogą pozostawiać bliznowce. Trądzik pojawia się także u osób starszych i jest zazwyczaj trudny do zdiagnozowania. Wynika to z faktu, że przybiera inną postać niż trądzik młodzieńczy z typowymi wypryskami ropnymi. Występuje raczej w postaci łagodniejszej i w innych partiach twarzy – na bocznych partiach policzków, żuchwie, w okolicach ust.

Rodzaje trądziku:

  • trądzik zaskórnikowy niezapalny:
    • zaskórniki zamknięte – zablokowane w mieszku włosowym łój i bakterie w postaci jasnych plamek,
    • zaskórniki otwarte – powstają, gdy ulokowane w porach jasne plamki dochodzą do powierzchni skóry,
  • trądzik zapalny:
    • trądzik krostkowy – krostki koloru czerwonego z jasną, ropną końcówką na czubku,
    • trądzik grudkowy – w postaci różowych, wrażliwych na dotyk zmian na skórze,
    • trądzik guzkowy – twarde pryszcze, sprawiające ból przy dotykaniu pryszcze,
    • trądzik cystowy – ropne, duże torbiele na skórze, bolesne i głębokie, zwykle powodują blizny,
    • nacieki – efekt rozprzestrzenienia się stanu zapalnego w okolicach zainfekowanych gruczołów łojowych,
    • trądzik różowaty – przypomina wysypkę, charakteryzuje się wykwitami rumieniowymi i krostkowymi. Dotyka głównie kobiety po 30 r.ż.

Przyczyny trądziku

Przyczyny trądziku są złożone. W przypadku trądziku młodzieńczego ogromną rolę odgrywają hormony, głównie androgeny oraz nadaktywność gruczołów łojowych oraz nadmiar sebum. Chorobie sprzyja zdolność do rogowacenia ujść mieszków włosowych w wyniku nadmiernego namnażania się keratynocytów, czyli komórek naskórka. Kolejnym czynnikiem są bakterie Propionibacterium Agnes, których nadmierna proliferacja zachodzi w zaczopowanych mieszkach włosowych. Owocem zastoju łoju oraz namnażania się bakterii są stany zapalne skóry. Trądzik u osób dorosłych może mieć różne przyczyny. Upatruje się ich w stresie, zanieczyszczeniach środowiska, wpływie niektórych związków zawartych w kosmetykach, np. substancji oleistych i silikonów, stosowaniu niektórych leków, np. hormonalnych, diecie bogatej w produkty wysoko przetworzone o wysokim indeksie glikemicznym.

Leczenie trądziku

Leczenie trądziku powinno przebiegać na trzech płaszczyznach: stosowaniu bardzo dobrej jakości preparatów kosmetycznych, zmianie trybu życia – w tym diety oraz, jeśli istnieje taka potrzeba, terapii farmakologicznej ustalonej przez lekarza dermatologa. Do codziennej pielęgnacji twarzy polecamy naturalną Wodę Termalną z Vichy o właściwościach łagodzących, wzmacniająco-ochronnych oraz regenerujących, wspierających leczenie trądziku.

Woda termalna na trądzik

Jakie jest zastosowanie wody termalnej do twarzy w kosmetologii i czy jest to odpowiedni produkt do pielęgnacji skóry z problemami? Tak. Ze względu na unikalny skład wody termalne polecane są do każdego rodzaju cery. Charakteryzują się wysokim stężeniem minerałów, wspierających naturalną barierę ochronną naskórka. Poprawiają kondycję skóry, przywracają jej równowagę i zwiększając elastyczność naskórka. Redukują zaczerwienienia, wspomagają leczenie trądziku. Na trądzik możesz także spróbować wodę różaną.

Woda Termalna na trądzik Vichy

Woda Termalna Vichy zawiera aż 15 cennych dla zdrowia skóry minerałów i słynie ze swoich właściwości ułatwiających wymianę komórkową i stymulujących mechanizmy obronne organizmu. Działa również antybakteryjnie, przeciwzapalnie i przeciwtrądzikowo, przyspiesza gojenie się ran, zmniejsza skłonność do powstawania zaskórników, eliminuje świąd. Koi skórę wrażliwą.  Wspiera profesjonalną pielęgnację, przywracając skórze naturalny i promienny wygląd.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (248 głosów, średnia: 4,42 z 5)
loading... zapisuję głos...