Wniosek o podwyżkę – kiedy i jak napisać?

Wiele osób pragnie podwyżki wynagrodzenia. Zwłaszcza gdy od lat pracuje w jednej firmie i ma duże doświadczenie – większe niż inni pracownicy. Kiedy najlepiej złożyć wniosek o podwyżkę? Jak go napisać? Przeczytaj.

Spis treści:

Wniosek o podwyżkę – kiedy najlepiej złożyć?

To ważne, kiedy składa się wniosek o podwyżkę wynagrodzenia. Jeśli sytuacja w firmie jest stabilna, pracodawca na pewno podejdzie przychylniej do prośby o podwyżkę. Trzeba mieć też odpowiednie argumenty, aby uzasadnić swoją prośbę. Jeśli prośba będzie dobrze uargumentowana, pracodawca może pozytywnie ją rozpatrzyć lub zwiększy się na to szansa. Kiedy najlepiej zapytać o podwyżkę wynagrodzenia?

  • Jeśli firma ma stabilną sytuację – zarówno finansową, jak i w kwestii nastrojów panujących w przedsiębiorstwie.
  • Gdy w firmie trwa akcja podwyżkowa, warto upomnieć się o swoją.
  • W momencie, gdy zbliża się koniec roku finansowego. Wówczas planowany jest nie tylko budżet, ale i podwyżki.
  • Jeśli twój projekt osiągnie sukces, warto zasugerować pracodawcy podwyżkę.
  • Gdy przejmiesz większą ilość zadań od kogoś innego, na co potrzeba przecież więcej czasu.
  • W momencie, gdy dostaniesz propozycję współpracy z inną firmą. Jeśli szef cię ceni, może zasugerować podwyżkę, żebyś tylko został na swoim stanowisku.
  • Jeśli nabędziesz nowe umiejętności i będziesz mieć wyższe kwalifikacje niż współpracownicy na podobnym stanowisku.

Jak uzasadnić wniosek o podwyżkę?

Chcesz przekonać szefa, że zasługujesz na podwyżkę wynagrodzenia? Musisz mieć mocne argumenty, żeby go przekonać. Pomyśl, jak od początku przebiegała twoja kariera w firmie. Uzasadnienie wniosku o podniesienie wynagrodzenia możesz podeprzeć np. faktem, że twoje kompetencje się rozwinęły. Możesz też powołać się na argument, że jesteś wydajny lub wyróżniasz się umiejętnościami czy osiągnięciami na tle innych pracowników.

Awansowałeś? Warto wspomnieć o tym szefowi. Możesz również napomknąć o m.in. większym zakresie obowiązków, wieloletniej lojalności czy dużej odpowiedzialności, jaką na siebie bierzesz. Najważniejsze, aby argumentować spokojnie i rzeczowo. Nie wywieraj presji na przełożonym, bo to źle odbije się na waszych relacjach. Sprawdź, jak wygląda rozliczenie dnia, gdy podczas pracy nagle zachorujesz: https://www.ingksiegowosc.pl/news/sprawy-kadrowe/zwolnienie-lekarskie-w-czasie-dnia-pracy-rozliczenie.

Podanie o podwyżkę wynagrodzenia – napisz sam!

Wzór podania o podwyżkę musi wyglądać w określony sposób. Powinny znaleźć się w nim poszczególne zwroty grzecznościowe, oczywiście z uwagi na szacunek do szefa firmy. Należy też przedłożyć przełożonemu m.in. swoje sukcesy, które wpłynęły na rozwój przedsiębiorstwa.

W dokumencie należy zebrać informacje, takie jak data i miejsce sporządzenia podania. Trzeba prawidłowo określić tytuł dokumentu, a także zawrzeć w nim dane – zarówno swoje, jak i firmy. Należy też oczywiście odpowiednio uzasadnić prośbę o podwyżkę, a więc opisać swoje wyniki i zaangażowanie w rozwój firmy. Konieczny będzie odręczny podpis na przygotowanym dokumencie.

Artykuł sponsorowany.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (13 głosów, średnia: 4,46 z 5)
loading... zapisuję głos...