Woda – jaką należy pić, żeby być zdrowym?

Woda to podstawa. Należy wypijać jej 2 litry dziennie. Większość z nas nie wie jednak, po którą najlepiej sięgnąć w sklepie. Niewielu rozróżnia też wodę mineralną od źródlanej i stołowej. Która z nich jest najbardziej wartościowa?Jaką wodę należy pić, by dostarczyć organizmowi niezbędnych składników? Zapraszamy do lektury.

woda

pixabay.com

Zobacz także: Matcha, kombucza czy sok z brzozy? Oto napoje na ugaszenie letniego pragnienia

Woda zdrowia doda

Wielu z nas każdą butelkowaną wodę uważa za mineralną. Niektórzy w ogóle nie zwracają uwagi na to, po jaką sięgają w sklepie. A to poważny błąd! Woda oczyszcza z toksyn, reguluje temperaturę ciała i metabolizm. Sprawia, że nasze ciało oraz włosy wyglądają zdrowo. Regularne picie wody mineralnej jest cennym uzupełnieniem codziennej diety i ważnym składnikiem profilaktyki zdrowotnej.

Warto też pamiętać o tym, że wody dostępne na rynku różnią się składem mineralnym, miejscem wydobycia oraz ilością cennych składników. Wybierając odpowiednią dla siebie, nie należy kierować się więc ogólnymi, utartymi sądami, a własnymi potrzebami i etykietami na butelkach.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (73 głosów, średnia: 4,79 z 5)
zapisuję głos...
Jeżeli spodobał Ci się artykuł, to odwiedzaj nas regularnie i czytaj codzienne newsy. Za każe odwiedziny dostajesz punkty, za które możesz otrzymać różne nagrody – bez żadnych opłat. Jeśli chcesz się zarejestrować kliknij.

Chcesz wiedzieć więcej o naszym programie? Kliknij: Zasady w pigułce
Komentarze
 1. Kika07645  8 sierpnia 2017 05:30

  Najcześciej piję wodę mineralną nisko lub średniozmineralizowana. Wód smakowych nie kupuję bo wiem, że jest w nich dużo niepotrzebnego cukru, którego w naszej diecie i tak nie brakuje

  Odpowiedz
 2. Aromer0209  8 sierpnia 2017 16:33

  Nie wiedziałam, że woda niskozmineralizowana może wypłukiwać minerały z organizmu. Zawsze wypieram wodę mineralną, a nie źródlaną, ponieważ gdzieś wyczytałam, że mineralna jest jakby bardziej czysta, ponieważ naturalnie jest chroniona przez głębsze warstwy ziemi.

  Odpowiedz
 3. martucha180  8 sierpnia 2017 19:01

  Woda zdrowia doda.

  Odpowiedz
 4. Agata  9 sierpnia 2017 01:12

  Tylko niskosodowa 🙂

  Odpowiedz
 5. Ela  29 sierpnia 2017 14:20

  Ja stawiam na wodę mineralną, bogatą w magnez i wapń – moją ulubioną białą Piwniczankę 🙂

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.