Zamiast jeździć do lasu, zabierz zieleń do domu! Wnętrza w kolorze Eden – modnym odcieniu Pantone na tegoroczną jesień

Większość ludzi stawia w swoich wnętrzach na stonowane, jasne odcienie, takie jak biel, beż, szarość, koral czy kawa z mlekiem. Tej jesieni Pantone i zainspirowani jego wskazaniami producenci farb proponują nam jednak skok na głęboką wodę – w otchłań mocnych kolorów, takich jak indygo, musztarda i głęboka zieleń rajskiego ogrodu. Dziś pokazujemy Wam, jak zaaranżować wnętrze z dodatkiem tego ostatniego, któremu Instytut Pantone nadał znamienną nazwę Eden!

Naukowcy wielokrotnie udowodnili pozytywny wpływ zielonego koloru na nasze zdrowie. Patrzenie na obiekty w odcieniach zieleni działa kojąco na system nerwowy, uspokajając i wspomagając zasypianie. Jeśli więc nie mamy możliwości, by zażywać częstych leśnych kąpieli, warto wprowadzić głęboką zieleń do swojego salonu, kuchni lub sypialni. Zobaczcie godne odtworzenia wnętrza w kolorze Eden i sprawdźcie, jak mądrze aranżować pomieszczenia z tym odcieniem, by zyskać komfort użytkowania i wrażenie luksusu!

wnętrza w kolorze eden

źródło: www.pixabay.com

Zamiast jeździć do lasu, zabierz zieleń do domu! Wnętrza w kolorze Eden – modnym odcieniu Pantone na tegoroczną jesień

Jeśli chcesz grać w zielone przez całą jesień, musisz przede wszystkim pamiętać, że leśne odcienie przyciemniają wnętrze. Z tego powodu lepiej nie wybierać ich do szczególnie małych pokoi. Co więcej, nie powinny one dominować. Zamiast pokrywać taką farbą całe ściany, zdecyduj się na jedną ze ścian, a pozostałe utrzymaj w świetnie komponującej się z leśną zielenią bieli, beżach lub jasnych kolorach ziemi. Możesz też wybrać zieleń na ścianę obfitującą w okna. Wpadające przez szyby promienie słońca doświetlą ją wówczas, optymalizując kolorystykę całego pomieszczenia.

Świetnym pomysłem będzie wprowadzenie do pokoju akcentów w kolorze Eden, na przykład w postaci kanapy, foteli, blatu stolika, kloszy lamp, abstrakcyjnego obrazu czy poduszek i kocy. Tym bardziej, że odcień pasuje zarówno do minimalistycznych, jak i bogatych wnętrz, dzięki czemu łatwo będzie go wkomponować praktycznie wszędzie. Nie przytłoczą one domowników głębią swojego odcienia, a jednocześnie dodadzą mieszkaniu luksusowego wydźwięku. Szczególnie, jeśli zestawimy zieleń ze szlachetnymi materiałami, które lubi. Pod uwagę warto wziąć marmur, naturalne drewno, szkło, wiklinę, len, sznurek czy miedź. Wnętrza w kolorze Eden dobrze jest też wzbogacić kwiatami o dużych liściach, dla których taki odcień stanowi naturalne „przedłużenie”, złotymi akcesoriami i butelkami bądź wazonami o zbliżonej kolorystycznie, transparentnej strukturze.

W jesienne dni, kiedy cała natura traci swój letni blask, warto zapewnić sobie odrobinę prywatnej zieleni!

 

Zobacz inspirujące wnętrza w kolorze Eden:

 

A co Wy sądzicie o tym kolorze w domowych aranżacjach? Spróbujecie z nim poeksperymentować?

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (167 głosów, średnia: 4,38 z 5)
zapisuję głos...