Wnętrze w stylu POP ART – materiał poradnikowy

POP ART to styl z założenia wielkomiejski. Stawia na formy uproszczone i dobitne, dzięki czemu jest doskonale znany nie tylko koneserom sztuki. Zdecydowane kolory, proste i schematyczne wzornictwo potrafi zmienić kanapę w wielkie usta, a starą fotografię gwiazdy we współczesną ikonę. Kto nie chciałby mieć w swoim pokoju słynnego portretu Marylin Monroe autorstwa Andy’ego Warhola? Empik od lat jest promotorem sztuki, teraz obok albumów reprezentujących niemal wszystkie jej style, zaprasza do zabawy dodatkami, dzięki którym każdy pokój nabierze indywidualnego charakteru.

Wnetrze w stylu POP ART (1)

Na ukształtowanie się stylu POP ART znaczny wpływ wywarł konsumpcyjny charakter europejskiej kultury drugiej połowy XX wieku, a zwłaszcza mechanizmy reklamy. Dziś POP ART kojarzymy głównie z jego nowojorskim wydaniem, a mało kto pamięta, że powstał w innej wielkiej metropolii, Londynie. Od początku charakteryzowały go eklektyzm, mieszanie różnych gatunków sztuki oraz kompozycji przedmiotów codziennego użytku. Od chwili powstania POP ART nawiązywał do cywilizacji wielkomiejskiej i kultury masowej, a zapożyczenia czerpał z dadaizmu i surrealizmu.

Amerykańska odmiana stylu pojawiła się 10 lat później, w latach 60. XX wieku. Jaskrawe barwy w zestawieniu z mdłymi kolorami, gigantyczne formaty i zwrot ku formom figuratywnym to jego charakterystyczne cechy. Na nowym lądzie kierunek urósł do miana najważniejszego zjawiska artystycznego – również dzięki skandalom artystycznym i gwałtownym protestom jakie budził.

W swoim popularnym wydaniu z galerii sztuki szybko zawędrował do naszych domów, ale także i garderoby. Sukienki czy torebki z POP ART-owym nadrukiem wielokrotnie powracały na wybieg. Drobne dodatki w stylu POP ART-u do dziś są ulubionym uzupełnieniem mieszkań młodego i średniego pokolenia. Ożywiające kolory, proste formy i kultowe wizerunki pop kultury od lat mają wielu swoich zwolenników.

Wnetrze w stylu POP ART (2)

Specjalnie dla nich Empik przygotował kolekcję akcesoriów i dodatków „POP ARTowy trend”, które nawiązują do twórczości najsłynniejszych przedstawicieli sztuki popularnej, takich jak Andy Warhol czy Roy Lichtenstein. Kolekcja „POP ARTowy trend” charakteryzuje się popartowskim designem i kolorystyką. Można w niej znaleźć poduszki z komiksowym nadrukiem, bogaty wybór unikalnych ramek, kolorowych budzików czy oryginalnych świeczników w kształcie hydrantów albo ust. Znajdziemy w niej również skarbonki w różnych kształtach, na przykład goryla lub aparatu fotograficznego, nietypowe lampy czy popielniczki wykonane z kolorowego metalu.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (147 głosów, średnia: 4,50 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. Brunia28  18 lipca 2013 10:22

  jak tego zbyt duzo to nie wyglada to fajnie….mozan jakies 2 dodatki polaczyc ale nie tyle….

  Odpowiedz
 2. Masza  18 lipca 2013 12:15

  Genialne dodatki,które świetnie pasują do niejednego wnętrza.

  Odpowiedz
 3. dudqa  19 lipca 2013 13:31

  propozycje bardzo ciekawe, ja jednak obstawiam klasyke

  Odpowiedz
 4. mama_kazala  10 lipca 2015 15:37

  POP ART owe LOVE 😀

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany