Woda księżycowa – jak działa i jak ją przygotować?

Choć sam pomysł budzi wiele kontrowersji to ponoć kto raz o nim słyszał nie omieszkał choć raz wypróbować. Woda księżycowa, bo o niej mowa to napój, który według starożytnych wierzeń ma oczyszczać ze złej energii przenosząc te dobre prosto z kosmosu, a do tego działać odmładzająco czy nawet zwiększać płodność. Nie znajdziesz jej na sklepowych półkach, ale możesz przygotować samodzielnie i całkowicie za darmo. Jak działa ten magiczny eliksir?

Spis treści:

woda księżycowa

Woda księżycowa jest naładowana dobra energią/Fot. fijulanam468, Freepik

Co to jest woda księżycowa?

Woda od zarania dziejów była symbolem natury i życia. Księżyc z kolei jest symbolem oświecenie, wieczności, rytmu czasu oraz cyklicznego odradzania się. Nie dziwi więc fakt, że już od dawien dawna wodzie księżycowe zaczęto  przypisywać szereg dobroczynnych właściwości. Wystarczyło wystawić szklane naczynie z wodą w pełni księżyca, aby kosmiczna energia przeniosła się na zawartość płynu. Jego światło miało moc oczyszczania ze złej energii. Ile w tym prawdy – dokładnie nie wiadomo. W sieci jednak krążą filmiki na temat tego „kosmicznego napoju” i efektów jakie można przy jego pomocy osiągnąć. Co więcej, woda księżycowa ponoć sprawdza się także jako narzędzie w medytacji czy rytuałów wzmacniających jakieś pragnienie czy marzenie, czy po prostu tych urodowych.

szklanka wody na niebieskim tle

Wodę należy umieścić w szklanym naczyniu/Fot. KamranAydinov, Freepik

Pomysły na wykonanie tatuażu z księżycem szukaj w poniższym artykule:

Jak przygotować wodę księżycową?

Przygotowanie wody księżycowej nie wymaga wielu wysiłków. Zaleca się jednak, aby w miarę możliwości pochodziła ona z naturalnego źródła np. strumyka czy studni. Jeśli nie jest to dla nas wykonalne można alternatywnie użyć także zwykłej wody z krany, którą uprzednio należy zagotować i przestudzić. Następnie umieszczamy ją w czystym, szklanym naczyniu. Jego kształt nie ma tu znaczenia. Może to być więc zarówno miska, szklanka, dzbanek czy butelka. Następnie wystawiamy je na zewnątrz tak, aby było ono w bezpośrednim działaniu blasku księżyca. Pojemnik pozostawiamy na całą noc, czyli od zachodu do wschodu słońca. Tym sposobem działanie Luny będzie w pełni wykorzystane.

Czym jest księżycowe mleko? Czytaj tutaj:

Woda księżycowa w wierzeniach

Chcąc zgłębić wiedzę na temat wody księżycowej należało by sięgnąć do historii. W wielu miejscach świata była ona narzędziem energetycznym o wielkiej mocy. Okazuje się, że w kulturze chińskiej panowało przekonanie, że picie wody księżycowe wspomaga leczenie pewnych dolegliwości zdrowotnych, więc wykorzystywano ją w medycynie naturalnej, z kolei Celtowie wierzyli, że taki magiczny napój oczyszczał zarówno ciało, jak i duszę. Natomiast w kulturze hinduskiej woda księżycowa miała przywracać spokój emocjonalny.

księżyc na niebie

Woda księżycowa ma moc odmładzania ciała i uspokojenia ducha/Fot. wirestock, Freepik

Jak wykorzystywać wodę księżycową?

Wodę księżycową można wykorzystywać na szereg sposobów. Można nią zarówno stosować na skórę, np. do przemywania ciała czy mycia włosów, jak i używając jej do przedmiotów. Można nią np. przecierać kryształy, aby jeszcze piękniej lśniły czy pryskać nią ubrania. Co ciekawe, ci którzy spróbowali magicznego działania wody księżycowej przekonują także, że podlane nią rośliny piękne rosną i zachowują swoją dobrą kondycję.

O wpływie faz księżyca na nasze samopoczucie piszemy w tym tekście:

Jak działa woda księżycowa?

Choć wykorzystywanie wody księżycowej wywodzi się z innych kultur, to stopniowo i u nas zaczęto coraz częściej pochylać się na tym tematem. Jej działanie bowiem ma sprzyjać dbaniu o siebie. Zwolennicy tej metody są zdania, że picie wody księżycowej podczas medytacji przekłada się na odzyskania emocjonalnego spokoju i wsparcia duchowej transformacji. Z kolei przemywanie nią ciała pomaga oczyścić ze złych energii i negatywnych myśli. Picie wody księżycowej ma także zwiększać płodność oraz działać odmładzająco, a płukanie nią włosów przyspieszać ich wzrost i zapobiegać wypadaniu.

 

 

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (2 głosów, średnia: 5,00 z 5)
loading... zapisuję głos...