Woda – jaką należy pić, żeby być zdrowym?

Jak wybrać najlepszą wodę?

woda

pixabay.com

Wybierając wodę, należy sugerować się własnymi potrzebami. Tym, czy chcemy się napić po to, by ugasić pragnienie i nawodnić organizm, czy raczej zależy nam na uzupełnieniu określonych składników. Skład mineralny na etykiecie to informacja, którą powinniśmy się kierować przy wyborze.

Warto zwrócić uwagę nie tylko na ilość ogólnych składników, ale też poszczególne minerały. Osobom pijącym duże ilości kawy poleca się wodę z dużą zawartością magnezu (ok. 50 mg na 1l), mającym problemy trawienne i kłopoty z kośćmi – napój o zwiększonej ilości wapnia (min. 150 mg na 1l). Chcącym szybko zwalczyć zatrucie alkoholowe lub obniżyć poziom cukru we krwi podaje się bogatą w wodorowęglany. Lepiej sięgać też po takie, które mają niewielką ilość sodu (poniżej 200 mg), by nie podnosić zbytnio ciśnienia.

Oczywiście nie należy kupować wód smakowych, ponieważ to zwykłe mieszanki niekorzystnych dla nas substancji, w tym cukru, konserwantów i sztucznych aromatów. Mają mnóstwo kalorii!

Jaka woda jest dobra według Was? Po jaki rodzaj najczęściej sięgacie?

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (73 głosów, średnia: 4,79 z 5)
zapisuję głos...
Jeżeli spodobał Ci się artykuł, to odwiedzaj nas regularnie i czytaj codzienne newsy. Za każe odwiedziny dostajesz punkty, za które możesz otrzymać różne nagrody – bez żadnych opłat. Jeśli chcesz się zarejestrować kliknij.

Chcesz wiedzieć więcej o naszym programie? Kliknij: Zasady w pigułce
Komentarze
 1. Kika07645  8 sierpnia 2017 05:30

  Najcześciej piję wodę mineralną nisko lub średniozmineralizowana. Wód smakowych nie kupuję bo wiem, że jest w nich dużo niepotrzebnego cukru, którego w naszej diecie i tak nie brakuje

  Odpowiedz
 2. Aromer0209  8 sierpnia 2017 16:33

  Nie wiedziałam, że woda niskozmineralizowana może wypłukiwać minerały z organizmu. Zawsze wypieram wodę mineralną, a nie źródlaną, ponieważ gdzieś wyczytałam, że mineralna jest jakby bardziej czysta, ponieważ naturalnie jest chroniona przez głębsze warstwy ziemi.

  Odpowiedz
 3. martucha180  8 sierpnia 2017 19:01

  Woda zdrowia doda.

  Odpowiedz
 4. Agata  9 sierpnia 2017 01:12

  Tylko niskosodowa 🙂

  Odpowiedz
 5. Ela  29 sierpnia 2017 14:20

  Ja stawiam na wodę mineralną, bogatą w magnez i wapń – moją ulubioną białą Piwniczankę 🙂

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.