Ikea odtworzyła wnętrza z seriali. Zajrzyj do Simpsonów i bohaterów „Stranger Things”

Czy wnętrza widziane w serialu urzekły Cię kiedyś na tyle, że chciałabyś podobne odtworzyć w swoim domu? Okazuje się, że w wielu przypadkach to wcale nie taka trudna droga, a z pomocą spieszy meblowy gigant – IKEA. Zobacz, który serial możesz choć po części przenieść do siebie!

„Ikea real life” – pod takim hasłem ruszyła dosyć oryginalna, a na pewno interesująca kampania Ikei. Okazuje się bowiem, że możesz na swoje mieszkanie wybrać wnętrza z seriali. Opierając się na asortymencie dostępnym w sklepach Ikea odtworzysz  salon z „Przyjaciół” czy pokój ze „Stranger Things”. Marzy ci się bardziej animowana wersja? Okazuje się, że i taka swój odpowiednik znajdzie w realnym świecie, bo w ofercie sklepów znalazły się też wnętrza domu rodziny Simpsonów. Jak podoba wam się pomysł?

źródło: www.pixabay.com

Ikea odtworzyła wnętrza z seriali. Zajrzyj do Simpsonów i bohaterów „Stranger Things”

Pomysł na odtworzenie wnętrz znanych doskonale z naszych ulubionych seriali zrodził się w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Pracownicy jednego z tamtejszych oddziałów Ikei podjęli współpracę z firmą Publicis Spain, która to z kolei była łącznikiem między nimi, a twórcami produkcji, będącymi największymi bohaterami projektu. Gdy poznano już wizję, trzeba było zacząć poszukiwania odpowiednich mebli i dodatków. Ikea, która może pochwalić się całkiem sporym asortymentem – nie zawiodła. I tak po 2-miesiącach wytężonej pracy nad katalogami udało się osiągnąć cel. Jakie narzędzia wykorzystano? Wystarczyła dobrze nam wszystkim znana aplikacja IKEA, przy użyciu której przeglądamy sklepową ofertę w internecie, a także oprogramowanie w 3D, które umożliwiło stworzenie wyraźnej wizualizacji.

 

Czy ja również mogę zamieszkać w serialowym wnętrzu?

Każdy może!  Wystarczy kupić poszczególne elementy składowe i przeprowadzić remont. NOIZZ wyliczył nawet ile taka przyjemność będzie kosztowała. Okazuje się, że najdroższe jest odtworzenie pokoju ze „Stranger Things”, bo wyniesie prawie 6 tysięcy złotych. Potem, za ok. 3800 zł stworzymy salon, w którym przesiadywali „Przyjaciele”, i to we wszystkich sezonach. Najtaniej wyniesie nas wizja pomieszczenia u Simpsonów – ok. 2800 zł. Jeśli przed domową rewolucją chcecie zobaczyć pokoje na żywo, musicie wyjechać na Bliski Wschód, m.in. do Zjednoczonych Emiratów Arabskich, gdzie kultowa ekspozycja pojawi się w sklepach IKEA. W wersji internetowej i papierowej zobaczymy ją w katalogach sklepów.

 

„Przyjaciele”

 

„Stranger Things”

 

„The Simpsons”

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (135 głosów, średnia: 4,39 z 5)
zapisuję głos...